Charlotte Soccer Academy (CSA)  
Peter Broadley D2Staff Access
Catey ConnerStaff Access
Benjamin Cook D2Staff Access
Steve MageeStaff Access
Stephano WilliamsStaff Access
Bradley WyldeStaff Access
Tyler AndrusStaff Access
Richard Butler D2Staff Access
Jim CantalupoStaff Access
Kerri DennerStaff Access
more


Registration closed on : 1/25/2021 at 11:59 PM
OLCTeamContacts 
10 CSA Charlotte Blue G
11U
11UG 1st WEST
Primary Team Officia: Yusuf Conteh
Scheduling Contact: Yusuf Conteh
olcLink
10 CSA Charlotte Gold G
11U
11UG 3rd WEST (H/A)
Primary Team Officia: Macey Bosley D2
Scheduling Contact: Macey Bosley D2
olcLink
10 CSA Charlotte King G
11U
11UG 1st WEST
Primary Team Officia: Michael Spangler
Scheduling Contact: Michael Spangler
olcLink
10 CSA Charlotte Liga G
11U
11UG 1st WEST
Primary Team Officia: Kevin "Frank" Smith
Scheduling Contact: Kevin "Frank" Smith
olcLink
10 CSA Matthews/mh King G
11U
11UG 3rd WEST (H/A)
Primary Team Officia: Lisa Rondinelli
Scheduling Contact: Leo Sanchez
olcLink
10 CSA Palisades King G
11U
11UG 3rd WEST (H/A)
Primary Team Officia: Annah Campbell
Scheduling Contact: Haley Nelson
olcLink
10 CSA Uptown King G
11U
11UG 1st WEST
Primary Team Officia: Catey Stewart
Scheduling Contact: Catey Stewart
olcLink
10 CSA Uptown Liga G
11U
11UG 3rd WEST (H/A)
Primary Team Officia: Allie Yates
Scheduling Contact: Allie Yates
olcLink
10 CSA North King G
11U
11UG 2nd WEST
Primary Team Officia: Latanya Powell
Scheduling Contact: Scott Fischer
olcLink
10 CSA Huntersville King G
11U
11UG 2nd WEST
Primary Team Officia: Lindsey Schenck
Scheduling Contact: Bethany Vega
olcLink
10 CSA Elite 2 G
11U
11UB 1st WEST
Primary Team Officia: Morgan Griffith
Scheduling Contact: Jennifer Woody
olcLink
10 CSA Huntersville Roma G
11U
11UG 2nd WEST
Primary Team Officia: Raz Rasmussen
Scheduling Contact: BENJAMIN Selland
olcLink
10 CSA Uptown Liga
11U
11UB 2nd WEST
Primary Team Officia: Zachary Luszcz
Scheduling Contact: Stuart Hendry D2
olcLink
10 CSA Charlotte Blue
11U
11UB 2nd WEST
Primary Team Officia: Patty Sweeney
Scheduling Contact: Arturo Guerra
olcLink
10 CSA Charlotte King
11U
11UB 1st WEST
Primary Team Officia: Ed Arnold
Scheduling Contact: Kevin Summers D2
olcLink
10 CSA Charlotte Liga
11U
11UB 2nd WEST
Primary Team Officia: Barbara Moysaenko
Scheduling Contact: Mathew Ford
olcLink
10 CSA Matthews/mh King
11U
11UB 2nd WEST
Primary Team Officia: Brent Andrew
Scheduling Contact: Steven Burckhalter
olcLink
10 CSA Matthews/mh Liga
11U
11UB 3rd WEST2
Primary Team Officia: Toby Tabor
Scheduling Contact: Andrew Garza
olcLink
10 CSA Uptown Blue
11U
11UB 3rd WEST2
Primary Team Officia: Darin Mullis
Scheduling Contact: Nic Lyon
olcLink
10 CSA Uptown King
11U
11UB 2nd WEST
Primary Team Officia: Allison Walsh
Scheduling Contact: Prince Ojok
olcLink
10 CSA Palisades King
11U
11UB 2nd WEST
Primary Team Officia: tara kinman
Scheduling Contact: tara kinman
olcLink
10 CSA Charlotte Gold
11U
11UB 3rd WEST1
Primary Team Officia: Michael Spicer
Scheduling Contact: Yusuf Conteh
olcLink
10 CSA North Broncos Blue
