SSA Summer Classic Driven by Yokohama

2022 Division Champions






     
Under 08 Boys Division OneChampion: Inter Atlanta FC 15B UnitedFinalist: GSA North 15B Premier
Under 08 Boys Division TwoChampion: SSA Blue 15B Academy IFinalist: Inter Atlanta FC 15B Sporting
Under 09 Girls Division OneChampion: CF 14G Central BlackFinalist: NTH Tophat Marietta 14 Gold
Under 09 Girls Division TwoChampion: Inter Atlanta FC 14G BlueFinalist: GSA North 14G Red
Under 09 Girls Division ThreeChampion: CF14G Central WhiteFinalist: GSA South 14G Academy
Under 09 Girls Division FourChampion: AFC Lightning 2014G RedFinalist: SSA 2014G Green RW
Under 09 Boys Division OneChampion: SSA 14B Black EliteFinalist: Inter Atlanta FC 14B Blue
Under 09 Boys Division TwoChampion: SSA 14B Yellow EliteFinalist: UFA 14B Red
Under 09 Boys Division ThreeChampion: NGSA 2014Finalist: Concorde Fire North 2014B White
Under 09 Boys Division FourChampion: UFA Norcross 14B PremierFinalist: Rush Union 2014B Black
Under 09 Boys Division FiveChampion: SSA 2014B Green AcademyFinalist: SSA 14B Blue Academy II
Under 10 Girls Division OneCo-Champion: NTH-Tophat Buckhead 13 GoldCo-Champion: Concorde Fire South 13G Black
Under 10 Girls Division TwoChampion: Rush Union G2013 RushFinalist: UFA 13G Gold
Under 10 Girls Division ThreeChampion: SSA 13G Green EliteFinalist: NTH Tophat Marietta 13 White
Under 10 Girls Division FourChampion: Legion FC U10 GirlsFinalist: Concorde Fire 13G Central Red
Under 10 Boys Division OneChampion: Concorde Fire 13B Central BlackFinalist: GSA North 13B Premier
Under 10 Boys Division TwoChampion: UFA 13B RedFinalist: IAFC Blues '13B Black
Under 10 Boys Division ThreeChampion: SSA 13B Black PremierFinalist: GSA North 13B White
Under 10 Boys Division FourChampion: Ambush SC B13 GreyFinalist: FC Sudamerica 13/14B
Under 10 Boys Division FiveChampion: AFC Central 13 South Academy NavyFinalist: Roswell Santos U10 - 4th Team
Under 10 Boys Division SixChampion: SSA 13B Green EliteFinalist: Rush Union B2013 Black
Under 11 Girls Division OneChampion: Alabama FC Central 12 Academy RedFinalist: SSA 12G Black Elite
Under 11 Girls Division TwoChampion: AFC Central 12G Academy South RedFinalist: Concorde Fire 12G Central White
Under 11 Girls Division ThreeChampion: GSA North 12G WhiteFinalist: GSA North 13G Premier
Under 11 Girls Division FourChampion: Alabama FC Central 12 Academy BlackFinalist: SSA 12G White Elite
Under 11 Girls Division FiveChampion: Legion FC 12 Elite GirlsFinalist: GSA North 12G Black
Under 11 Boys Division OneChampion: AFC Lightning 2012B GoldFinalist: SSA 12B Blue Elite
Under 11 Boys Division TwoChampion: Roswell Santos '12 Boys 1st TeamFinalist: UFA Mountains 12B Red
Under 11 Boys Division ThreeChampion: NGSA 2012Finalist: SSA 12B Yellow Elite
Under 11 Boys Division FourChampion: GSA South 12B RedFinalist: 11U RFC Boys
Under 11 Boys Division FiveChampion: Roswell Santos '12 Boys 3rd TeamFinalist: Legion FC Academy 2012 Boys Premier
Under 12 Girls Division OneChampion: 11G Pre-GA-SHFinalist: Roswell Santos 2011G 1st
Under 12 Girls Division TwoChampion: Tophat Marietta Pre-DPLFinalist: Rush Union G2011 Azul
Under 12 Girls Division ThreeChampion: UFA Norcross 11G PremierFinalist: NTH-Tophat Buckhead 11 Blue
