Gwinnett Soccer Academy (GSA)  
Joe AmayaStaff Access
Lisa HollandStaff Access
Kimberly MottStaff Access
Dusty FouserStaff Access
Drew PrenticeStaff Access
more


Register a team
Division

TeamContacts 
GSA North 12G Red
U09 born in 2012
Under 09 Girls Championship
Manager: Stephanie Hughes
Coach: Jeff Tinklepaugh
olcLink
GSA North 12G White
U09 born in 2012
Under 09 Girls Division One
Manager: Stephanie Hughes
Coach: Jeff Tinklepaugh
olcLink
GSA South 12G Academy
U09 born in 2012
Under 09 Girls Division One
Manager: Frank Granbery
Coach: Jane Matejcik
olcLink
GSA N 12B Dynamo
U09 born in 2012
Under 09 Boys Division Two
Manager: Veronica Cross
Coach: Ricky Wolff
olcLink
GSA N 12B Crew
U09 born in 2012
Under 09 Boys Division One
Manager: Veronica Cross
Coach: Ricky Wolff
olcLink
GSA North 11G Red
U10 born in 2011
Under 10 Girls Division One
Manager: Kimberly Mott
Coach: Colleen Foy
olcLink
GSA South 11G Academy
U10 born in 2011
Under 10 Girls Championship
Manager: Cheryl Griffin
Coach: Carnel Creary
olcLink
GSA North 11B Premier
U10 born in 2011
Under 10 Boys Championship
Manager: Kimberly Scheiwe
Coach: Jason Guzzardo
olcLink
GSA North 11B Red
U10 born in 2011
Under 10 Boys Division One
Manager: Kimberly Scheiwe
Coach: Jason Guzzardo
olcLink
GSA South 11B Premier
U10 born in 2011
Under 10 Boys Championship

Coach: Dusty Fouser
olcLink
GSA South 11B Red
U10 born in 2011
Manager: Raymundo Rosales
Coach: Dusty Fouser
olcLink
GSA North 10G Red
U11 born in 2010
Under 11 Girls Championship
Manager: Diana Hall
Coach: Michael Burrell
olcLink
GSA North 10G White
U11 born in 2010
Under 11 Girls Division One
Manager: Diana Hall
Coach: Michael Burrell
olcLink
GSA South 10B Premier
U11 born in 2010
Under 11 Boys Championship
Manager: Teresa Osburn
Coach: Cedric Marshall
olcLink
GSA North 10B White
U11 born in 2010
Under 11 Boys Division One
Manager: Kimberly Mott
Coach: Denis Barlov
olcLink
GSA South 10B Red
U11 born in 2010
Under 11 Boys Division One
Manager: Teresa Osburn
Coach: Cedric Marshall
olcLink
GSA North 10B Black
U11 born in 2010
Under 11 Boys Division Two
Manager: Kimberly Mott
Coach: Todd Babb
olcLink
GSA South 09G Academy
U12 born in 2009
Under 12 Girls Division Two
Manager: Mark Isenhour
Coach: Max Solodkii
olcLink
GSA North 09G Gray
U12 born in 2009
Under 12 Girls Division Two
Manager: Meghan Schroder
Coach: Nate Umberg
olcLink
GSA North 09 Girls Black
U12 born in 2009
Manager: Meghan Schroder
Coach: Nate Umberg
olcLink
GSA North 09 Girls White
U12 born in 2009
Under 12 Girls Division One
Manager: Meghan Schroder
Coach: Nate Umberg
olcLink
GSA Mix 2009 Girls
U12 born in 2009
Under 13 Girls Division One
Manager: Meghan Schroder
Coach: Nate Umberg
olcLink
GSA North 09B Real Madrid
U12 born in 2009
Under 12 Boys Division One
Manager: Bryan Mount
Coach: Greg Vasquez
olcLink
GSA North 09B Valencia
U12 born in 2009
Under 12 Boys Division Three
Manager: Bryan Mount
Coach: Salmedin Salihovic
olcLink
GSA South 09B Premier
U12 born in 2009
Under 12 Boys Division One
Manager: Tamara Utes-Fouser
Coach: Dusty Fouser
olcLink
GSA South 09B Black
U12 born in 2009
Under 12 Boys Division Three
Manager: Tamara Utes-Fouser
Coach: Dusty Fouser
olcLink
GSA North 09B Sevilla
U12 born in 2009
Under 12 Boys Division Two
Manager: Bryan Mount
Coach: Adam Kremo
olcLink
GSA North 09B Espanyol
U12 born in 2009
Under 12 Boys Championship
Manager: Bryan Mount
Coach: Steve Decou
olcLink
GSA South 09B Red
U12 born in 2009
Manager: Lisa Holland
Coach: Dusty Fouser
olcLink
GSA South 08 Girls Premier
U13 born in 2008
Under 13 Girls Division Two
Manager: Amy Maddox
Coach: Chad Maddox
olcLink
GSA South 08B Red
U13 born in 2008
Manager: Rachel Hart
Coach: Andrew Royes
olcLink
GSA North 08B White
U13 born in 2008
Under 13 Boys Division Two
Manager: Marta Hayes
Coach: Jon Magee
olcLink
GSA 08B Premier 2
U13 born in 2008
Under 13 Boys Division One
Manager: Andrew Royes
Coach: Andrew Royes
olcLink
GSA 07G SCCL Premier
U14 born in 2007
Manager: Donna Gakstatter
Coach: Greg Vasquez
olcLink
GSA North 07B Red
U14 born in 2007
Under 14 Boys Division One
Manager: Cindi Toledo
Coach: Jorge Tragodara
olcLink
GSA South 07 Boys Red
U14 born in 2007
Under 14 Boys Division Two
Manager: Leah Dixon
Coach: Vageli Evangelinos
olcLink
GSA 07B SCCL
U14 born in 2007
Under 14 Boys Championship
Manager: Lori Barron
Coach: Cameron Grassmyer
olcLink
GSA North 06B Red
U15 born in 2006
Under 15 Boys Division Two
Manager: Jamie Williams
Coach: Louis Crayton
olcLink
GSA North 05G Premier
U16 born in 2005
Under 16 Girls Division One
Manager: Laura Larson
Coach: Warren Steenkamp
olcLink
GSA South 05G Red
U16 born in 2005
Under 16 Girls Division One
Manager: Suzette Paulding
Coach: Max Solodkii
olcLink
GSA South 05B Premier
U16 born in 2005
Under 16 Boys Division One
Manager: Cristina Zakis
Coach: Warren Smith
olcLink
GSA South 05B Red
U16 born in 2005
Under 16 Boys Division Two
Manager: Joe Amaya
Coach: Vageli Evangelinos
olcLink
GSA 05B SCCL
U16 born in 2005
Under 16 Boys Championship
Manager: Tumara Jackson
Coach: Michael Tolmich
olcLink
GSA 04B SCCL
U17 born in 2004
Under 17 Boys Championship
Manager: Gregg Larson
Coach: Warren Smith
olcLink
GSA North 04B Red
U17 born in 2004
Under 17 Boys Division Two
Manager: Denise Roundtree
Coach: Jabir Liganga
olcLink
GSA South 02/03B Premier
U19 born in 2002
Manager: Dave Robinson
Coach: Dave Robinson
olcLink


SSASC 2020 8/14/2020 NEW GA154 tournaments@ssaelite.com S517331 R 6/14/2019 Accepted
© 2020 SincSports   |   Privacy Policy