Search


North Carolina FC Youth (NCFC)  
Bryan BachelderStaff Access
Jean HogsheadStaff Access
Robert JohnstonStaff Access
Jason "Buddha" KeyesStaff Access
Brian MillerStaff Access
Victoria (DO NOT MERGE) RohdeStaff Access
Jonathan WexlerStaff Access
John BradfordStaff Access
Jamie CortiStaff Access
Nicholas HoltStaff Access
more


Registration closed on : 1/31/2024 at 11:59 PM
TeamContacts 
11 (13U) NCFCY Gold DCH G
U13 born in 2011
13UG 1ST EAST H/A
Primary Team Officia: jose Santibanez
Scheduling Contact: jose Santibanez
 
11 (13U) NCFCY Gold North G
U13 born in 2011
13UG ELITE
Primary Team Officia: Colleen Johnson
Scheduling Contact: Russell Dreyer
 
11 (13U) NCFCY Gold South G
U13 born in 2011
13UG 1ST EAST H/A
Primary Team Officia: Robert Markley
Scheduling Contact: Nicholas Holt
 
11 (13U) NCFCY White North G
U13 born in 2011
13UG 1ST EAST H/A
Primary Team Officia: Leslie Fielding-Russell
Scheduling Contact: Juan Gallegos Cespedes
 
11 (13U) NCFCY White South G
U13 born in 2011
13UG 2ND EAST
Primary Team Officia: Brittany Florence
Scheduling Contact: Olivia Bronson
 
11 (13U) NCFCY Gold Chatham
U13 born in 2011
13UB 2ND PIEDMONT
Primary Team Officia: Lara Costa
Scheduling Contact: Lara Costa
 
11 (13U) NCFCY Gold DCH
U13 born in 2011
13UB ELITE EAST
Primary Team Officia: Katie Holmes
Scheduling Contact: John Canipe
 
11 (13U) NCFCY Gold North
U13 born in 2011
13UB ELITE EAST
Primary Team Officia: Lauren Gray
Scheduling Contact: Michael Mecham
 
11 (13U) NCFCY Gold South
U13 born in 2011
13UB ELITE EAST
Primary Team Officia: Jennifer Healey
Scheduling Contact: Jennifer Healey
 
11 (13U) NCFCY Navy North
U13 born in 2011
13UB 2ND EAST1
Primary Team Officia: Megan Churchill
Scheduling Contact: Patrick Quinn
 
11 (13U) NCFCY Navy South
U13 born in 2011
13UB 2ND EAST2
Primary Team Officia: Meredith Kauffman
Scheduling Contact: Meredith Kauffman
 
11 (13U) NCFCY Red North
U13 born in 2011
13UB 1ST EAST H/A
Primary Team Officia: Ryan Quintero
Scheduling Contact: Garrett Peters
 
11 (13U) NCFCY Red South
U13 born in 2011
13UB 2ND EAST1
Primary Team Officia: Brittany Wells
Scheduling Contact: Brittany Wells
 
11 (13U) NCFCY Silver North
U13 born in 2011
13UB 2ND EAST2
Primary Team Officia: Wendy Boyle
Scheduling Contact: Christopher Pineda-Fuentes
 
11 (13U) NCFCY Silver South
U13 born in 2011
13UB 2ND EAST2
Primary Team Officia: Lauren Chapman
Scheduling Contact: Lauren Chapman
 
11 (13U) NCFCY White North
U13 born in 2011
13UB ELITE EAST
Primary Team Officia: Sarah Mullin
Scheduling Contact: Wojciech Krakowiak
 
11 (13U) NCFCY White South
U13 born in 2011
13UB 1ST EAST H/A
Primary Team Officia: Hank Derby
Scheduling Contact: Hank Derby
 
10 (14U) NCFCY Gold Chatham G
U14 born in 2010
14UG 2ND EAST2
Primary Team Officia: Laura Blanchard
Scheduling Contact: Laura Blanchard
 
10 (14U) NCFCY Navy North G
U14 born in 2010
14UG 2ND EAST1
Primary Team Officia: Josh perkins
Scheduling Contact: Josh perkins
 
10 (14U) NCFCY Gold DCH G
U14 born in 2010
14UG 1ST EAST
Primary Team Officia: Hannah Sink
Scheduling Contact: Hannah Sink
 
10 (14U) NCFCY Gold North G
U14 born in 2010
14UG PREMIER
Primary Team Officia: Michelle Allen
Scheduling Contact: Michelle Allen
 
10 (14U) NCFCY Gold South G
U14 born in 2010
14UG 1ST EAST
Primary Team Officia: Anthony Huey
Scheduling Contact: Greg Traylor
 
10 (14U) NCFCY Red North G
U14 born in 2010
14UG 2ND EAST2
Primary Team Officia: Chuck Stubbs
Scheduling Contact: Paul Dinkenor
 
10 (14U) NCFCY White North G
U14 born in 2010
14UG 1ST EAST
Primary Team Officia: Russell Dreyer
Scheduling Contact: Russell Dreyer
 