11U
11UB 1st WEST
Primary Team Officia: Napoleon Carachure
Scheduling Contact: Napoleon Carachure
olcLink
10 CSA North King
11U
11UB 2nd PIEDMONT
Primary Team Officia: Robert Betler II
Scheduling Contact: Peter Broadley D2
olcLink
10 CSA North Liga
11U
11UB 2nd PIEDMONT
Primary Team Officia: Shelly Ledbetter
Scheduling Contact: Joshua Denton
olcLink
10 CSA Huntersville King
11U
11UB 2nd PIEDMONT
Primary Team Officia: Joshua Miller
Scheduling Contact: Joe Mitchell
olcLink
10 CSA Huntersville Liga
11U
11UB 3rd WEST2
Primary Team Officia: Mary Sens
Scheduling Contact: Lee Ennis D2
olcLink
10 CSA Uptown/Matts Elite
11U
11UB 1st WEST
Primary Team Officia: Ethan Kilby D2
Scheduling Contact: Ethan Kilby D2
olcLink
09 CSA North/Hville Roma
11U
12UB 3rd WEST1
Primary Team Officia: Joe Mitchell
Scheduling Contact: Joe Mitchell
olcLink
09 CSA CHARLOTTE KING G
12U
12UG 1st WEST
Primary Team Officia: Simon Cole
Scheduling Contact: Simon Cole
olcLink
09 CSA CHARLOTTE LIGA G
12U
12UG 2nd WEST
Primary Team Officia: Greg Henschel
Scheduling Contact: Greg Henschel
olcLink
09 CSA MATTHEWS/MH KING G
12U
12UG 1st WEST
Primary Team Officia: Morgan Berglund
Scheduling Contact: Andy Guevara
olcLink
09 CSA MATTHEWS/MH LIGA G
12U
12UG 2nd WEST
Primary Team Officia: Mark Gillespie
Scheduling Contact: Tyler Andrus
olcLink
09 CSA NORTH KING G
12U
12UG 2nd WEST
Primary Team Officia: Kimberly Wood
Scheduling Contact: Chris Ryan
olcLink
09 CSA UPTOWN BLUE G
12U
12UG 3rd WEST
Primary Team Officia: Mike Parks
Scheduling Contact: Sam Fox
olcLink
09 CSA UPTOWN LIGA G
12U
12UG 1st WEST
Primary Team Officia: Todd Kerrins
Scheduling Contact: Madison Gates
olcLink
09 CSA Huntersville King G
12U
12UG 1st WEST
Primary Team Officia: Natasha Tyson
Scheduling Contact: Fred Small D2
olcLink
09 CSA PALISADES KING G
12U
12UG 2nd WEST
Primary Team Officia: Patti Bachner
Scheduling Contact: Scott Allen
olcLink
09 CSA Elite 2 G
12U
12UB 1st WEST
Primary Team Officia: Matt Woller
Scheduling Contact: Alfredo Henriques Fernandez D2
olcLink
09 CSA Elite 1 G
12U
12UB 1st WEST
Primary Team Officia: Anne-michelle Laughlin
Scheduling Contact: Stephano Williams
olcLink
09 CSA Huntersville Roma G
12U
12UG 1st WEST
Primary Team Officia: Shannon Thorpe
Scheduling Contact: Joe Kirkwood
olcLink
09 CSA CHARLOTTE BLUE
12U
12UB 2nd WEST1
Primary Team Officia: Amanda Orr
Scheduling Contact: Keith Wienke
olcLink
09 CSA CHARLOTTE GOLD
12U
12UB 3rd WEST2
Primary Team Officia: Scott Kennedy
Scheduling Contact: Alexander Bolowich D4
olcLink
09 CSA CHARLOTTE KING
12U
12UB 1st WEST
Primary Team Officia: Mary Feltovich
Scheduling Contact: Benjamin Johnson
olcLink
09 CSA CHARLOTTE LIGA
12U
12UB 2nd WEST1
Primary Team Officia: Jason Parham
Scheduling Contact: Morteza Ebrahimi
olcLink
09 CSA HUNTERSVILLE KING
12U
12UB 3rd WEST1
Primary Team Officia: Ken Burns
Scheduling Contact: Matthew Livingston
olcLink
09 CSA MATTHEWS/MH KING
12U
12UB 2nd WEST1
Primary Team Officia: chrystal bachmann
Scheduling Contact: Matthew Payne
olcLink
09 CSA MATTHEWS/MH LIGA
12U
12UB 2nd WEST2