Under 12 Girls Division FourCo-Champion: Legion FC 11/12GCo-Champion: SSA 11G Blue Elite
Under 12 Boys Division OneChampion: SSA 2011 Pre-MLS IFinalist: Atlanta Fire 2011 Pre ECNL Pool
Under 12 Boys Division TwoChampion: SSA 2011 Pre-MLS IIFinalist: Concorde North 11B Black
Under 12 Boys Division ThreeChampion: Inter Atlanta FC 11B NavyFinalist: Roswell Santos 2011 Boys 2nd Team
Under 12 Boys Division FourChampion: NTH NASA 11B SelectFinalist: AFC Lightning 2011B Red
Under 12 Boys Division FiveChampion: Concorde Fire 12B Central WhiteFinalist: SSA 11B Blue Premier
Under 12 Boys Division SixChampion: SSA 11B Green AcademyFinalist: SSA 11B White
Under 13 Girls Division TwoChampion: GSA 11G ECNL Dev 1Finalist: UFA 10G Red
Under 13 Boys Division OneChampion: Concorde Fire Elite 64 2011BFinalist: SSA Coastal 10B Silver I
Under 13 Boys Division TwoChampion: UFA 10B GoldFinalist: NASA 10 SCCL P1 Marietta
Under 13 Boys Division ThreeChampion: NGSA 2010B DaltonFinalist: GSA North 10B White
Under 14 Girls Division OneChampion: Knoxville Reds 09G AjaxFinalist: Ambush SC G09 Red
Under 14 Girls Division TwoChampion: SSA 09G Black JSFinalist: CF 09 G SCCL Champions (Carr)
Under 14 Boys Division OneChampion: NGSA Dalton 09Finalist: SSA 09B Yellow I - AR
Under 14 Boys Division ThreeChampion: UFA 09B GoldFinalist: SSA 09B Blue-GP
Under 14 Boys Division FourChampion: GSA South 09B RedFinalist: SSA 09B White
Under 15 Girls Division OneChampion: SSA 08G DPL-JFFinalist: AFC 08 ECRL
Under 15 Girls Division TwoChampion: NTH Tophat 08 DPLFinalist: Rush Union G2008 Royal
Under 15 Girls Division ThreeChampion: Savannah United 08G BlueFinalist: SSA 08G Black DQ
Under 15 Boys Division OneChampion: NGSA Dalton 08Finalist: GSA 08B ECNL RL
Under 15 Boys Division TwoChampion: GSA South 08B RedFinalist: SSA 08B Yellow CG
Under 15 Boys Division FourChampion: SSA Northside 08B Yellow (KL)Finalist: Rush Union 2008B Black
Under 16 Girls Division OneChampion: SSA 07G DPLFinalist: Atlanta Fire South 07G Elite
Under 16 Girls Division TwoCo-Champion: Savannah United 07G PremierCo-Champion: UFA 07G Red
Under 16 Boys Division OneChampion: NTH NASA 07 ECNL-RFinalist: SSA 07B NPL
Under 16 Boys Division TwoChampion: Rush Union B2007 RoyalFinalist: Atlanta Fire 2007B Premier
Under 16 Boys Division ThreeChampion: SSA 07B Blue MCFinalist: SSA Chelsea Coastal 07B
Under 17 Girls Division OneChampion: SSA 07G GAFinalist: NSA Belles *17
Under 17 Girls Division TwoChampion: Legion FC 2006 Elite - GplFinalist: CF 06G SCCL Champions
Under 17 Boys Division OneChampion: SSA 06B NPLFinalist: UFA 06B Premier
Under 17 Boys Division TwoChampion: Legion FC 06 Elite BoysFinalist: UFA Loganville 06B Red
Under 17 Boys Division ThreeChampion: SSA 06B Blue TJFinalist: SSA 06B Yellow RA
Under 19 Girls Division OneChampion:  Finalist: SSA 06 GA
Under 19 Girls Division TwoChampion: SSA Northside 05G Yellow CSFinalist: SSA 04/05G Black DQ
Under 19 Girls Division ThreeChampion: SSA Cartersville 05G Green ALFinalist: SSA Chelsea 05G White
Under 19 Boys Division OneChampion: SSA 05B Blue TJFinalist: UFA 04/05B RL
Under 19 Boys Division TwoChampion: GSA 04/05B PremierFinalist: NTH NASA 04/05 SCCL PREMIER MILTON

© 2022 SincSports    |   Privacy Policy