10 (14U) NCFCY Gold HSFV
U14 born in 2010
14UB 2ND EAST1

Scheduling Contact: Daniel Cameron
 
10 (14U) NCFCY Grey North
U14 born in 2010
14UB 2ND EAST1
Primary Team Officia: Erin Hungate
Scheduling Contact: Paul Olaya
 
10 (14U) NCFCY Gold DCH
U14 born in 2010
14UB PREMIER
Primary Team Officia: Maria Hagarman
Scheduling Contact: Maria Hagarman
 
10 (14U) NCFCY Gold North
U14 born in 2010
14UB PREMIER
Primary Team Officia: Sarah Mullin
Scheduling Contact: Nathaniel Scere
 
10 (14U) NCFCY Gold South
U14 born in 2010
14UB PREMIER
Primary Team Officia: Marshall Wyant
Scheduling Contact: Enrique Rodriguez
 
10 (14U) NCFCY Navy North
U14 born in 2010
14UB 2ND EAST2
Primary Team Officia: Keri Saul
Scheduling Contact: Patrick Quinn
 
10 (14U) NCFCY Navy South
U14 born in 2010
14UB 2ND EAST2
Primary Team Officia: Michael Coleman
Scheduling Contact: Darek Whitcomb
 
10 (14U) NCFCY Red North
U14 born in 2010
14UB 2ND EAST1
Primary Team Officia: Nicholas Cox
Scheduling Contact: Shawn Langton
 
10 (14U) NCFCY Red South
U14 born in 2010
14UB 2ND EAST2
Primary Team Officia: Nicholas Georgopoulos
Scheduling Contact: Nicholas Georgopoulos
 
10 (14U) NCFCY Silver North
U14 born in 2010
14UB 2ND EAST2
Primary Team Officia: Lynn Bais
Scheduling Contact: Andrii Shypilov
 
10 (14U) NCFCY White North
U14 born in 2010
14UB 1ST EAST
Primary Team Officia: Benjamin Weiss
Scheduling Contact: Michael Mecham
 
10 (14U) NCFCY White South
U14 born in 2010
14UB 1ST EAST
Primary Team Officia: Piby rogel
Scheduling Contact: Villa Heron
 
09 (15U) NCFCY Black North
U15 born in 2009
15UB 2ND EAST2
Primary Team Officia: Paul Olaya
Scheduling Contact: Paul Olaya
 
09 (15U) NCFCY Grey North
U15 born in 2009
15UB 2ND EAST2
Primary Team Officia: Jill Miller
Scheduling Contact: Julian Norris
 
09 (15U) NCFCY White Chatham
U15 born in 2009
15UB 2ND EAST2
Primary Team Officia: Lex Alvord
Scheduling Contact: Lex Alvord
 
09 (15U) NCFCY Gold Chatham
U15 born in 2009
15UB 2ND EAST2
Primary Team Officia: Lex Alvord
Scheduling Contact: Lex Alvord
 
09 (15U) NCFCY Gold North
U15 born in 2009
15UB PREMIER
Primary Team Officia: Jesenia Hafner
Scheduling Contact: Eric Nguyen
 
09 (15U) NCFCY White North
U15 born in 2009
15UB PREMIER
Primary Team Officia: Ryan Keefer
Scheduling Contact: Nathaniel Scere
 
09 (15U) NCFCY White South
U15 born in 2009
15UB 1ST EAST1
Primary Team Officia: Lauren Updyke
Scheduling Contact: Lauren Updyke
 
09 (15U) NCFCY Gold South
U15 born in 2009
15UB PREMIER
Primary Team Officia: Ryan Adley
Scheduling Contact: Ryan Adley
 
09 (15U) NCFCY Silver North
U15 born in 2009
15UB 1ST EAST2
Primary Team Officia: Melissa Goodine
Scheduling Contact: Rodolfo Esqueda
 
09 (15U) NCFCY Gold Dch
U15 born in 2009
15UB PREMIER
Primary Team Officia: Matt Besch
Scheduling Contact: Timothy Morse
 
09 (15U) NCFCY Gold Hsfv
U15 born in 2009
15UB 2ND EAST1
Primary Team Officia: Jason Martin
Scheduling Contact: Edwin Whetstone
 
09 (15U) NCFCY Navy North
U15 born in 2009
15UB 1ST EAST1
Primary Team Officia: Jimmy Alvarez Santiago
Scheduling Contact: Jimmy Alvarez Santiago
 
09 (15U) NCFCY Navy South
U15 born in 2009
15UB 2ND EAST2
Primary Team Officia: Casey Otten
Scheduling Contact: Casey Otten
 
09 (15U) NCFCY Red North
U15 born in 2009
15UB 1ST EAST1
Primary Team Officia: Ashley Allred
Scheduling Contact: Nicholas Cox
 
09 (15U) NCFCY Red South
U15 born in 2009
15UB 1ST EAST2
Primary Team Officia: Ken Brothers
Scheduling Contact: Ken Brothers
 
08 (16U) NCFCY Gold North
U16 born in 2008
16UB PREMIER
Primary Team Officia: Richard Kroboth
Scheduling Contact: Edward Pinon II
 