Primary Team Officia: Carra Wheat
Scheduling Contact: Jake Harrison
olcLink
09 CSA PALISADES KING
12U
12UB 1st WEST
Primary Team Officia: Karen Human
Scheduling Contact: Toky Santos D2
olcLink
09 CSA UPTOWN KING
12U
12UB 1st WEST
Primary Team Officia: Moira LoCascio
Scheduling Contact: Johnathan Brabson
olcLink
09 CSA UPTOWN LIGA
12U
12UB 3rd WEST1
Primary Team Officia: Justin Davis
Scheduling Contact: rafael fagundo
olcLink
09 CSA North Broncos Blue
12U
12UB 3rd WEST2
Primary Team Officia: Gato Zamba
Scheduling Contact: Gato Zamba
olcLink
08 CSA CHARLOTTE BLUE G
13U
13UG 1st WEST
Primary Team Officia: Jason Caenepeel D2
Scheduling Contact: Jason Caenepeel D2
olcLink
08 CSA CHARLOTTE KING G
13U
13UG NLPC
Primary Team Officia: Laura Hastings
Scheduling Contact: Alfredo Henriques Fernandez D2
olcLink
08 CSA North/hville King G
13U
13UG 1st WEST
Primary Team Officia: Susan Hunter
Scheduling Contact: Luke Sheekey
olcLink
08 CSA PALISADES KING G
13U
13UG 1st WEST
Primary Team Officia: Emily Romano
Scheduling Contact: Lacey Armstrong
olcLink
08 CSA UPTOWN LIGA G
13U
13UG 3rd WEST (H/A)
Primary Team Officia: Bob Pierce
Scheduling Contact: Bob Pierce
olcLink
08 CSA North/hville Roma G
13U
13UG ELITE WEST
Primary Team Officia: Katherine Martin
Scheduling Contact: Matthew Denton
olcLink
08 CSA CHARLOTTE LIGA G
13U
13UG 1st WEST
Primary Team Officia: Franklyn Scott
Scheduling Contact: Franklyn Scott
olcLink
08 CSA North/hville Liga G
13U
13UG 3rd WEST (H/A)
Primary Team Officia: Shannon Humrickhouse
Scheduling Contact: Scott Fischer
olcLink
08 CSA Matthews/mh King G
13U
13UG ELITE WEST
Primary Team Officia: Frank Fiorella
Scheduling Contact: Matt Hisler
olcLink
08 CSA Uptown King G
13U
13UG ELITE WEST
Primary Team Officia: Whitney Michael
Scheduling Contact: Mark Catterall D2
olcLink
08 CSA Uptown Roma G
13U
13UG 1st WEST
Primary Team Officia: Sakiya Daniel
Scheduling Contact: Dan Dudley
olcLink
08 CSA Elite 1 G
13U
13UG ELITE WEST
Primary Team Officia: Nicole Del Corso
Scheduling Contact: Mark Thornton D2
olcLink
08 CSA CHARLOTTE KING
13U
13UB 1st WEST (H/A)
Primary Team Officia: Julie Mckee
Scheduling Contact: Kevin Summers D2
olcLink
08 CSA North/hville King
13U
13UB 2nd WEST2 (H/A)
Primary Team Officia: Amanda Rappe
Scheduling Contact: Jerry Tesh
olcLink
08 CSA MATTHEWS/MH KING
13U
13UB ELITE WEST
Primary Team Officia: Sarah Danser
Scheduling Contact: Jake Harrison
olcLink
08 CSA PALISADES KING
13U
13UB 2nd WEST2 (H/A)
Primary Team Officia: Scott Busteed D2
Scheduling Contact: Adnan Tannir
olcLink
08 CSA CHARLOTTE GOLD
13U
13UB 3rd WEST
Primary Team Officia: Christopher Bleakley
Scheduling Contact: Arturo Guerra
olcLink
08 CSA UPTOWN KING
13U
13UB 1st WEST (H/A)
Primary Team Officia: Ann Lambiotte
Scheduling Contact: Prince Ojok
olcLink
08 CSA UPTOWN LIGA
13U
13UB 3rd WEST
Primary Team Officia: Molly Smith
Scheduling Contact: Nic Lyon
olcLink
08 CSA CHARLOTTE BLUE
13U
13UB 2nd WEST1
Primary Team Officia: Yusuf Conteh
Scheduling Contact: Yusef Conteh
olcLink
08 CSA CHARLOTTE LIGA
13U
13UB 2nd WEST2 (H/A)
