Concorde Fire Soccer Club  
Laurel ButlerStaff Access
Rachel Hobson KurilecStaff Access
Mariya RevzinStaff Access
Gregg Blasingame D2Staff Access
Nancy BlasingameStaff Access
Chandler CarterStaff Access
Robert ManolacheStaff Access
more


Registration closed on : 11/20/2020 at 11:59 PM
OLCTeamContacts 
Concorde Fire Central 2013GB
U08 born in 2013
Under 08 Girls Predator Division
Manager: Patrick O'Neil
Coach: Alberto Gonzalez
olcLink
Concorde Fire 13B Central Black
U08 born in 2013
Under 08 Boys Predator Division
Manager: Patrick O'Neil
Coach: Jose Casique D3
olcLink
Concorde Fire North
U08 born in 2013
Under 08 Boys Copa Division
Manager: Nick Mantha
Coach: Jazzming Soriano
olcLink
Concorde Fire Central 13B White
U08 born in 2013
Under 08 Boys Copa Division
Manager: Maria Katsadouros
Coach: Maria Katsadouros
olcLink
Concorde Fire 12G Central
U09 born in 2012
Under 09 Girls Predator Division
Manager: Marissa Share
Coach: Chris Prosser
olcLink
Concorde Fire 12B West Black
U09 born in 2012
Under 09 Boys Samba Division
Manager: Tanisha Okoeguale
Coach: Zachery Jordy
olcLink
Concorde Fire 12B Central Black
U09 born in 2012
Under 09 Boys Predator Division
Manager: Kristin Koenig
Coach: Deni Lulic
olcLink
Concorde Fire 2012B Central Red
U09 born in 2012
Under 09 Boys Samba Division
Manager: Matthew Kiefer
Coach: Nomis Cisic
olcLink
Concorde Fire 2012 North Black
U09 born in 2012
Under 09 Boys Copa Division
Manager: Nick Mantha
Coach: Nick Mantha
olcLink
Concorde Fire Central 12B Silver
U09 born in 2012
Under 09 Boys Gazelle Division
Manager: Lindsey Schoultz
Coach: Jonny Evans D2
olcLink
Concorde Fire 12B Central White
U09 born in 2012
Under 09 Boys Copa Division
Manager: Robert Manolache
Coach: Arturo Cruz
olcLink
Concorde Fire 11G Central Black
U10 born in 2011
Under 11 Girls Copa Division
Manager: Steven Keilin
Coach: Adam Halliday
olcLink
Concorde Fire 11G North Black
U10 born in 2011
Under 10 Girls Mundial Division
Manager: Kristy Denbow
Coach: Jazzming Soriano D2
olcLink
Concorde Fire 11B North Black
U10 born in 2011
Under 10 Boys Copa Division (7v7)
Manager: Eric Schmissrauter
Coach: Nick Mantha
olcLink
Concorde Fire 11B Central Red
U10 born in 2011
Under 10 Boys Predator Division (7v7)
Manager: Kevin Hsu
Coach: Jonny Evans D2
olcLink
Concorde Fire 11B Central Black
U10 born in 2011
Under 11 Boys Predator Division
Manager: Ann Kincaid
Coach: Jose Casique D3
olcLink
Concorde Fire Central 11B Silver
U10 born in 2011
Under 10 Boys Mundial Division (7v7)
Manager: Alex Fineman
Coach: Nomis Cisic D2
olcLink
Concorde Fire 11B West Black
U10 born in 2011
Under 10 Boys Copa Division (7v7)
Manager: Stephen Weiss
Coach: Brian Kelly
olcLink
Concorde Fire 11B Central White
U10 born in 2011
Under 11 Boys Gazelle Division
Manager: Mariya Revzin
Coach: Deni Lulic D2
olcLink
Concorde Fire 10G Central Black
U11 born in 2010
Under 11 Girls Predator Division
Manager: Lama Fernandez
Coach: Saxon Venair D2
olcLink
Concorde Fire 10G Central White
U11 born in 2010
Under 11 Girls Copa Division
Manager: Hilary Dixon
Coach: Chandler Carter D2
olcLink
Concorde Fire 10G West Black
U11 born in 2010
