Teams by Division

U08 Boys Premier

Team
Concorde Fire 2014B Central Black
Concorde Fire 2014B Central White
GSA North 14B Premier
GSA South 14B Premier
LSA14BGOLD
NTH Nasa 14B Elite Milton

U08 Boys Red

Team
GSA North 14B Black
GSA North 14B Red
GSA North 14B White
GSA South 14B Red
GSA South 14B White
SSA 14B Black Academy I
SSA Central 2014 Elite
Triumph 14 Green

U09 Girls Premier

Team
Concorde Fire Central 13G Black
Concorde Fire South 13G Black
Georgia Impact SC 13G Elite
GSA North 13G Premier

U09 Girls Red

Team
AFC Lightning 2013 Girls
Alabama FC Central 13 North Academy Red
Concorde Fire 2014G Central Black
Concorde Fire Central 2013 GW
GSA South 13G Premier
Triumph 2013 Gold

U09 Girls White

Team
GSA North 14G White
SSA Central 2013G Elite
Steamers FC 13 Blue
Triumph 2013 Green

U09 Boys Premier

Team
AFU South U09 Boys Gold
Concorde Fire 13B Central Black
GSA North 13B Premier
LSA13BGOLD

U09 Boys Red

Team
All-In FC Sugar Hill 13B Gold
Concorde Fire 13B South Black
GSA South 13B Academy Premier
Triumph 13 Boys Gold

U09 Boys White

Team
Concorde Fire 13B Central White
Georgia Impact 13B Premier
GSA North 13B Red
Roswell Santos - U9 - 1st Team
RYSA Revolution 2013B Blue
SSA 13B Black Premier
SSA Central 2013 Elite
Triumph 13 Boys Green

U09 Boys Black

Team
AFU South U09 Boys Silver
Concorde Fire 13B Central Red
GSA North 13B White
Roswell Santos - U9 - 2nd Team

U09 Boys Gold

Team
Atlanta Fire BU09 Bronze
Concorde Fire 13B Central Gold
GSA North 13B Black
Roswell Santos - U9 - 3rd Team
SSA 13B Black Academy I
Triumph 13 Boys Black

U10 Girls Premier

Team
AFC Lightning 2012 Girls MIX
Concorde Fire 12G South Black
Concorde Fire Central 2012G White
FC Alliance 2012 Girls Central
Georgia Impact SC 12G Elite
GSA North 12G White
RYSA Lady Revolution 12 Blue

U10 Girls Red

Team
AFC Lightning 2012 Red
AFU South Girls U10
Augusta Arsenal 2012 Girls
Concorde Fire North Black
GSA North 12G Black
SSA Central 2012G Elite

U10 Boys Premier

Team
Atlanta Fire 2012B Academy
Atlanta Fire 2012B Elite
Concorde Fire - AIS
Concorde Fire North 12B Black
GSA North 12B Premier
GSA South 12B Premier
LSA 12B Gold
SSA Central 2012 Elite

U10 Boys Red

Team
Augusta Arsenal 2012 B Navy
Concorde Fire 12B Central White
Concorde Fire 12B South Black
GSA North 12B Red
KSA 12 Pro-profile
NTH-NASA 12 Premier Milton
RYSA Revolution 2012B Blue FC
SSA 12B Black Premier

U10 Boys White

Team
AIS Concorde White
Athens United 12B Gold
NTH-NASA 12 Select Milton
Triumph 12 Boys

U10 Boys Black

Team
AFU South 12B Silver
GSA North 12B White
GSA South 12B Red
SSA 12B Black Academy II
SSA 12B White
SSA Central 2012 Premier

U11 Girls Premier

Team
ALFC Central 11 Academy North Red
Concorde Fire 11G South Black
Georgia Impact SC 11G Elite
GSA North 11G Premier
GSA South 11G Academy
JFC 2011 Pre ECNL II

U11 Girls Red

Team
All-In FC Sugar Hill Girls
Concorde Fire 12G Central
FC Alliance 2012 Girls East
GSA North 12G Premier
LSA ‘11G Gold
RYSA Lady Revolution 11G Blue
SSA Blue 2011G Elite
Triumph 2011G Gold

