| | | | |
Under 11 Girls Gold Division | Champion: | NCF 11 (11U) Triad East G | Finalist: | NCF 11 (11U) Triad West G |
Under 11 Girls Silver Division | Champion: | Valley United 11G Green | Finalist: | |
Under 11 Boys Gold Division | Champion: | | Finalist: | San Rafael U10 |
Under 11 Boys Silver Division | Champion: | NCF 11 (11U) Central Gold | Finalist: | Valley United 2011 Boys Green |
Under 11 Boys Bronze Division | Champion: | FC Athletico 12 Juventus | Finalist: | NRU 2011B White |
Under 12 Girls Gold Division | Champion: | Valley United 10G Green | Finalist: | NCF 10 (12U) Triad East G |
Under 12 Girls Silver Division | Champion: | Bulls SC 10G Red | Finalist: | |
Under 12 Girls Bronze Division | Champion: | NCF 10 (12U) East Gold Girls | Finalist: | NCFC 10 Gold South G |
Under 12 Boys Gold Division | Champion: | | Finalist: | TUSA 2010 Arsenal |
Under 12 Boys Silver Division | Champion: | NCF 10 (12U) West Gold | Finalist: | NCF 10 (12U) West Silver |
Under 13 Girls Gold Division | Champion: | Valley United 09G Green | Finalist: | HFC 09 (13U) Red G |
Under 13 Girls Silver Division | Champion: | TSJ FC Virginia 10g Academy United | Finalist: | |
Under 13 Boys Platinum Division | Champion: | CSC 09 Boys NPL | Finalist: | NCFC 09 (13U) Gold North |
Under 13 Boys Gold Division | Champion: | BA CLT South 2009 Boys Elite | Finalist: | NCF 09 (13U) Central Gold |
Under 13 Boys Silver Division | Co-Champion: | NCFC 09 (13U) Red North | Co-Champion: | |
Under 14 Girls Gold Division | Champion: | NCF ECNL RL 08 | Finalist: | Valley United 08G Green |
Under 14 Girls Silver Division | Champion: | BA CLT West 2008 Girls | Finalist: | NCF 08 (14U) West Gold G |
Under 14 Boys Platinum Division | Champion: | | Finalist: | NCF 08 (14U) West Gold |
Under 14 Boys Gold Division | Champion: | CVYSA 08 (14U) Blast Blue | Finalist: | Valley United 08B Green |
Under 14 Boys Silver Division | Champion: | Eagles RFC 2008 Boys | Finalist: | NCF 08 (14U) West Silver |
Under 15 Girls Platinum Division | Champion: | PTFC 07 (15U) Triad Premier G | Finalist: | NC Fusion 07 ECNL RL |
Under 15 Girls Gold Division | Champion: | NCF 07 East Gold G | Finalist: | LYSA 07 (15U) Force G |
Under 15 Girls Silver Division | Champion: | JIYSC 07G Red | Finalist: | NCF 07 (15U) West Silver G |
Under 15 Boys Platinum Division | Champion: | | Finalist: | |
Under 15 Boys Silver Division | Champion: | | Finalist: | WCUSC 07 (15U) Orange |
Under 16 Girls Silver Division | Champion: | NCF 06 (16U) West Gold G | Finalist: | NCF 06G East Gold |
Under 16 Boys Gold Division | Champion: | | Finalist: | Queen City Mutiny 07 |
Under 16 Boys Silver Division | Champion: | VA Rush 06 B II | Finalist: | Valley United 06B Green |
Under 17 Girls Gold Division | Champion: | JASA 05 (17U) Coastal Surge Blk G | Finalist: | NC Fusion 05 ECNL RL |
Under 17 Girls Silver Division | Champion: | NRU 05G Blue | Finalist: | Valley United 05G Green |
Under 17 Boys Gold Division | Champion: | Queen City Mutiny 05 | Finalist: | 05 (19U) PGSA Stars |
Under 17/18/19 Boys Silver Division | Champion: | SCUFC 05 Boys Challenge | Finalist: | 05 (19U) CSA North Broncos Blue |
Under 18/19 Girls Platinum Division | Champion: | NC Fusion RL Gu19 | Finalist: | TSJ FC Virginia United 04 |
Under 19 Girls Silver Division | Champion: | NCF 03 (19U) Premier Red G | Finalist: | NCF 03 (19U) Premier Black G |
Under 19 Girls Bronze Division | Champion: | NCF 03 (19U) West Gold G | Finalist: | NCF 03 (19U) East Gold G |
Under 19 Boys Gold Division | Champion: | NRU 03/04B | Finalist: | RYSA Revolution 03/04 Black |