Under 11 Girls Predator Division
Manager: Gina Boyd
Coach: Zachery Jordy
olcLink
Concorde Fire 10B West Black
U11 born in 2010
Under 11 Boys Predator Division
Manager: Jacquelyn Waldrop
Coach: Ben Sawkins
olcLink
Concorde Fire 2010 North Black
U11 born in 2010
Under 11 Boys Copa Division
Manager: Tamara Liles
Coach: Nick Mantha
olcLink
Concorde Fire 10B Central Black
U11 born in 2010
Manager: Patrick O'Neil
Coach: Saxon Venair D2
olcLink
Concorde Fire 10B Central Red
U11 born in 2010
Under 11 Boys Mundial Division
Manager: Tammy Mitchell
Coach: Arturo Cruz
olcLink
Concorde Fire 10B Central White
U11 born in 2010
Manager: Valerie Richmond
Coach: Byron Peters
olcLink
Concorde Fire 10B Central Silver
U11 born in 2010
Manager: Anna Meyerson
Coach: Avery Shepard
olcLink
Concorde Fire 09G West SCCL
U12 born in 2009
Under 12 Girls Predator Division (9v9)
Manager: Stephen Weiss
Coach: Brian Kelly
olcLink
Concorde Fire 09G SCCL
U12 born in 2009
Under 12 Girls Predator Division (9v9)
Manager: Lindsey Nichols
Coach: Adam Halliday
olcLink
Concorde Fire 09G Central Black
U12 born in 2009
Under 12 Girls Copa Division (9v9)
Manager: Maura Morrison
Coach: Chandler Carter
olcLink
Concorde Fire 09G Central Black - Alberto
U12 born in 2009
Under 12 Girls Copa Division (9v9)
Manager: Matt Hilley
Coach: Alberto Gonzalez
olcLink
Concorde Fire 09B West Black
U12 born in 2009
Under 12 Boys Predator Division
Manager: Chris Tucker
Coach: Ben Sawkins
olcLink
Concorde Fire 09B North White
U12 born in 2009
Under 12 Boys Gazelle Division
Manager: Robert Lysak
Coach: Amadou Diallo
olcLink
Concorde Fire 09B West White
U12 born in 2009
Manager: Stephen Weiss
Coach: Kevin Klein
olcLink
Concorde Fire 09B Central Black
U12 born in 2009
Under 12 Boys Mundial Division
Manager: Jeff Hageman
Coach: Chris Prosser D2
olcLink
MJCCA Concorde Fire 09
U12 born in 2009
Under 12 Boys Mundial Division
Manager: Glenn Frank
Coach: Glenn Frank
olcLink
Concorde Fire 09B North Black
U12 born in 2009
Under 12 Boys Mundial Division
Manager: bob lysak
Coach: Ron Calle
olcLink
ConcordeFire09BCentralSCCL - Venair
U12 born in 2009
Under 12 Boys Predator Division
Manager: Kirk Baker
Coach: Saxon Venair D2
olcLink
Concorde Fire 09B SCCL Carman
U12 born in 2009
Under 12 Boys Copa Division
Manager: Megan Auchincloss
Coach: Chris Carman
olcLink
Concorde Fire 08G SCCL Elite Amanda
U13 born in 2008
Under 13 Girls Copa Division
Manager: Chris White
Coach: Amanda Vercellotti
olcLink
Concorde Fire 08 Boys ECNL Premier
U13 born in 2008
Under 13 Boys Predator Division
Manager: Carryn Whiteford
Coach: Stephen Weiss
olcLink
Concorde Fire 08B ECNL Platinum
U13 born in 2008
Under 13 Boys Predator Division
Manager: Karl Haggon
Coach: Karl Haggon
olcLink
Concorde Fire 08B Central SCCL
U13 born in 2008
Under 13 Boys Predator Division
Manager: Mandy Katz
Coach: Jordan Clarke D2
olcLink
Concorde Fire 08B North Black
U13 born in 2008
Under 13 Boys Mundial Division
Manager: Tony Meade
Coach: Pachinno Roberts
olcLink
Concorde Fire 08B West Black
U13 born in 2008
Under 13 Boys Copa Division
Manager: Alec Davidson
Coach: Tarek Tawfik
olcLink
