Teams by Division

8U Boys Red

Team
Dynamo
GFSC '12B
GSA N 12B Crew
RYSA BLUE 12 U8

9U Girls Red

Team
Concorde Fire Girls Central Black
GSA South 11G Red
NTH-Lanier Sharks ‘11G
NTH-Tophat 11 Navy

9U Girls Black

Team
BUSA 11 Blue
Concorde 11G Central White
GSA North 11G Black
GSA North 12G Red

9U Girls Orange

Team
Concorde Fire U8 Central Girls
GSA North 12G White
NTH-Tophat 11 Blue
RYSA 2011 Lady Revs

9U Boys Red

Team
Atlanta Fire South 11B Gold
Concorde Fire 11B Central Black
Concorde Fire 11B North Black
GSA North 11B Arsenal
GSA South 11B AC Milan
LSA 11 Gold

9U Boys Black

Team
Busa Academy 2011
Concorde Fire 11B Central White
GSA North 11B Chelsea
LSA 11 White
NTH-S 11b Tottenham
RYSA Revolution 11B
SSA Chelsea 11B Black Premier
SSA Chelsea 11B Blue Premier

9U Boys Orange

Team
BUSA Academy 2011 LDL
Concorde Fire 11B Central Red
GSA South 11B Juventus
South 11B Inter Milan
SSA Chelsea 11B Black Academy I
SSA Chelsea 11B Blue Academy I
SSA Chelsea 11B White Elite
UFA Forsyth 11B Black

10U Girls Red

Team
Concorde Fire Central Black 2010G
GSA North 10G Red
GSA South 10G Red
NTH Tophat 10 Navy

10U Girls Black

Team
Athens United 09G Gold
BUSA 10 Academy White
Concorde Fire 10G Central White
Concorde Fire 10G West Black
SCUFC 10 Girls Red
SSA Chelsea 10G Black Premier

10U Girls Orange

Team
Atlanta Fire South 10G Silver
GSA North 10G White
NTH Tophat 10 Blue
SSA Chelsea 10G Black Academy 1

10U Boys Red

Team
2010 BUSA Academy Blue (North)
Atlanta Fire 2010 Gold
Atlanta Fire South 10B GOLD
Dothan Shockers FC 10/11B
GSA South 10B Bayern Munich
LSA 10 Gold

10U Boys Black

Team
All-In FC 10 Boys Black
Concorde Fire 10B Black
Concorde Fire 10B Central White
GSA South 10B Borussia Dortmund
LSA 10 Navy
Rysa 10 Blue
SSA Chelsea 10B Black Premier
SSA Chelsea 10B Blue Premier

10U Boys Orange

Team
Atlanta Fire 2010 Bronze
Atlanta Fire South 10B Silver
BUSA Academy 2010 Black
Concord Fire U10 Boys North Red
Concorde Fire 10B Central Red
GSA South 10B Schalke
Rysa 10 Silver
SSA Chelsea 10B Blue Academy I

11U Girls Red

Team
BUSA 09 Academy Red
Concorde 2009 Central Black
GSA North 09G Red
MS 09 GIRLS
NTH Tophat 09G Navy
SSA Chelsea 09G Black Elite

11U Girls Black

Team
Atlanta Fire 2009 Silver
Atlanta Fire South 09G Gold
Chattanooga Red Wolves 09/10 DeFriese
Concorde Central Red Girls 2009
Concorde Fire 09G Central White
GSA North 09 Girls White
LSA 09 Girls Navy
RYSA Lady Revs 2009

11U Boys Red

Team
Chattanooga Red Wolves 09 Reyneke Boys
Concorde Fire 10B Central Black
GSA North 10B AC Milan
GSA South 09B PSG
Lanier LSA Sharks 09B - Gold
NTH NASA 09 Crew
SSA Chelsea 09B Black Premier
TSC 09B Premier Blue

11U Boys Black

Team
AFC Lightning HC
BUSA 09 Academy
Concorde Fire 09B Central White
CSA UPTOWN LIGA
FPT 09B
GFSC 09B
MJCCA Concorde Fire U11
NTH NASA 09 Fire

11U Boys Orange

Team
Atlanta Eagles Academy
Atlanta Fire South 09B Gold
Concorde Fire 09B Central Red
GSA Real Madrid
GSA South 09B Lyon
Lanier LSA Sharks 09B - White
RYSA Revolution 09 Blue
SSA Chelsea 09B Blue Premier