Primary Team Officia: Erin Gannett
Scheduling Contact: Keith Wienke
olcLink
08 CSA North/hville Liga
13U
13UB 3rd WEST
Primary Team Officia: Matthew Jackson D2
Scheduling Contact: Matthew Jackson D2
olcLink
08 CSA North Broncos Blue
13U
13UB 1st WEST (H/A)
Primary Team Officia: Napoleon Carachure
Scheduling Contact: Napolean Carachure
olcLink
08 CSA North Broncos Gold
13U
13UB 3rd WEST
Primary Team Officia: Kevin Franklin
Scheduling Contact: Gregg Powell
olcLink
08 CSA North/hville Roma
13U
13UB 2nd WEST1
Primary Team Officia: Rebecca Parks
Scheduling Contact: Matthew Jackson D2
olcLink
07 CSA CHARLOTTE KING G
14U
14UG PREMIER
Primary Team Officia: Kim Zusi
Scheduling Contact: Jennifer Woody
olcLink
07 CSA CHARLOTTE BLUE G
14U
14UG 1st WEST
Primary Team Officia: Jennifer Plyler
Scheduling Contact: William (Scott) Ginn D2
olcLink
07 CSA MATTHEWS/MH KING G
14U
14UG 3rd WEST (H/A)
Primary Team Officia: Jennifer DeBlasio
Scheduling Contact: Jake Harrison
olcLink
07 CSA UPTOWN LIGA G
14U
14UG 2nd WEST (H/A)
Primary Team Officia: Richard Setaro
Scheduling Contact: Alex Smiley
olcLink
07 CSA UPTOWN BLUE G
14U
14UG 3rd WEST (H/A)
Primary Team Officia: Brian Tolbert
Scheduling Contact: Bob Pierce
olcLink
07 CSA UPTOWN KING G
14U
14UG PREMIER
Primary Team Officia: Laura Reed
Scheduling Contact: Johnathan Brabson
olcLink
07 CSA CHARLOTTE LIGA G
14U
14UG PREMIER
Primary Team Officia: Jenny Duncan
Scheduling Contact: Keith Weinke
olcLink
07 CSA NORTH/HVILLE KING G
14U
14UG 2nd WEST (H/A)
Primary Team Officia: Christopher Langford
Scheduling Contact: Bailey Cullen
olcLink
07 CSA CHARLOTTE KING
14U
14UB PREMIER
Primary Team Officia: Catherine Dugan
Scheduling Contact: Ben Johnson
olcLink
07 CSA MATTHEWS/MH KING
14U
14UB 1st PIEDMONT/WEST
Primary Team Officia: Virginia Kavanagh
Scheduling Contact: Andrew Guevara D2
olcLink
07 CSA MATTHEWS/MH LIGA
14U
14UB 3rd WEST
Primary Team Officia: Mark Gillespie
Scheduling Contact: Leo Sanchez
olcLink
07 CSA UPTOWN KING
14U
14UB PREMIER
Primary Team Officia: Stefanie Rojahn
Scheduling Contact: Dan Dudley
olcLink
07 CSA CHARLOTTE LIGA
14U
14UB 2nd WEST2
Primary Team Officia: Shannon Hord
Scheduling Contact: Dennis Tsoukalas
olcLink
07 CSA CHARLOTTE BLUE
14U
14UB 2nd WEST1
Primary Team Officia: Geoff Partel
Scheduling Contact: Franklyn Scott
olcLink
07 CSA NORTH/HVILLE KING
14U
14UB 1st PIEDMONT/WEST
Primary Team Officia: Lindsay Smith
Scheduling Contact: Scott Fischer
olcLink
07 CSA NORTH/HVILLE LIGA
14U
14UB 3rd WEST
Primary Team Officia: Rubi Tinajero
Scheduling Contact: Chris Ryan
olcLink
07 CSA North Broncos Blue
14U
14UB 2nd WEST2
Primary Team Officia: Juan Coello
Scheduling Contact: Juan Coello
olcLink
06 CSA CHARLOTTE LIGA
15U
15UB 2nd WEST
Primary Team Officia: Tameika Leslie
Scheduling Contact: Arturo Guerra
olcLink
06 CSA Matthews/MH King
15U
15UB 2nd WEST
Primary Team Officia: Lee White
Scheduling Contact: Jake Harrison
olcLink
06 CSA North Broncos Blue
15U
15UB PREMIER

Scheduling Contact: Napolean Carachure
olcLink
06 CSA North Broncos Gold
15U
