2008 Division Champions






Champions
Under 10 Girls Cup DivisionChampion: Finalist:
Under 10 Girls A DivisionChampion: CSC BEATFinalist: KnoxCrush Azzurri
Under 10 Boys Cup DivisionChampion: Knox Crush B99 BlueFinalist: Atlanta Fire United Gold
Under 10 Boys A DivisionChampion: Academy EliteFinalist: Concorde Fire Academy North White
Under 11 Girls Cup DivisionChampion: Concorde Fire South 98Girls EliteFinalist: Atlanta Fire 98 ECNL
Under 11 Girls A DivisionChampion: Atlanta Fire 98 ECNLFinalist: SSA Chelsea 98G Elite
Under 11 Girls B DivisionChampion: Alpharetta Ambush 98 WhiteFinalist: Tophat 16 White
Under 11 Boys Cup DivisionChampion: Tophat 16 WhiteFinalist: KFC '98 Boys Blue Elite
Under 11 Boys A DivisionChampion: MFC Fire 98 Boys PremierFinalist: TUSC 98B Red
Under 11 Boys B DivisionChampion: GunnersFinalist: SSA West 98B Premier
Under 12 Girls Cup DivisionChampion: PBSA MagicJacksFinalist: West Pines Strikers FC - Black Joma
Under 12 Girls A DivisionChampion: AFU 97 ECNLFinalist: Roswell Santos Elite
Under 12 Girls B DivisionChampion: Tophat 15 NavyFinalist: Strikers Blue East
Under 12 Boys Cup DivisionChampion: Strikers Blue EastFinalist: TSC 2015
Under 12 Boys A DivisionChampion: Alpharetta Ambush 97 GreyFinalist: Atlanta Fire 97 Elite
Under 12 Boys B DivisionChampion: Dekalb United Storm RedFinalist: DSC 97B Revolution Premier
Under 13 Girls Cup DivisionChampion: DSC 97B Revolution PremierFinalist: DSC 97B Revolution Premier
Under 13 Girls A DivisionChampion: Concorde Fire EliteFinalist: FC Alliance 96G Black
Under 13 Girls B DivisionChampion: FC Alliance 96G BlackFinalist: Alpharetta Ambush 97 Red
Under 13 Girls C DivisionChampion: CGSA Lady Strikers AFinalist: CGSA Lady Strikers A
Under 13 Boys Cup DivisionChampion: Miramar United Elite FC 95/96 RedFinalist: Weston FC 95/96 Premier
Under 13 Boys A DivisionChampion: GSA 96 PremierFinalist: CSA Charlotte SA Copa
Under 13 Boys B DivisionChampion: CSA Charlotte SA CopaFinalist: Augusta Arsenal 96 Gunners Gold
Under 13 Boys C DivisionChampion: Plant City LancersFinalist: LCSC United 95B White
Under 13 Boys D DivisionChampion: LCSC United 95B WhiteFinalist: LCSC United 95B White
Under 14 Girls Cup DivisionChampion: GSA 95 Phoenix RedFinalist: NASA 13 Elite II
Under 14 Girls A DivisionChampion: NASA 13 Elite IIFinalist: TFC 95 United
Under 14 Girls B DivisionChampion: SSA South 95G GoldFinalist: Cobb YMCA Strikers 95 Red
Under 14 Girls C DivisionChampion: Stars SC 14 SilverFinalist: SSA Central 95 Premier
Under 14 Boys Cup DivisionChampion: NASA 13B EliteFinalist: Weston Fury 94/95 Premier
Under 14 Boys A DivisionChampion: Tennessee Soccer Club 2013Finalist: United FA 95 Elite (R3PL)
Under 14 Boys B DivisionChampion: 95 Norcross Fury GoldFinalist: 95 Norcross Fury Gold
Under 14 Boys C DivisionChampion: United FA 95 RedFinalist: Cobb FC 95 Chiefs Gold
Under 15 Girls Cup DivisionChampion: GA Rush Nike Premier 93/94Finalist: BUSA 94 Elite
Under 15 Girls A DivisionChampion: Atlanta Fire United 94 EliteFinalist: NASA 12 Premier
Under 15 Girls B DivisionChampion: MUFC Navy GFinalist: Cobb FC Lady Chiefs Gold
Under 15 Girls C DivisionChampion: MSC 94 GirlsFinalist: Atlanta Fire United 94 Silver
Under 15 Boys Cup DivisionChampion: Atlanta Fire United 94 SilverFinalist: 95 Norcross Fury Premiere
Under 15 Boys A DivisionChampion: Lanier Sharks 94 GoldFinalist: INACTIVE
Under 15 Boys B DivisionChampion: Atlanta Fire United Boys 94 EliteFinalist: Liberty Fire
Under 15 Boys C DivisionChampion: 94 Norcross Fury BlueFinalist: Concorde Fire Black North
Under 16 Girls Cup DivisionChampion: Lady Chiefs 93 GoldFinalist: NASA 11 Elite
Under 16 Girls A DivisionChampion: MUFC Navy GFinalist: Leg AZ Soccer 92/93
Under 16 Girls B DivisionChampion: Central Pasco SpartansFinalist: GSA 93 Phoenix Black
Under 16 Boys Cup DivisionChampion: Alpharetta Ambush 93 RedFinalist: Gsa 93 Phoenix Red
Under 16 Boys A DivisionChampion: Macon HeartsFinalist: Atlanta Fire United 93 Elite
Under 16 Boys B DivisionChampion: Cobb FC 93 PremierFinalist: KFC Crush '93 Orange
Under 16 Boys C DivisionChampion: KFC Crush '93 OrangeFinalist: Brentwood 93 Select
Under 17 Girls Cup DivisionChampion: Atlanta Fire United 92 EliteFinalist: NASA 10 Elite
Under 17 Girls A DivisionChampion: RYSA 92 Lady BlueFinalist: CFCEast 92 Lady Chiefs Gold
Under 17 Girls B DivisionChampion: GSA 92 Phoenix Black BFinalist: CUFC Charlotte United Green G
Under 17 Boys Cup DivisionChampion: FC Alliance 92B BlackFinalist: Mississippi-JFC Fire 92 Premier
Under 17 Boys A DivisionChampion: Mt. Pleasant WhiteFinalist: Knoxville FC Crush 92 Blue
Under 17 Boys B DivisionChampion: Lanier SharksFinalist: Oconee FC Assault
Under 17 Boys C DivisionChampion: Oconee FC AssaultFinalist: Troup Titans 92
Under 19 Girls Cup DivisionChampion: Tophat 09 GoldFinalist: NASA 09 Elite
Under 19 Girls A DivisionChampion: MUFC Navy GFinalist: Vestavia Attack '91 Blue
Under 19 Girls B DivisionChampion: AYSA Inter AtlantaFinalist: Coastal Georgia Shockers 90
Under 19 Boys Cup DivisionChampion: DSC 90 GreenFinalist: Alianza Premier
Under 19 Boys A DivisionChampion: Alianza PremierFinalist: AFC Lightning 91 Premier
Under 19 Boys B DivisionChampion: GSA 91 Phoenix WhiteFinalist: Atlanta Fire United 91 Gold
Under 19 Boys C DivisionChampion: Cleveland FC (TN) Flames 91Finalist: '91 Troup Titans