Can't find what you need?
Contact Us
Home
Messaging
Apply
Start
Application
Schedules
Schedules
Standings
Champions/Finalists
General Info
General Information
Venue Information
Docs
General Tourney Documents
Check-In
Teams
Accepted Teams
Hotels
Hotel Information
Referees
Referee Registration
Southern Soccer Academy
Sean Chamberlain
Staff Access
Laszlo Halmi
Staff Access
Elizabeth James
Staff Access
Sharon Gaughan
Staff Access
Gustavo Guimaraes De Siqueira
Staff Access
Tammy Freeman
Staff Access
Monique Hollins
Staff Access
Steven Lawrence
Staff Access
Beth Leadbetter D2
Staff Access
Michelle Partain
Staff Access
more
Registration closed on : 10/4/2023 at 11:59 PM
OLC
Team
Contacts
SSA 16B White Elite
U08 born in 2016
Manager: Kayla Reed
Coach: Kevin Chilvers
SSA 15G Green Elite
U09 born in 2015
Under 09 Girls 1st Division
Manager: Emi Thomason
Coach: Emi Thomason
SSA 15B Black Premier
U09 born in 2015
Under 09 Boys 2nd Division
Manager: Megan Graham
Coach: Ashley Parker
SSA 14G Black Elite
U10 born in 2014
Under 10 Girls 1st Division
Manager: Diana Bissinger
Coach: Joel P Sullivan
SSA 14B White Academy
U10 born in 2014
Under 10 Boys 2nd Division
Manager: Phillip Stanford
Coach: Jordan Tant
SSA 14B Black Premier
U10 born in 2014
Under 10 Boys 1st Division
Manager: Heather Wegenhart
Coach: Hagan Robinson
SSA 2013B Green Elite
U11 born in 2013
Under 11 Boys 2nd Division
Manager: Rebekka Alexander
Coach: Joshua Alexander
SSA 13B White Elite
U11 born in 2013
Under 11 Boys 1st Division
Manager: lukas corpe
Coach: Jordan Tant
SSA 13B Black Academy I
U11 born in 2013
Under 11 Boys 3rd Division
Manager: Courtney Castellanos
Coach: Hagan Robinson
SSA 12G Green Elite
U12 born in 2012
Under 12 Girls 2nd Division
Manager: Beth McArdle
Coach: Steven Lawrence
SSA 12B Black Academy I
U12 born in 2012
Manager: Jessica Summers
Coach: Carlos Ibarra D2
SSA 11G White SB
U13 born in 2011
Under 13 Girls 1st Division
Manager: Chris Hall
Coach: Matthew Bearden
SSA 11G Black LK
U13 born in 2011
Under 13 Girls 1st Division
Manager: Lindsley Rogers
Coach: Lumi Bakare
SSA 11B White MA
U13 born in 2011
Under 13/14 Boys 2nd Division
Manager: Cory Wilkes
SSA 10G Blue GP
U14 born in 2010
Under 14 Girls 1st Division
Manager: Sarah Holcomb
Coach: Guillermo Perez
SSA 09B Black-GP
U15 born in 2009
Under 15 Boys 1st Division
Manager: Linda Olson
Coach: Guillermo Perez
SSA 08/09G Green RF
U16 born in 2008
Under 15/16 Girls 1st Division
Manager: shannon Casajuana
Coach: Richard Foy
SSA 08B Blue JD
U16 born in 2008
Under 17 Boys 1st Division
Coach: Jordan Duru
SSA 08B White KC
U16 born in 2008
Under 17 Boys 1st Division
Manager: Eric Mansfield
Coach: Kevin Chilvers
SSA White 05/06B
U19 born in 2005
Under 19 Boys 1st Division
Manager: Jordan Tant
Coach: Matthew Bearden
SSAJEK
2023
10/7/2023
NO
GA153
tournaments@ssaelite.com, lswafford@ssaelite.com
S607196
R
20
9/1/2023
Accepted
SincSports Accounts
Please enter the information below.
Upload Photo
GO
Contact Event
Get in Sinc
Contact Us
LOGIN
LOGIN
SSAJEK
0
SincSports Alert
Handle Alert
SINC Content Manager