NC Fusion Cup presented by McDonald's

2022 Division Champions






     
Under 08/9 Boys Silver DivisionChampion: NCF Schneider Stone BulldogsFinalist: NCF 8u Boys West Portugal
Under 08 Boys Copper DivisionChampion: PUK Elite 2014Finalist: NCF 8u Boys Southside
Under 9/10 Girls Bronze DivisionChampion: PUK Elite 2013Finalist: NCF 8u West Girls Man United
Under 8/9 Girls Copper DivisionChampion: NCF 9u West Girls Man CityFinalist: Waxhaw Soccer Club U8 Girls
Under 09 Boys Platinum DivisionChampion: BSC 13 Man UFinalist: Waxhaw Soccer Club U9 Boys
Under 09 Boys Gold DivisionChampion: NCF 9u Boys West MexicoFinalist: FWSC (10U) 12 (13) United
Under 09 Boys Bronze DivisionChampion: USC ThunderFinalist: NCF West 9U Jr Acad Argentina
Under 9/10 Girls Gold DivisionChampion: NCF IndependienteFinalist: NCF U10 CFC Girls
Under 10 Girls Silver DivisionChampion: CEFC 2012 GirlsFinalist: ORYA Cobra Kai FC
Under 10 Boys Silver DivisionChampion: BA CLT Central 2012 Boys BlueFinalist: NCF 10u East Boys Greece
Under 10 Boys Bronze DivisionChampion: BSC 12 LiverpoolFinalist: NCF Boca
Under 10 Boys Copper DivisionChampion: WUFA 2012 Boys NavyFinalist: AYSOR128 2012-13B Desjarlais
Under 11 Girls Platinum DivisionChampion: BA CLT 2011 Girls SelectionFinalist: TUSA 11 (11U) Barcelona G
Under 11 Girls Gold DivisionChampion: FCC 2011G RedFinalist: NCFC 11 Navy South G
Under 11 Girls Silver DivisionChampion: NCF 11 (11U) West Red GFinalist: CMSC 11 (11U) Green G
Under 11 Girls Bronze DivisionChampion: NCF 11 (11U) East Silver GFinalist: Stokesdale U11 Rapids
Under 11 Boys Platinum DivisionChampion: NCF 11 (11U) Central GoldFinalist: Carolina Velocity 2012B FC Sunderland
Under 11 Boys Gold DivisionChampion: BSC 11 CardinalFinalist: TYSC (11U) 11 Arsenal
Under 11 Boys Silver DivisionChampion: NCF 10u West Red BoysFinalist: NCF 11 (11U) West Silver
Under 11 Boys Bronze DivisionChampion: Siler City FC 11 BoysFinalist: NCFC (11U) 11 Leeds
Under 11 Boys Copper DivisionChampion: CSA 11 (11U) Charlotte GoldFinalist: DCYSL Sharks
Under 12 Girls Platinum DivisionChampion: NCF 10 (12U) Triad East GFinalist: Valley United 10G Green
Under 12 Girls Gold DivisionChampion: TUSA 10 (12U) Arsenal GFinalist: NCF 10 (12U) East Gold G
Under 12 Girls Silver DivisionChampion: NCF 10 (12U) Silver GFinalist: NCFC (12U) 10 Beau Soleil G
Under 12 Boys Platinum DivisionChampion: Goldsboro Strike Eagles FC Summers AcademyFinalist: NCRT 10 (12U) Blue
Under 12 Boys Gold DivisionChampion: NCF 10 (12U) East GoldFinalist: HFC 10 (12U) White
Under 12 Boys Silver DivisionChampion: Matthews Mavericks 2010 BoysFinalist: CSA 10 (12U) Charlotte Liga
Under 12 Boys Bronze DivisionChampion: NCF 12U (10) West TornadoesFinalist: NCF 10 (12U) West Royal
