Charlotte Independence SC (CISC)  
Beth BalintStaff Access
Dave CartonStaff Access
Emily McMillanStaff Access
Jason StrangeStaff Access
Martinez CarlosStaff Access
Thomas FinlayStaff Access
Leslie GerwitzStaff Access
more


Register a team
Division

TeamContacts 
11 (11U) CISC North LKN Blue G
U11 born in 2011
Primary Team Officia: Sebastian Rivera lopez
Scheduling Contact: Sebastian Rivera lopez
 
11 (11U) CISC North NM Blue G
U11 born in 2011
Primary Team Officia: Angie Moulton
Scheduling Contact: Angela Moulton D2
 
11 (11U) CISC North NM Tan G
U11 born in 2011
Primary Team Officia: Elisabeth Henshaw
Scheduling Contact: Elisabeth Henshaw
 
11 (11U) CISC North Silver G
U11 born in 2011
Primary Team Officia: Stephen Sweeney
Scheduling Contact: Stephen Sweeney
 
11 (11U) CISC North PE G
U11 born in 2011
Primary Team Officia: Emily McMillan
Scheduling Contact: Emily McMillan
 
11 (11U) CISC South PE G
U11 born in 2011
Primary Team Officia: Jay Lockhart D2
Scheduling Contact: Jay Lockhart D2
 
11 (11U) CISC East Cab Blue
U11 born in 2011
Primary Team Officia: Kabeni Massalay
Scheduling Contact: Kabeni Massalay
 
11 (11U) CISC North LKN Blue
U11 born in 2011
Primary Team Officia: Scot Mann
Scheduling Contact: Scot Mann
 
11 (11U) CISC North LKN Tan
U11 born in 2011
Primary Team Officia: Ryan Lutrell
Scheduling Contact: Ryan Lutrell
 
11 (11U) CISC North NM Blue
U11 born in 2011
Primary Team Officia: Andrew Everhart D2
Scheduling Contact: Andrew Everhart D2
 
11 (11U) CISC South Mat Blue
U11 born in 2011
Primary Team Officia: JOHN RADMAN
Scheduling Contact: JOHN RADMAN
 
11 (11U) CISC North NM Navy
U11 born in 2011
Primary Team Officia: Jacob Ortega
Scheduling Contact: Jacob Ortega
 
11 (11U) CISC North NM Tan
U11 born in 2011
Primary Team Officia: Sam Kakitsis
Scheduling Contact: Sam Kakitsis
 
10 (12U) CISC North LKN Blue G
U12 born in 2010
Primary Team Officia: Chad Metzler
Scheduling Contact: Chad Metzler
 
10 (12U) CISC North NM Blue G
U12 born in 2010
Primary Team Officia: Jacob Landry
Scheduling Contact: Jacob Landry
 
10 (12U) CISC North Nm Navy G
U12 born in 2010
Primary Team Officia: Nicholas Cappadora
Scheduling Contact: Nicholas Cappadora
 
10 (12U) CISC North Silver
U12 born in 2010
Primary Team Officia: Stephen Sweeney
Scheduling Contact: Stephen Sweeney
 
10 (12U) CISC North Nm Tan G
U12 born in 2010
Primary Team Officia: Adam Ahrens
Scheduling Contact: Adam Ahrens
 
10 (12U) CISC PE North G
U12 born in 2010
Primary Team Officia: Emily Mcmillan
Scheduling Contact: Emily Mcmillan
 
10 (12U) CISC South PE G
U12 born in 2010
Primary Team Officia: Mary Rea
Scheduling Contact: Mary Rea
 
10 (12U) CISC East Cab Blue
U12 born in 2010
Primary Team Officia: Juan Vazquez
Scheduling Contact: Juan Vazquez
 
10 (12U) CISC North NM Blue
U12 born in 2010
Primary Team Officia: Christian Mcarthur
Scheduling Contact: Christian Mcarthur
 