15UB 2nd WEST
Primary Team Officia: Napolean Carachure
Scheduling Contact: Scott Wagner D2
olcLink
06 CSA CHARLOTTE BLUE
15U
15UB 3RD WEST
Primary Team Officia: Scott Kennedy
Scheduling Contact: Keith Wienke
olcLink
06 CSA CHARLOTTE KING
15U
15UB 1st WEST
Primary Team Officia: Doug Williams
Scheduling Contact: Denis Tsoukalas
olcLink
06 CSA NORTH/HVILLE KING
15U
15UB 2nd WEST
Primary Team Officia: Gerry Cook
Scheduling Contact: Ruffin Tanner
olcLink
05 CSA CHARLOTTE BLUE
16U
16UB 1st WEST
Primary Team Officia: Alfredo Henriques Fernandez D2
Scheduling Contact: Alfredo Henriques Fernandez D2
olcLink
05 CSA Matthews/MH King
16U
16UB 1st WEST
Primary Team Officia: Jason Fasel
Scheduling Contact: Liam Wilson D2
olcLink
05 CSA Matthews/mh Liga
16U
16UB 2nd WEST2
Primary Team Officia: Alex Kornivskiy
Scheduling Contact: Alex Kornivskiy
olcLink
05 CSA North/hville King
16U
16UB 1st WEST
Primary Team Officia: Matthew Denton
Scheduling Contact: Matthew Denton
olcLink
05 CSA North/hville Liga
16U
16UB 2nd WEST1 (H/A)
Primary Team Officia: Scott Fischer
Scheduling Contact: Scott Fischer
olcLink
05 CSA CHARLOTTE KING
16U
16UB 1st WEST
Primary Team Officia: Morteza Ebrahimi
Scheduling Contact: Morteza Ebrahimi
olcLink
05 CSA Charlotte Gold
16U
16UB 2nd WEST1 (H/A)
Primary Team Officia: Kevin Smith D2
Scheduling Contact: Kevin Smith D2
olcLink
05 CSA CHARLOTTE LIGA
16U
16UB 1st WEST
Primary Team Officia: Scott Martin
Scheduling Contact: Scott Martin
olcLink
04 CSA North Broncos Blue
17U
17UB PREMIER
Primary Team Officia: Napolean Carachure
Scheduling Contact: Scott Wagner D2
olcLink
04 CSA North Broncos Gold
17U
17UB 2nd WEST1 H/A
Primary Team Officia: Scott Wagner D2
Scheduling Contact: Scott Wagner D2
olcLink
04 CSA Matthews/MH King
17U
17UB 2nd WEST2
Primary Team Officia: Bill White
Scheduling Contact: Tyler Andrus
olcLink
04 CSA North/HVILLE King
17U
17UB 1st WEST
Primary Team Officia: Matthew Denton
Scheduling Contact: Bob Bolitho
olcLink
04 CSA CHARLOTTE KING
17U
17UB 1st WEST
Primary Team Officia: Morteza Ebrahimi
Scheduling Contact: Morteza Ebrahimi
olcLink
04 CSA CHARLOTTE LIGA
17U
17UB 2nd WEST2
Primary Team Officia: Gary Hoilett
Scheduling Contact: Gary Hoilett
olcLink
03 CSA North/Hville King
18U
18UB 1st WEST
Primary Team Officia: Matthew Denton
Scheduling Contact: Edgar Sotelo
olcLink
03 CSA South Elite
18U
18UB PREMIER
Primary Team Officia: Gary Forbes D2
Scheduling Contact: Gary Forbes D2
olcLink
03 CSA Charlotte King
18U
18UB 1st WEST
Primary Team Officia: Scott Martin
Scheduling Contact: Scott Martin
olcLink
03 CSA Matthews/MH King
18U
18UB 2nd WEST
Primary Team Officia: Jon Eldridge
Scheduling Contact: Matthew Payne
olcLink
03 CSA North Broncos Blue
18U
18UB PREMIER
Primary Team Officia: Napolean Carachure
Scheduling Contact: Scott Wagner D2
olcLink
02 CSA North/Hville King
19U
19UB PREMIER
Primary Team Officia: Ken Dugan D2
Scheduling Contact: Ken Dugan D2
olcLink


NCCSL 2021 1/1/2021 NEW NC004 classic@ncsoccer.org S563300 images/checkin.png Accepted
© 2021 SincSports   |   Privacy Policy