CF 08 Boys Central Prem 2 SCCL Black
U13 born in 2008
Under 13 Boys Mundial Division
Manager: Alex Fineman
Coach: Kevin Rodriguez
olcLink
Concorde Fire 07G Central SCCL P-1
U14 born in 2007
Under 14 Girls Copa Division
Manager: Maura Morrison
Coach: Mo Issahaku
olcLink
Concorde Fire 07G Central SCCL P2
U14 born in 2007
Under 14 Girls Copa Division
Manager: Matt Sadler
Coach: Mo Issahaku
olcLink
Concorde Fire 07B North Elite
U14 born in 2007
Under 14 Boys Predator Division
Manager: Sam Miller
Coach: Ron Calle
olcLink
Concorde Fire 07B SCCL
U14 born in 2007
Under 14 Boys Predator Division
Manager: Jason Fernandez
Coach: Jordan Clarke D2
olcLink
Concorde Fire 07B North Black
U14 born in 2007
Under 14 Boys Samba Division
Manager: Lubna Javaid
Coach: Manny Danaie
olcLink
Concorde Fire 07B SCCL P1
U14 born in 2007
Under 14 Boys Copa Division
Manager: Adam Ganz
Coach: Mahmoud Barzegar D2
olcLink
Concorde Fire 07B Central SCCL 2
U14 born in 2007
Under 14 Boys Mundial Division
Manager: William Neal
Coach: Ehiosasele Aburime D2
olcLink
Concorde Fire 07B Central SCCL White
U14 born in 2007
Under 14 Boys Samba Division
Manager: Rachel Hobson Kurilec
Coach: Ehiosasele Aburime D2
olcLink
Concorde Fire 06G Central Black
U15 born in 2006
Under 15 Girls Copa Division
Manager: Hilary Dixon
Coach: Mo Issahaku
olcLink
CONCORDE FIRE 2006 GIRLS CENTRAL SCCL ELITE
U15 born in 2006
Manager: Allison Henderson
Coach: Matt Francoletti
olcLink
Concorde Fire 06B West Black
U15 born in 2006
Under 15 Boys Mundial Division
Manager: Bill Wileman
Coach: Daniel Johnston
olcLink
Concorde Fire 2006B Central SCCL White
U15 born in 2006
Under 15 Boys Mundial Division
Manager: Ben Chadwick
Coach: Mahmoud Barzegar
olcLink
Concorde Fire 06B Central SCCL Elite
U15 born in 2006
Under 15 Boys Copa Division
Manager: Heather Williams
Coach: Chris Prosser D2
olcLink
Concorde Fire 06B SCCL
U15 born in 2006
Under 15 Boys Predator Division
Manager: Marty Montes
Coach: William Pickard
olcLink
Concorde Fire 06B Central SCCL Black
U15 born in 2006
Under 15 Boys Copa Division
Manager: Heather Slovensky
Coach: Kevin Rodriguez D2
olcLink
Concorde Fire 05G SCCL
U16 born in 2005
Under 16 Girls Predator Division
Manager: Susanne Cascone
Coach: Mark Carr D2
olcLink
Concorde Fire 05G SCCL Premier
U16 born in 2005
Manager: Helen McDougal
Coach: Matt Francoletti
olcLink
Concorde Fire 05B West Black
U16 born in 2005
Under 16 Boys Copa Division
Manager: Rochonda Smith
Coach: Daniel Isidoro
olcLink
Concorde Fire 05B North Elite
U16 born in 2005
Under 16 Boys Predator Division
Manager: Cindy Leslie
Coach: Ron Calle
olcLink
Concorde Fire 05B Central SCCL
U16 born in 2005
Under 16 Boys Predator Division
Manager: Christine Sturm
Coach: Felipe Quintero
olcLink
Concorde Fire 05B SCCL-P
U16 born in 2005
Under 16 Boys Copa Division
Manager: Valerie Smarr
Coach: Eduardo Fernandez
olcLink
Concorde Fire 05B West White
U16 born in 2005
Under 16 Boys Copa Division
Manager: Julie Canfield
Coach: Daniel Johnston
olcLink


UFAFALL 2020 11/21/2020 NEW GA033 tournaments@unitedfa.org S607846 R 11/3/2019 5:00:00 PM Accepted
© 2021 SincSports   |   Privacy Policy