U11 Girls White

Team
Ambush SC G11 White
Concorde Fire 11G South White
GSA North 11G Red
Steamers FC 2011/12 Girls

U11 Girls Black

Team
AFC Lightning 2011 Girls Red
Concorde Fire 11G South White 2
Concorde Red Central
GSA North 11G White
GSA South 12G Academy Premier
Triumph 2011G Green

U11 Boys Premier

Team
Ambush SC B11 Red
Atlanta Fire 2011 Elite
Concorde Fire 11B Central White
LSA 11 Gold
NTH NASA 11 Elite 2 Milton
NTH-S Liverpool
SSA Central 2011 Elite
Triumph 11

U11 Boys Red

Team
Alabama FC Central 2011 South Red
Concorde Fire 11B Central Red
Concorde Fire 11B South Black
GSA North 11B Premier
GSA South 11B Premier
RYSA Revolution 11B Blue
SSA 11B Black Premier
Triumph 11 Green

U11 Boys White

Team
Athens United 11 Gold
Concorde Fire 11B West Black
Concorde Fire 12B Central Black
GSA North 11B Red
LSA 11 Navy
NTH-S 11B Newcastle
SSA Central 2011 Premier
YMCA Arsenal Rome 11 Boys

U11 Boys Black

Team
Concorde Fire 11B North White
Concorde Fire 12B West Black
GSA North 11B Black
GSA North 11B White
GSA South 11B Black
GSA South 11B Red
SSA 11B Black Academy I
Triumph 11 Black

U12 Girls Premier (11v11)

Team
Bulls SC 10G Red
Concorde Fire South 2010 G Black
Georgia Impact SC 10G Elite
JFC 2010 Pre ECNL I

U12 Girls Red

Team
Atlanta Fire South 2010G Gold
Augusta Arsenal 2010G
CF 2010 Girls Central White
Concorde Fire 10G Central Black
SSA Northside 2010G Elite
Tampa Bay United 2010 PRE-ECNL South
Triumph 10 Girls

U12 Girls White

Team
AFC Lightning 10G Gold
Concorde Fire Central 2010G Red
GSA North 10G White
LSA 10G White
SSA Central 2010G Elite
SSA Northside 2010G Premier

U12 Boys Premier (11v11)

Team
Atlanta Fire 2010 Pre-ECNL
CF 2010 Boys SCCL Club-Hobart
Chattanooga FC 10 Navy
Concorde Fire 10B SCCL - Venair
Concorde Fire 2010B North Elite
GSA 10B ECNL Dev
Roswell Santos 2010 Blue
SSA 2010 Pre-MLS I

U12 Boys Red

Team
Ambush SC B10 Red
Atlanta Fire South 10B Gold
Concorde Fire 10B South Black
Concorde Fire 10B West Black
Dothan Shockers FC 10/11B
GCT 10B
LSA 10 Gold
NTH-NASA 10 SCCL Milton

U12 Boys White

Team
GSA North 10B Premier
GSA South 10B Premier
KSA 10 Pro-Profile
LSA 11B Premier
Rysa 10B Blue
SSA 2010 Pre-MLS II
SSA Central 2010 Elite
Triumph 10 Gold

U12 Boys Black

Team
Atlanta Fire 2010 Gold
Concorde Fire 2010 Central Black
GSA North 10B Red
GSA South 10B Red
Homewood Patriots 10B
LSA 10 White
SSA 10B White
Triumph 10 Green

U12 Boys Gold

Team
Concorde Fire 10B Central Red
GSA North 10B Black
GSA North 10B White
GSA South 10B White
NTH Milton 10B Premier
SSA 10B Black Academy I

U13 Girls Premier

Team
AFC Lightning 09G GA
Concorde Fire 09G ECNL Premier
FC Alliance 09G ECNL
GSA 09G ECNL
NTH Tophat 10 DPL Gold
SSA 09 GA

