2018 Division Champions






Champions
Under 8/9 Boys Bronze Division (7v7)Champion: Finalist: GPS Elite Charlotte- 10 Boys
Under 8/9 Boys Copper Division (7v7)Champion: GUSA PanthersFinalist: PTFC 8U RED BULLS
Under 9/10 Girls Bronze Division (7v7)Champion: CR09 GirlsFinalist: PTFC 10U Spirits
Under 8/9/10 Girls Copper Division (7v7)Champion: JYL StormFinalist: GUSA 09g Quakers Gso
Under 9 Boys Bronze Division (7v7)Champion: GUSA 09 DeportivoFinalist: GUSA 09b Stokesdale Strikers
Under 9/10 Boys Copper Division (7v7)Champion: Finalist: USC U9 Boys
Under 9/10 Girls Gold Division (7v7)Champion: Carolina Rapids In10sityFinalist: GPS Elite Charlotte- 09 Girls
Under 9/10 Girls Silver Division (7v7)Champion: Finalist: Obx Storm 08 Girls Academy
Under 9/10 Boys Silver Division (7v7)Champion: OBX Academy AjaxFinalist:
Under 10 Boys Bronze Division (7v7)Champion: Cusc08boysblackFinalist: OBX Academy Bayern
Under 10 Boys Copper Division (7v7)Champion: Yorktown FC 08 PatriotsFinalist: JYL Warriors
Under 11 Girls Silver Division (9v9)Champion: FC Richmond Mystx '07Finalist: GUSA 07 Navy
Under 11/12 Girls Copper Division (9v9)Champion: GUSA PrevattFinalist: PTFC 12U THORNS
Under 11 Boys Gold Division (9v9)Champion: GUSA Dynamo SorFinalist: GUSA 07 Dynamo GSO
Under 10/11 Boys Silver Division (9v9)Champion: Finalist: CEYC 08A
Under 11 Boys Bronze Division (9v9)Champion: Finalist: GUSA 07 NAVY SOR
Under 11/12 Boys Copper Division (9v9)Champion: GUSA ROYAL DORTMUNDFinalist: PTFC 12U TIMBERS
Under 11/12 Girls Gold Division (9v9)Champion: Finalist: FCR Mystx '06
Under 12 Girls Bronze Division (9v9)Champion: Finalist: GUSA u12 G Freedom
Under 12 Boys Gold Division (9v9)Champion: Finalist:
Under 12 Boys Silver Division (9v9)Champion: FCR Magic '06Finalist: WCUSC ORANGE
Under 12 Boys Bronze Division (9v9)Champion: GUSA 06 Navy SorFinalist:
Under 12/13 Girls Gold Division (11v11)Champion: GUSA Navy 05 GFinalist: GUSA DYNAMO 06 JRS G
Under 12/13 Girls Bronze Division (11v11)Champion: Finalist:
Under 13/14 Girls Copper Division (11v11)Champion: CUSC 2005G ValkyrieFinalist: GUSA Royal 05 G
Under 13 Boys Silver Division (11v11)Champion: GPS 05B CharlestonFinalist: GUSA 05 NAVY GSO
Under U12/13 Boys Bronze Division (11v11)Champion: Finalist: GPS 06B Charleston
Under 13/14 Boys Copper Division (11v11)Champion: DCYSA AztecaFinalist:
Under 13/14 Girls Gold DivisionChampion: GPS Elite Charlotte- 05 GirlsFinalist: GPS Elite Charlotte- 04 Girls
Under 14/15 Girls Silver DivisionChampion: FC Richmond Mystx '04Finalist: Liberty Point Soccer Club-Courage
Under 14/15 Girls Copper DivisionChampion: SCS Clinton United GFinalist: GUSA Royal 04 G
Under 13/14 Boys Gold DivisionChampion: GPS Elite 04B CharlestonFinalist: GUSA 04 Dynamo
Under 13/14 Boys Silver DivisionChampion: FC Richmond Magic '04Finalist: Athens United 04 Gold
Under 14/15 Boys Bronze DivisionChampion: BSC CardinalFinalist: Liberty Point Soccer Club Impact
Under 14/15 Boys Copper DivisionChampion: GUSA 03 FC InterFinalist: AYSO R124 03/04 B
Under 15/16 Girls Silver DivisionChampion: BSC 03 Cardinal GFinalist: PTFC 03 Girls OSL
Under 15 Boys Bronze DivisionChampion: SCS Clinton UnitedFinalist: LYSA Force
Under 16/17 Boys Copper DivisionChampion: BFA ItaguiFinalist: AYSO R124 02/01 B
Under 16/17 Girls Silver DivisionChampion: Finalist:
Under 16/17 Boys Silver DivisionChampion: Finalist:
Under 17/18 Boys Bronze DivisionChampion: CCSC OutlawsFinalist:
Under 18/19 Boys Silver DivisionChampion: WCUSC PremierFinalist: GUSA 00 NAVY
Under 18 Boys Bronze DivisionChampion: YSA Yadkin CobrasFinalist: NTSC Strikeforce Red

© 2019 SincSports   |   Privacy Policy