2016 Division Champions






Champions
Under 7/8 Boys Bronze DivisionChampion: Finalist: PTFC 08 USA
Under 8/9 Girls Bronze DivisionChampion: GUSA SolFinalist: GUSA Sol 2
Under 9 Boys Platinum DivisionChampion: GPS Carolina - State Elite 07BFinalist: GPS Carolina - State Elite 07B
Under 8/9 Boys Gold DivisionChampion: GPS Carolina - State Elite 07BFinalist: FC Dallas TRI 07B McLeod
Under 9/10 Boys Silver DivisionChampion: FC Dallas TRI 07B McLeodFinalist: Legacy FC 07 Red
Under 9/10 Girls Gold DivisionChampion: Legacy FC 07 RedFinalist: GUSA 07G AC Milan
Under 9/10 Girls Silver I DivisionChampion: GUSA 07G AC MilanFinalist: GUSA 06G Pride
Under 9/10 Girls Silver II DivisionChampion: SOCA-Augusta 06G Silver StreaksFinalist: SOCA-Augusta 06G Silver Streaks
Under 10/11 Girls Bronze DivisionChampion: KickersFinalist: PTFC 06 USA G
Under 10 Boys Platinum DivisionChampion: PTFC 06 USA GFinalist: PTFC 06 USA G
Under 10 Boys Gold DivisionChampion: PTFC 06 USA GFinalist: FC Dallas Tri 06B Blue 2 Select
Under 10 Boys Silver DivisionChampion: SOCA 06B Augusta Red RaidersFinalist: SOCA 06B Augusta Green Hornets
Under 10/11 Boys Bronze DivisionChampion: 06 AcademyFinalist: PTFC 06 USA
Under 11 Girls Platinum DivisionChampion: PTFC 06 USAFinalist: NC Fusion 05 Premier
Under 11 Girls Gold DivisionChampion: GUSA WhiteFinalist: 05G Orange
Under 11 Girls Silver DivisionChampion: Gusa South GFinalist: Blue Streak
Under 11 Girls Bronze DivisionChampion: Blue StreakFinalist: SOCA 05G Classic
Under 11 Boys Platinum DivisionChampion: SOCA 05G ClassicFinalist: SOCA 05G Classic
Under 11 Boys Gold DivisionChampion: SOCA 05B ClassicFinalist: SOCA 05B Premier
Under 11 Boys Silver DivisionChampion: PTFC WhiteFinalist: 05B Green
Under 11 Boys Bronze DivisionChampion: 05B GreenFinalist: GUSA Stars
Under 12 Girls Platinum DivisionChampion: GUSA Navy 04 GFinalist: SOCA 04G Apprentice
Under 12 Girls Gold DivisionChampion: GUSA Celtic GFinalist: SCS CLINTON UNITED G
Under 12 Girls Gold 2 DivisionChampion: VAFC Xpress 04G GreenFinalist: CFC 03 Girls Black
Under 11/12 Girls Bronze DivisionChampion: JYL ThunderboltsFinalist: GUSA Stars G
Under 12 Boys Platinum DivisionChampion: SOCA 04B ApprenticeFinalist: YCVSC Eagles Orange
Under 12/13 Boys Gold DivisionChampion: YCVSC Eagles OrangeFinalist: HYSA Force United
Under 12 Boys Silver DivisionChampion: GUSA RedFinalist: GUSA Red
Under 12 Boys Bronze DivisionChampion: GUSA RedFinalist: GUSA Chelsea
Under 12 Boys Copper DivisionChampion: WYSP 04 REC TravelFinalist: GUSA Stars
Under 13 Girls Gold DivisionChampion: VAFC Xpress 03G GreenFinalist: 03G Orange 03
Under 13 Girls Silver DivisionChampion: Premier UK Elite 04 GirlsFinalist: GUSA Red G
Under 13/14 Girls Bronze DivisionChampion: Legacy FC 03 WhiteFinalist: GUSA Royal G
Under 13 Boys Platinum DivisionChampion: GUSA NavyFinalist: SOCA 03B Elite
Under 13 Boys Gold DivisionChampion: GUSA WhiteFinalist: SOCA 03B Premier
Under 13 Boys Silver DivisionChampion: VAFC Xpress 03B BlackFinalist: MHAA Eagles-Disbanded
Under 13 Boys Bronze DivisionChampion: SOCA 03B Augusta PremierFinalist: SOCA 03B Augusta Premier
Under 13 Boys Copper DivisionChampion: Belpre FireballsFinalist: GUSA Revolution
Under 13/14 Girls Platinum DivisionChampion: GUSA Navy GFinalist: SOCA 02 Girls Elite
Under 14/15 Girls Silver DivisionChampion: TESC Black GFinalist: TESC Black G
Under 14/15 Girls Bronze DivisionChampion: WVFC 02GFinalist: VAFC Xpress 02G Green
Under 14/15 Boys Platinum DivisionChampion: SOCA 02B EliteFinalist: Galaxy
Under 14/15 Boys Gold DivisionChampion: CHU 02B Utrecht AcademyFinalist: SOCA 02B Augusta Premier
Under 14 Boys Silver DivisionChampion: Danville BLAST 02Finalist: Danville BLAST 02
Under 14/15 Boys Bronze DivisionChampion: AYSO R124 02BFinalist: AYSO R124 02B
Under 15/16 Girls Silver DivisionChampion: 00 Lady WarriorsFinalist: TYSC Trinity Impact G
Under 15 Boys Silver DivisionChampion: GUSA RedFinalist: SASL Thunder
Under 15/16 Boys Bronze DivisionChampion: SASL ThunderFinalist: SASL Thunder
Under 16/17/18 Girls Silver DivisionChampion: FC Dallas TRI 99GFinalist: FC Dallas TRI 99G
Under 15/16 Boys Gold DivisionChampion: Western Branch 98B EliteFinalist: GUSA Navy
Under 16/17 Boys Silver DivisionChampion: FC Sparta SelectFinalist: GUSA White
Under 16/17 Boys Bronze DivisionChampion: IFC RampageFinalist: Charlotte Legion FC Revolution
Under 17/18 Boys Silver DivisionChampion: WCUSC Orange 98BFinalist: 99 URYSA Revolution
Under 17/18 Boys Gold DivisionChampion: GUSA NavyFinalist: SCS Clinton United
Under 18/19 Boys Gold DivisionChampion: GUSA NavyFinalist: United White

© 2020 SincSports   |   Privacy Policy