08 (16U) NCFCY Gold South
U16 born in 2008
16UB 1ST EAST
Primary Team Officia: Deneille Fox
Scheduling Contact: Deneille Fox
 
08 (16U) NCFCY White North
U16 born in 2008
16UB PREMIER
Primary Team Officia: Justin Uhron
Scheduling Contact: Kyle Muench
 
08 (16U) NCFCY White South
U16 born in 2008
16UB 1ST EAST
Primary Team Officia: Jenni Surface
Scheduling Contact: Darek Whitcomb
 
08 (16U) NCFCY Gold Chatham
U16 born in 2008
16UB 2ND EAST2
Primary Team Officia: John Godehn
Scheduling Contact: Lee Alvord
 
08 (16U) NCFCY Silver North
U16 born in 2008
16UB 2ND EAST3 H/A
Primary Team Officia: Jennifer Finnell
Scheduling Contact: Dominique Thenard
 
08 (16U) NCFCY Navy North
U16 born in 2008
16UB 1ST EAST
Primary Team Officia: Michael Atkinson
Scheduling Contact: Michael Atkinson
 
08 (16U) NCFCY Gold DCH
U16 born in 2008
16UB 2ND EAST3 H/A
Primary Team Officia: Oshrat Doriocourt
Scheduling Contact: Chris Bocanegra
 
08 (16U) NCFCY Gold Hsfv
U16 born in 2008
16UB 2ND EAST2
Primary Team Officia: Michael Forman
 
08 (16U) NCFCY Red North
U16 born in 2008
16UB 1ST PIED/WEST
Primary Team Officia: Bobbi-Jo Ramsey
Scheduling Contact: Randall McClure
 
08 (16U) NCFCY Red South
U16 born in 2008
16UB 1ST EAST
Primary Team Officia: Smita Hopper
Scheduling Contact: Jonathan Bruno
 
07 (17U) NCFCY Silver North
U17 born in 2007
17UB 2ND EAST1
Primary Team Officia: Sharleen Johnson
Scheduling Contact: Dominique Thenard
 
07 (17U) NCFCY White North
U17 born in 2007
17UB 1ST EAST
Primary Team Officia: Douglas Strickland
Scheduling Contact: Randall McClure
 
07 (17U) NCFCY Gold South
U17 born in 2007
17UB PREMIER
Primary Team Officia: Jonathan Wexler
Scheduling Contact: Villa Heron
 
07 (17U) NCFCY Navy North
U17 born in 2007
17UB 1ST EAST
Primary Team Officia: Julian Norris
Scheduling Contact: Julian Norris
 
07 (17U) NCFCY Red North
U17 born in 2007
17UB 1ST PIEDWEST
Primary Team Officia: Michelle Allen
Scheduling Contact: Michelle Allen
 
07 (17U) NCFCY Red South
U17 born in 2007
17UB 2ND EAST2
Primary Team Officia: Brian Young
Scheduling Contact: Darek Whitcomb
 
07 (17U) NCFCY White South
U17 born in 2007
17UB 1ST EAST
Primary Team Officia: Julie Becker
Scheduling Contact: Julie Becker
 
07 (17U) NCFCY Gold North
U17 born in 2007
17UB PREMIER
Primary Team Officia: Sara Lewis
Scheduling Contact: Ramon Gallardo
 
06 (18U) NCFCY Red North
U18 born in 2006
18UB 1ST EAST
Primary Team Officia: Carlos Guzman
Scheduling Contact: Carlos Guzman
 
06 (18U) NCFCY White South
U18 born in 2006
18UB 1ST EAST
Primary Team Officia: Todd Lopez
Scheduling Contact: Todd Lopez
 
06 (18U) NCFCY Gold South
U18 born in 2006
18UB PREMIER
Primary Team Officia: Scott Agostinelli
Scheduling Contact: Jonathan Bruno
 
06 (18U) NCFCY Gold Chatham
U18 born in 2006
18UB 2ND EAST
Primary Team Officia: laura dorsey
Scheduling Contact: laura dorsey
 
06 (18U) NCFCY Gold North
U18 born in 2006
18UB PREMIER
Primary Team Officia: Michael Gutekunst
Scheduling Contact: Jordan Craze
 
06 (18U) NCFCY Gold DCH
U18 born in 2006
18UB 1ST EAST
Primary Team Officia: Sammy Scaringelli
Scheduling Contact: Sammy Scaringelli
 
06 (18U) NCFCY White North
U18 born in 2006
18UB 1ST EAST
Primary Team Officia: Skylar Lyon
Scheduling Contact: Nathaniel Scere
 
05 (19U) NCFCY Gold North
U19 born in 2005
19UB 1ST EAST
Primary Team Officia: Clint Morrison
Scheduling Contact: Carlos Guzman
 
05 (19U) NCFCY Gold South
U19 born in 2005
19UB 1ST EAST
Primary Team Officia: Laura Conrad
Scheduling Contact: Villa Heron
 


NCCSL 2024 1/1/2024 NO NC016 classic@ncsoccer.org S494296
© 2024 SincSports   |   Privacy Policy    |   Cookie Policy