U13 Girls Red

Team
Atlanta Fire 2009G ECNL-R
Concorde Fire 09G ECNLR Platinum
Concorde Fire 09G ECNLR premier
GSA 09G ECNL RL
GSA 10G ECNL Dev 1
GSA 10G ECNL Dev 2
LSA 09G Gold

U13 Girls White

Team
2009 Girls Central SCCL Elite (Carr)
All-In FC 09 Girls
GSA 09G SCCL
GSA South 09G Premier

U13 Boys Premier

Team
AFC Lightning 09B NPL
Atlanta Fire 2009B ECNL-R
Augusta Arsenal 09B Gold
GSA 09B ECNL RL

U13 Boys Red

Team
Atlanta Fire South 09B Gold
CF 2009 Boys Central SCCL Club
GSA 09B SCCL
LSA_09_SCCL
NTH NASA 09 SCCL Club

U13 Boys White

Team
Atlanta Fire 2009B Elite
GSA North 09B Premier
GSA South 09B Premier
SSA Northside 09B Select 1

U13 Boys Black

Team
AFC Lightning 09B Gold SCCL
Alliance SC '10UB
CF 2009 Boys Central SCCL Elite
CF 2010 Boys AIS Black
Effingham United '09B
SSA 09B White

U14 Girls Premier

Team
AFC Lightning 08G GA
Concorde Fire 08G ECNL Premier
Concorde Fire 08G ECNLR premier
GSA 08G ENCL

U14 Girls Red

Team
Atlanta Fire 2008G ECNL-R
CNTBU Tampa Bay United ECNLR Girls 2008
Concorde Fire 08G ECNLR Platinum
GSA 08G ECNL RL
SSA 08G GA
TSC Williamson 2008 Girls Showcase

U14 Girls White

Team
08 (13U) CSA Charlotte King G
Augusta Arsenal 08G Gold
GSA 08G SCCL
GSA South 08G Premier
LSA 08 Gold
Williamson 08 Girls Premier

U14 Girls Black

Team
AFC 08 Girls Gold SCCL
Alabama FC Central 08G Premier
Atlanta Fire 2008G Elite
GSA North 08G Premier
GSA South 08G Red
Rush Union G2008 Rush

U14 Boys Premier

Team
Ambush SC B08 Red
Atlanta Fire 2008B ECNL-R
GSA 08B ECNL RL
GSA 09B ECNL
Lanier SA Sharks 08 Gold
NTH NASA 08 SCCL CLUB

U14 Boys Red

Team
Atlanta Fire South 08B Gold
Concorde Fire 08B SCCL P1
GSA 08B Premier
GSA 08B SCCL
NTH NASA 08 SCCL Premier I Milton
SSA Northside 08B SCCL

U14 Boys White

Team
Atlanta Fire 2008B Elite
GSA North 08B Premier
NTH NASA 08 SCCL Premier II
OFC U14 boys
RYSA Revolution 08B Blue
SSA Chelsea 08B White

U14 Boys Black

Team
Atlanta Fire 2008B Premier
Concorde Fire 08B South SCCL White
GSA North 08B Red
GSA South 08B Red
SSA Northside 08B Yellow (KL)

U15 Girls Premier

Team
AFC 2007 ECRL Girls
Atlanta Fire South 07G Elite
Concorde Fire 07G ECNLR premier
GSA 07G ECNL RL

U15 Girls Red

Team
Atlanta Fire 2007G Elite
CF 07G Central Black
Concorde Fire 07G Central SCCL P-1
GSA 07G SCCL
GSA South 07G Premier
LSA 07 Gold
Rapids FC 07 Girls
Southern Ssa 07g Yellow SH

U15 Boys Premier

Team
Atlanta Fire 2007B ECNL-R
GSA 07B ECNL RL
GSA 08B ECNL
NTH NASA 07 Boys SCCL Club

U15 Boys Red

Team
Concorde Fire 07B Central SCCL Club
Concorde Fire 07B North Elite
GSA 07B SCCL
NTH NASA Boys 07 SCCL Premier 1 Noonday

U15 Boys White

Team
Georgia Impact SC 07B Elite
GSA North 07B Premier
Homewood Freedom 07B
SSA 07B Yellow 1- TC