10 (12U) CISC North NM Navy
U12 born in 2010
Primary Team Officia: Sam Rodgers
Scheduling Contact: Sam Rodgers
 
10 (12U) CISC North NM TAN
U12 born in 2010
Primary Team Officia: Philip Dobbing
Scheduling Contact: Philip Dobbing
 
10 (11U) CISC South Mat Blue
U12 born in 2010
Primary Team Officia: Powell Williams
Scheduling Contact: Powell Williams
 
10 (12U) CISC North NM White
U12 born in 2010
Primary Team Officia: Jason Strange
Scheduling Contact: Jason Strange
 
10 (12U) CISC North LKN BLUE
U12 born in 2010
Primary Team Officia: Fil Wilkinson
Scheduling Contact: Fil Wilkinson
 
09 (13U) CISC North NM Blue G
U13 born in 2009
Primary Team Officia: Megan Gill
Scheduling Contact: Megan Gill
 
09 (13U) CISC North NM Navy G
U13 born in 2009
Primary Team Officia: Jacob Landry
Scheduling Contact: Jacob Landry
 
09 (13U) CISC North NM Tan G
U13 born in 2009
Primary Team Officia: Jacob Landry
Scheduling Contact: Jacob Landry
 
09 (13U) CISC North LKN Blue G
U13 born in 2009
Primary Team Officia: Robert Cardelle
Scheduling Contact: Robert Cardelle
 
09 (13U) CISC North Lkn Blue
U13 born in 2009
Primary Team Officia: Kenneth Bonilla D2
Scheduling Contact: Kenneth Bonilla D2
 
09 (13U) CISC North NM Blue
U13 born in 2009
Primary Team Officia: Andrew Everhart D2
Scheduling Contact: Andrew Everhart D2
 
09 (13U) CISC North NM Navy
U13 born in 2009
Primary Team Officia: Nicholas Cappadora
Scheduling Contact: Nicholas Cappadora
 
09 (13U) CISC North NM Tan
U13 born in 2009
Primary Team Officia: Philip Dobbing
Scheduling Contact: Philip Dobbing
 
09 (13U) CISC East Cab Blue
U13 born in 2009
Primary Team Officia: Ytalo Delgado
Scheduling Contact: Ytalo Delgado
 
09 (13U) CISC South Mat Blue
U13 born in 2009
Primary Team Officia: Exequiel Villegas
Scheduling Contact: Exequiel Villegas
 
09 (13U) CISC South Mat Tan
U13 born in 2009
Primary Team Officia: Martinez Carlos
Scheduling Contact: Martinez Carlos
 
08 (14U) CISC North LKN Blue G
U14 born in 2008
Primary Team Officia: Toni Worley
Scheduling Contact: Toni Worley
 
08 (14U) CISC North NM Blue G
U14 born in 2008
Primary Team Officia: Jacob Landry
Scheduling Contact: Jacob Landry
 
08 (14U) CISC East Cab Blue
U14 born in 2008
Primary Team Officia: Juan Vazquez
Scheduling Contact: Juan Vazquez
 
08 (14U) CISC North NM Blue
U14 born in 2008
Primary Team Officia: Wesley Holifield
Scheduling Contact: Wesley Holifield
 
08 (14U) CISC South Mat Blue
U14 born in 2008
Primary Team Officia: Luis Echeverry
Scheduling Contact: Luis Echeverry
 
08 (14U) CISC West GC Blue
U14 born in 2008
Primary Team Officia: Andrew Ward
Scheduling Contact: Andrew Ward
 
08 (13U) CISC North Lkn Blue
U14 born in 2008
Primary Team Officia: Kenneth Bonilla D2
Scheduling Contact: Kenneth Bonilla D2
 
08 (14U) CISC North NM Tan
U14 born in 2008
Primary Team Officia: Nicholas Cappadora
Scheduling Contact: Nicholas Cappadora
 
