2016 Division Champions






Champions
Under 7/8 Boys Bronze DivisionChampion: SCS Clinton UnitedFinalist: PTFC U8 USA
Under 8/9 Girls Bronze DivisionChampion: GUSA 07 Sol 1Finalist: GUSA 07 Sol 2
Under 9 Boys Platinum DivisionChampion: GPS Elite CarolinaFinalist:
Under 8/9 Boys Gold DivisionChampion: FWSC Blue ThunderFinalist: FC Dallas TRI 07B Blue Select II
Under 9/10 Boys Silver DivisionChampion: Finalist: Legacy FC 06 Red
Under 9/10 Girls Gold DivisionChampion: Wake FC ReignFinalist: GUSA 06G AC Milan
Under 9/10 Girls Silver I DivisionChampion: Finalist: GUSA 05G Pride
Under 9/10 Girls Silver II DivisionChampion: SOCA-Augusta U10G Silver StreaksFinalist:
Under 10/11 Girls Bronze DivisionChampion: JYL KickersFinalist: PTFC U10 USA G
Under 10 Boys Platinum DivisionChampion: Finalist:
Under 10 Boys Gold DivisionChampion: Finalist: FC Dallas Tri 06B Blue 2 Select
Under 10 Boys Silver DivisionChampion: SOCA-Augusta U10B Red RaidersFinalist: SOCA-Augusta U10B Green Hornets
Under 10/11 Boys Bronze DivisionChampion: Danville u10 AcademyFinalist: PTFC U10 USA
Under 11 Girls Platinum DivisionChampion: Finalist: GUSA 04 Navy
Under 11 Girls Gold DivisionChampion: GUSA 04 WhiteFinalist: FC United U11G Orange
Under 11 Girls Silver DivisionChampion: Gusa South GFinalist: CSC Blue Streak
Under 11 Girls Bronze DivisionChampion: AYSO 605 GalaxyFinalist: SOCA U11 Girls Classic
Under 11 Boys Platinum DivisionChampion: Finalist: FC Dallas Tri 05 Select Blue I
Under 11 Boys Gold DivisionChampion: SOCA U11B ClassicFinalist: SOCA U11 Boys Premier
Under 11 Boys Silver DivisionChampion: PTFC WhiteFinalist: Valley AFC 04B Green
Under 11 Boys Bronze DivisionChampion: Liberty Point Soccer Club UnitedFinalist: GUSA Stars
Under 12 Girls Platinum DivisionChampion: GUSA NavyFinalist: SOCA U12 Girls Apprentice
Under 12 Girls Gold DivisionChampion: GUSA Celtic GFinalist: SCS Clinton United White G
Under 12 Girls Gold 2 DivisionChampion: VAFC Xpress 03G GreenFinalist: CFC 03 Girls Black
Under 11/12 Girls Bronze DivisionChampion: JYL ThunderboltsFinalist: GUSA Stars G
Under 12 Boys Platinum DivisionChampion: SOCA U12B ApprenticeFinalist: YCVSC Eagles Orange
Under 12/13 Boys Gold DivisionChampion: Liberty Point Soccer Club SoundersFinalist: HYSA Force United
Under 12 Boys Silver DivisionChampion: GUSA RedFinalist:
Under 12 Boys Bronze DivisionChampion: Finalist: GUSA Chelsea
Under 12 Boys Copper DivisionChampion: WYSP U12 REC TravelFinalist: GUSA Stars
Under 13 Girls Gold DivisionChampion: VAFC Xpress 02G GreenFinalist: u13G Orange 02/03
Under 13 Girls Silver DivisionChampion: Premier UK elite 03 blueFinalist: GUSA Red G
Under 13/14 Girls Bronze DivisionChampion: Legacy FC 02' WhiteFinalist: GUSA Royal G
Under 13 Boys Platinum DivisionChampion: GUSA NavyFinalist: SOCA U13 Boys Elite
Under 13 Boys Gold DivisionChampion: GUSA WhiteFinalist: SOCA U13 Boys Premier
Under 13 Boys Silver DivisionChampion: VAFC Xpress 02B GreenFinalist: MHAA Eagles
Under 13 Boys Bronze DivisionChampion: SOCA-Augusta U13 Boys PremierFinalist:
Under 13 Boys Copper DivisionChampion: Belpre FireballsFinalist: GUSA Revolution
Under 13/14 Girls Platinum DivisionChampion: GUSA Navy GFinalist: SOCA U14 Girls Elite
Under 14/15 Girls Silver DivisionChampion: TESC Black GFinalist: FSC Force Premier G
Under 14/15 Girls Bronze DivisionChampion: WVFC 2001Finalist: VAFC Xpress 01G Green
Under 14/15 Boys Platinum DivisionChampion: SOCA U14 Boys EliteFinalist: Carolina Futbol Club 01 Galaxy
Under 14/15 Boys Gold DivisionChampion: CHU 01B Utrecht AcademyFinalist: SOCA-Augusta U14 Boys Premier
Under 14 Boys Silver DivisionChampion: Danville BLAST 02Finalist:
Under 14/15 Boys Bronze DivisionChampion: AYSO R124 U14BFinalist:
Under 15/16 Girls Silver DivisionChampion: Xcel Futbol U16 Lady WarriorsFinalist: TYSC Trinity Impact G
Under 15 Boys Silver DivisionChampion: GUSA U15 RedFinalist: SASL Thunder
Under 15/16 Boys Bronze DivisionChampion: Liberty Point Soccer Club UnionFinalist: Mecklenburg United Eagles
Under 16/17/18 Girls Silver DivisionChampion: FC Dallas TRI 99GFinalist:
Under 15/16 Boys Gold DivisionChampion: Western Branch EliteFinalist: GUSA 99 Navy
Under 16/17 Boys Silver DivisionChampion: FC Sparta SelectFinalist: GUSA U16 White
Under 16/17 Boys Bronze DivisionChampion: IFC RampageFinalist: CLFC Revolution
Under 17/18 Boys Silver DivisionChampion: WCUSC OrangeFinalist: URYSA United
Under 17/18 Boys Gold DivisionChampion: GUSA U17 NavyFinalist: SCS Clinton United
Under 18/19 Boys Gold DivisionChampion: GUSA U18 NavyFinalist: United White

© 2019 SincSports   |   Privacy Policy