Lower Merion SC (LMSC)  
Biff SturlaStaff Access
James TricolliNo Email
more


Team Contacts
Attack
U09 born in 2010
U09 Girls Challenge White Division
 Coach: Alexandra Srolis
Strikers
U09 born in 2010
U09 Girls Challenge White Division
 Coach: Devon Swaim
LMSC Irm?os
U09 born in 2010
U09 Boys Challenge Blue Division
 Coach: Dale Haines
Assistant: Anthony Haines
Moxie
U10 born in 2009
U10 Girls Challenge White Division
 Coach: Alexandra Srolis
Stealth
U10 born in 2009
U10 Boys Elite Division
 Coach: Alec Weiss
Assistant: Edward Weiss
Rams
U10 born in 2009
 Coach: Julian Reymontes
Lower Merion Celtic
U10 born in 2009
U10 Boys Elite Division
 Coach: Travis Regner
MonStars
U11 born in 2008
U11 Girls Elite Division
 Coach: jonathan balfour
Assistant: Nathan Farmer
Fury
U11 born in 2008
U11 Girls Challenge Division
 Coach: Elizabeth Johnson
Megalodons
U11 born in 2008
U11 Boys Challenge White Division
 Coach: Biff Sturla
Assistant: Hanni Blindenbacher
Blizzard
U11 born in 2008
U11 Boys Challenge White Division
 Coach: Kyle Grizzard
Thundercats
U12 born in 2007
U12 Girls Challenge White Division
 Coach: george severini
Furia
U12 born in 2007
U12 Girls Elite Division
 Coach: Nicholas Severini
Lost Boys
U12 born in 2007
U12 Boys Challenge White Division
 Coach: Charles Dodds
Assistant: Matthew Kane
Fusion
U12 born in 2007
U12 Boys Challenge Blue Division
 Coach: Sam Olyaei
Impact
U13 born in 2006
U13 Girls Elite Division
 Coach: Pete Gangl
Assistant: Joseph Gangl
Force - Red
U14 born in 2005
U14 Girls Elite Division
 Coach: Elizabeth Johnson
Force - Navy
U14 born in 2005
U14 Girls Elite Division
 Coach: Elizabeth Johnson
Hawks
U14 born in 2005
U14 Boys Elite Division
 Coach: John Witkowski
Reign Red
U15 born in 2004
U15 Girls Elite Division
 Coach: Travis Regner
Assistant: Maria Kirby
Legend
U15 born in 2004
U15 Girls Challenge Division
 Coach: Thomas Honeyman
Assistant: Timothy Bullis
Legend 2
U15 born in 2004
U15 Girls Challenge Division
 Coach: Thomas Honeyman
Assistant: Timothy Bullis
Reign Blue
U15 born in 2004
U15 Girls Elite Division
 
Ambush Red
U15 born in 2004
U15 Boys Elite Division
 Coach: Michael Mann
Assistant: Charles Small
Ambush Blue
U15 born in 2004
U15 Boys Elite Division
 Coach: Michael Mann
Assistant: Charles Small
Storm
U19 born in 2000
U19 Girls Challenge Division
 Coach: Pete Gangl
Assistant: Daniel Mouw
Galaxy Blue
U19 born in 2000
U19 Boys Elite Division
 Coach: Jesse Zafiratos
Galaxy Red
U19 born in 2000
U19 Boys Elite Division
 Coach: Jesse Zafiratos


EPYSAI 2019 1/12/2019 PA075 cpearson@epysa.org S291613 images/checkin.png Accepted
© 2019 SincSports   |   Privacy Policy