Under 12 Boys Copper DivisionChampion: CSA 10 (12U) Charlotte GoldFinalist: NCF 12U (10) West Typhoons
Under 13 Girls Silver DivisionChampion: CSA 10 (12U) Elite 2 GFinalist: NCF 09 (13U) East Gold G
Under 13 Girls Bronze DivisionChampion: NCF 09 (13U) Central Gold GFinalist: NCFC (13U) 09 Spirit G
Under 13 Girls Copper DivisionChampion: TSA (13U) 09 Spirit Silver GFinalist: BSC 09 (13U) Cardinal G
Under 13/14 Boys Platinum DivisionChampion: PTFC 09 (13U) Triad PremierFinalist: NCFC 09 (13U) Silver North
Under 13 Boys Gold DivisionChampion: NC Fusion 10B Pre-ECNL RedFinalist: TUSA 09 (13U) Bull City
Under 13 Boys Silver DivisionChampion: TSA 09 (13U) Cosmos GoldFinalist: ASA 2009 Stingers Red
Under 13 Boys Bronze DivisionChampion: Carolina Velocity FC Wolfsburg 2010BFinalist: WCWAA 10 (12U) Black
Under 13 Boys Copper DivisionChampion: ASA 2009 Stingers BlackFinalist: Salem Sabres 09 Boys
Under 14 Girls Gold DivisionChampion: NCF 08 (14U) East Gold GFinalist: ACS 08 (14U) Orange G
Under 14 Girls Silver DivisionChampion: NCFC 08 (14U) White South G  
Under 14 Girls Bronze DivisionChampion: NCF 08 (14U) West Silver GFinalist: NCFC (14U) 08 Arsenal G
Under 14 Boys Platinum DivisionChampion: NCF 08 (14U) West GoldFinalist: NCFC 08 (14U) Gold South
Under 14 Boys Gold DivisionChampion: NCFC 08 (14U) Silver NorthFinalist: TUSA 08 (14U) Bronze
Under 14 Boys Silver DivisionChampion: Eagles RFC 2008 BoysFinalist: CSA 08 (14U) Charlotte Blue
Under 14/15 Boys Bronze DivisionChampion: NCFC (15U) 07 ChelseaFinalist: WAA 08 (14U) Blue
Under 15 Boys Gold DivisionChampion: CMSC 07 (15U) CelticFinalist: TUSA 07 (15U) White
Under 15 Boys Silver DivisionChampion: ACFC 07 (15U) KnightsFinalist: NCF 07 (15U) West Gold
Under 15 Boys Bronze DivisionChampion: NCFC (15U) 07 FuryFinalist: NCF 07 (15U) East Silver
Under 16 Boys Platinum DivisionChampion: JLFC Elite 06BFinalist: OBX Storm 2006 Boys Ocean
Under 16 Boys Gold DivisionChampion: WCUSC 06 (16U) OrangeFinalist: NCFC (16U) 06 Titans FC
Under 16 Boys Silver DivisionChampion: NCFC 06 (16U) Red SouthFinalist: PISA Hurricanes 06B
Under 16 Boys Bronze DivisionChampion: Pender Storm 06/07Finalist: HFC 06 (16U) Black 06/07
Under 17 Boys Gold DivisionChampion: Carolina Velocity 05B LilleFinalist: NRFA 05 (17U) Red
Under 17 Boys Silver DivisionChampion: NCF 05 (17U) West GoldFinalist: SGCSA 05 (17U) Strikers White
Under 18 Girls Silver DivisionChampion: NCF 05 East Gold GFinalist: Charleston Clash 05/06 girls
Under 18/19 Boys Gold DivisionChampion: Carolina Velocity 05B PSGFinalist: WUFA 05 Boys Navy
Under 18/19 Boys Silver DivisionChampion: GCAA 04 (18U) Clevelandutd ShockersFinalist: Carolina Velocity 04B Zenit

© 2022 SincSports    |   Privacy Policy