U15 Boys Black

Team
07B SCCL Club
Concorde Fire 2007 Boys Central Elite P1
GSA South 07B Premier
SSA 07B SCCL-BLUE2

U15 Boys Gold

Team
LSA 07 Select
Rysa Revolution 07 Blue
SSA Chelsea 07B Gold
SSA Northside 07B Select Yellow 1

U16 Girls Premier

Team
AFC Lightning 06G GA
Alabama FC 06 ECRL
Concorde Fire 06G ECNL RL Platinum
Concorde Fire 07G ECNL Premier
GSA 06G ECNL RL
GSA 07G ECNL

U16 Girls Red

Team
AFC Lightning 06G DPL
Atlanta Fire 2006G Elite
CFC 06G Elite
Concorde Fire 06G ECNLR premier
GSA 06G SCCL
LSA Sharks (06)

U16 Girls Black

Team
Atlanta Fire 2007G Premier
Augusta Arsenal 06G
GSA South 06G Premier
SSA 06G Gold

U16 Boys Premier

Team
Atlanta Fire 2006B ECNL-R
Chattanooga FC 06 Navy
Concorde Fire 06B SCCL Club
GSA 06B ECNL-RL
Roswell Santos 2006 1st Team
TSC 06B Murfreesboro Showcase

U16 Boys Red

Team
Atlanta Fire South 2006 Elite
GSA SCCL 06B
IAFC Blues 06B Premier
TSC 06B Williamson Premier

U16 Boys White

Team
AFC Lightning 06B NPL
Atlanta Fire 2006B Elite
CF 2006 Boys Central SCCL Elite (Gonzalez)
Tysa Triumph 06

U16 Boys Black

Team
GSA North 06B Red
GSA South 06B Premier
SSA 06B White
SSA Northside 06B SCCL P-3

U17 Girls Premier

Team
AFC Lightning 05G DPL
Concorde Fire 05G Central Black SCCL P1
GSA 05G SCCL
RYSA Lady Revs 2005

U17 Girls Red

Team
AFC Lightning Griffin 05G Gold SCCL
Atlanta Fire 2005G Premier
GSA North 05G Premier
SSA Chelsea 05G White

U17 Boys Premier

Team
Ambush SC B05 Red
Atlanta Fire South 05B Elite
NTH NASA 05 SCCL CLUB
Rush Union B2005 Rush

U17 Boys Red

Team
Concorde Fire 05B West Elite
GSA 05B SCCL
GSA South 05B Red
UFA South Georgia 05B Premier

U17 Boys White

Team
AFC Lightning 05B Red SCCL
ALL-IN FC SILVER
Atlanta Fire BU17 Elite
GSA North 05B Premier
LSA Sharks 05B Navy
SSA Chelsea 05B Select Blue

U19 Girls Premier

Team
AFC 03/04 ECRL Girls
Augusta Arsenal 04G Gold
GSA 03/04G ECNL RL
GSA 03/04G SCCL

U19 Girls Red

Team
03 (19U) CSA Matthews/MH King G
Atlanta Fire 2003/04G Premier
Atlanta Fire South 03/04G Elite
CFC04G Elite
RYSA Lady Revolution 03/04 Blue
Steamers FC 2003 Premier

U19 Girls Black

Team
AFC Lightning 03G Gold SCCL
GSA South 03-04G Premier
Southside Heat
UFA South Ga 03 Girls Premier

U19 Girls Gold

Team
AFC Lightning 05G GA
Ambush SC G05 Red
CF 2005G ECNL Regional Platinum
GSA 05G ECNL RL

U19 Boys Premier

Team
Atlanta Fire 2004B Elite
Chattanooga FC 04 Navy
Concorde Fire 2004 Boys North SCCL Elite
RYSA U19 Boys
SSA 03/04B White
SSA Chelsea 03B Select Black II

U19 Boys Red

Team
AFC Lightning Griffin 03B Gold
GSA North 04B Red
GSA South 03-04 B Premier
SSA 04B SCCL P-3

© 2021 SincSports   |   Privacy Policy