07 (15U) CISC East Cab Blue
U15 born in 2007
Primary Team Officia: James McCulloch
Scheduling Contact: James McCulloch
 
07 (15U) CISC North Lkn Blue
U15 born in 2007
Primary Team Officia: Matthew Bice
Scheduling Contact: Matthew Bice
 
07 (15U) CISC North NM Blue
U15 born in 2007
Primary Team Officia: Andrew (Rhem) Stubbs
Scheduling Contact: Andrew (Rhem) Stubbs
 
07 (15U) CISC North NM Tan
U15 born in 2007
Primary Team Officia: Jesse DiLuzio
Scheduling Contact: Jesse DiLuzio
 
07 (15U) CISC East Cab Tan
U15 born in 2007
Primary Team Officia: Juan Sosa
Scheduling Contact: Juan Sosa
 
07 (15U) CISC South Mat Blue
U15 born in 2007
Primary Team Officia: Khesanio Hall
Scheduling Contact: Khesanio Hall
 
07 (15U) CISC North NM Navy
U15 born in 2007
Primary Team Officia: Brandon Michaels
Scheduling Contact: Brandon Michaels
 
07 (15U) CISC South Mat Tan
U15 born in 2007
Primary Team Officia: Timothy Hart
Scheduling Contact: Timothy Hart
 
06 (16U) CISC North NM Navy
U16 born in 2006
Primary Team Officia: Nicholas Cappadora
Scheduling Contact: Nicholas Cappadora
 
06 (16U) CISC North NM Tan
U16 born in 2006
Primary Team Officia: Nicholas Fusco
Scheduling Contact: Nicholas Fusco
 
06 (16U) CISC South Mat Blue
U16 born in 2006
Primary Team Officia: Khesanio Hall
Scheduling Contact: Khesanio Hall
 
06 (16U) CISC North NM Blue
U16 born in 2006
Primary Team Officia: Nicholas Fusco
Scheduling Contact: Nicholas Fusco
 
06 (16U) CISC East Cab Blue
U16 born in 2006
Primary Team Officia: Juan Vazquez
Scheduling Contact: Juan Vazquez
 
05 (17U) CISC North Lkn Blue
U17 born in 2005
Primary Team Officia: Robert Cardelle
Scheduling Contact: Robert Cardelle
 
05 (17U) CISC North Blue
U17 born in 2005
Primary Team Officia: Nicholas Fusco
Scheduling Contact: Nicholas Fusco
 
05 (17U) CISC East Cab Blue
U17 born in 2005
Primary Team Officia: Patt Linthakhan
Scheduling Contact: Patt Linthakhan
 
05 (17U) CISC North NM Blue
U17 born in 2005
Primary Team Officia: David Crutchfield
Scheduling Contact: David Crutchfield
 
05 (17U) CISC South Mat Blue
U17 born in 2005
Primary Team Officia: Luis Echeverry
Scheduling Contact: Luis Echeverry
 
04 (18U) CISC West GC Blue
U18 born in 2004
Primary Team Officia: Romano Paul
Scheduling Contact: Romano Paul
 
03 (19U) CISC North NM Blue
U19 born in 2003
Primary Team Officia: Andrew Stubbs
Scheduling Contact: Andrew Stubbs
 
03 (19U) CISC North Blue
U19 born in 2003
Primary Team Officia: David Crutchfield
Scheduling Contact: Kathryn Burdick
 
03 (19U) CISC South Mat Blue
U19 born in 2003
Primary Team Officia: Powell Williams
Scheduling Contact: Powell Williams
 
03 (19U) CISC North NM TAN
U19 born in 2003
Primary Team Officia: Jesse DiLuzio
Scheduling Contact: Jesse DiLuzio
 


NCCSL 2022 1/15/2022 NEW NC020 classic@ncsoccer.org S617193
© 2021 SincSports   |   Privacy Policy