11U Boys White

Team
AFC Lightning Landmark
GSA Sevilla
GSA South 09B Marseille
NTH-NASA 09 Premier Milton
SSA Chelsea 09B Blue Academy I
SSA Northside 2010B Elite

12U Girls Red 11 v 11

Team
CBSC Fleet 08 Navy
Chattanooga Red Wolves 08 NPL Girls
Georgia Storm SA 08G Gold
GSA North 08G SCCL

12U Girls Black 9 v 9

Team
Concorde Fire 08G Central Black
MS 08 GIRLS
MSC 08G Elite
NTH Tophat 08G Navy
NTH-Tophat Milton 08 Navy
SSA Chelsea 08G Black Elite

12U Girls Orange 9 v 9

Team
Concorde Fire Central White
Gsa North 08G Mitts
LSA 08 Navy
NTH Tophat 08G Blue

12U Boys Black 9v9

Team
AFC Lightning 08B NPL
Chattanooga FC 08 Navy
GSA North 08B Academy Premier
GSA North 09B Barcelona

12U Boys Red 11v11

Team
Clarkston FC 2008
FC Alliance 08B Black Pre-ECNL
GSA 08B SCCL North
GSA South 08B SCCL

12U Boys Orange 9 v 9

Team
AFC Lightning 08B Gold
Atlanta Fire South 08B Gold
Concorde Fire 08B Central White
Lanier SA Sharks 08 Gold
MJCCA Concorde Fire U12
Rysa 08 Blue

12U Boys White 9 v 9

Team
All-In FC 08 Boys Black
Effingham United '08B
GSA North 08B Academy White
GSA South 08B Premier
GSA South 08B Red
SSA Chelsea 08B Black Premier
UFA Forsyth 08B Black
UFA Forsyth 08B White

12U Boys Green 9 v 9

Team
Concorde Fire 08B Central Red
Concorde Fire 08B North Black
GSA North 08B Academy Black
Homewood Patriots 08B

12U Boys Blue 9 v 9

Team
AFC Lightning 08B Red
GSA North 08B Academy Green
GSA South 08B White
Lanier Lsa Sharks 08b Navy
Liberty SC 08 Blue
Rysa 08 Silver
SSA Chelsea 08B Blue Academy I
SSA Chelsea 08B White Premier

13U Girls Red

Team
Concorde Fire 2007 Girls SCCL
Florida Elite 2007 G NPL
GSA 07G ECNL
TSC 2008 G Showcase Team

13U Girls Black

Team
Atlanta Fire South 07G Elite
Concorde Fire 08G SCCL
GSA 07G SCCL
GSA South 08g SCCL
NTH TH 07 White North
SSA Chelsea 07G SCCL-P

13U Girls Orange

Team
2007GEliteSouth
AFC Lightning 07G Gold
CoCo 07G Allstars
Concorde Fire Girls SCCL-P
NTH Milton 07 White
NTH Tophat 07G White
TSC Williamson 2007 Girls Premier

13U Boys Red

Team
Atlanta Fire South 07B Elite
Concorde Fire 07B SCCL-P
SSA Chelsea SCCL 07B
SSA Northside 07B SCCL-P

13U Boys Black

Team
Concorde Fire 07B Central Elite
GSA North 07B Red
GSA South 07B Red (13U).
Homewood Freedom 07B
LSA 07 Select
Roswell Santos 2007 Red

13U Boys Orange

Team
Atlanta Fire 2007 Premier
Atlanta Fire South 07B Premier
Concorde Fire 07B North Black
Homewood Eagles 07B

14U Girls Red

Team
Atlanta Fire 2006 ECNL Girls
Concorde Fire 06G Central SCCL
GSA 06G SCCL
SSA Chelsea 06G SCCL

14U Girls Black

Team
AFC Lightning 06G Gold
Atlanta Fire 2006 SCCL
CBSC Fleet 06 Navy
CCS 06 Girls Elite
Concorde Fire Central U14G Athena A
GSA 06G SCCL Premier
Knoxville FC Crush Premier 06G
NTH Tophat 06 White North

14U Girls Orange

Team
Concorde Fire 06G Central White
CSA UPTOWN KING G
Florida Elite 06G Elite
GSA SOUTH RED 06G
NTH Tophat 06 Blue TH
NTH Tophat White 06

14U Boys Red

Team
Concorde Fire 07B ECNL
GSA 06B SCCL
GSA 07B SCCL
GSA ECNL 07B
SSA Northside 06B SCCL
TSC 07B ECNL

14U Boys Black

Team
Concorde Fire 06B SCCL-P
Florida Elite 2006 Boys Elite South
GSA 06B SCCL Premier
GSA South 06B Red
Homewood Freedom 06B
Rysa 06 Blue

14U Boys Orange

Team
Atlanta Fire 2006 Premier
Atlanta Fire South 06B Elite
Augusta Arsenal 06 Blue
Chattanooga Red Wolves 06 Zeller Boys
GSA North 06B White
GSA South 06B White
TASA Red 06
U14 Concorde Fire North Elite

15U Girls Red

Team
Atlanta Fire 2005 Premier
Concorde Fire 05G SCCL Premier
Concorde Fire SCCL
SSA Chelsea 05G NPL

15U Girls Black

Team
Ambush SC G05 Red
Knoxville Football Kfc 05g Premier
NTH Tophat 05 White QP
RYSA Lady Revs 2005
SSA Chelsea 05G SCCL-P
SSA Northside 05G Select Yellow 1

U15 Girls Orange

Team
AFC Lightning Troup 05G
Concorde 2005 G Central Black/Elite
CSA UPTOWN KING G
FFC United U15
Florida Elite 2005G Elite
GSA North 05G Red
GSA South 05G Red
NTH-TopHat 05 Navy Milton

U15 Boys Red

Team
2005 NPL B
Atlanta Fire 2005 SCCL
Clarkston FC 05
Concorde Fire 05B SCCL
GSA Boys ECNL U14
Southern SA Chelsea 05 Sccl
USA/MP 05 Premier

U15 Boys Black

Team
AFC Lightning Troup 05B Red
Atlanta Fire South 05B Elite
Concorde Fire 05B North Elite
LSA Sharks 05B Navy

U15 Boys Orange

Team
CSA CHARLOTTE GOLD
GSA North 05B Red
GSA South 05B Red
Impact SC 05B Elite

U15 Boys White

Team
Atlanta Fire 2005 Gold
Club Futbol Art 05B
GA Rush B2005 Azul
Georgia Storm SA 05B Elite
GSA North 06b red
GSA South 05B Premier
Pro-Profile All In FC- Sugar Hill 05 Black
UFA Forsyth 05B Black

16U Girls Red

Team
Knoxville FC Crush Elite 04G
SSA Chelsea 04G Black
SSA Northside 04G SCCL-P
YAKS TRINITY PRIDE G

16U Girls Black

Team
Atlanta Fire 2005 Gold
Atlanta Fire South 04G Premier
GSA 05G SCCL Premier
GSA South 04G RED

U16 Boys Red

Team
BFC - '04B Gold - CL II West
Concorde Fire 04B SCCL-P
CSA CHARLOTTE KING

U16 Boys Black

Team
BUSA 04 Boys
GSA South 04B Red
Toluca Atlanta SA JM Tull Ymca 04
UFA Forsyth 04B Black

U16 Boys Orange

Team
AFC Lightning Landmark '04
Atlanta Fire 2004 Premier
GSA North 04B Red
GSA South B U16 White

17-19U Girls Red

Team
AFC Lightning 01G Red
All In FC Sugar Hill
Concorde Fire 03G SCCL
Concorde Fire 2003 Girls SCCL Premier
GSA 03G SCCL Premier
NTH TH 01/02 SCCL Premier
SSA Northside SCCL-Premier U17G
SSA U19 G SCCL-P

17-19U Girls Black

Team
AFC Lightning Troup 03G
NTH-TopHat 01 Navy Milton
NTH02 North Blue
RYSA Lady Revolution 03 Silver

U19 Boys Red

Team
Clarkston FC 02
Concorde Fire 01B SCCL-P
SSA Chelsea 01/02B SCCL
SSA Northside 03B SCCL

U19 Boys Black

Team
GSA 03 SCCL Premier
GSA North 01/02B Red
PRO PROFILE ALL In FC
UFA Forsyth 03B Black

U18-19 Boys Red

Team
AFC Lightning Troup 03B
GSA North 03B White
GSA South 02B White
GSA South 03B Red
Piedmont SA - 03 Gold
Rapids FC 17UB- CL III Red
TASA RED 02B
UFA Forsyth 03B White
© 2019 SincSports   |   Privacy Policy