Search


Wake Futbol Club  
Jordan BeckStaff Access
Christopher KnowlesStaff Access
Jason SchmeigStaff Access
Kim SlovenskyStaff Access
more


Registration closed on : 12/19/2021 at 11:59 PM
TeamContacts 
11 (11U) WFC Dash G
U11 born in 2011
11UG 1st EAST H/A
Primary Team Officia: Jason Leonard
Scheduling Contact: Abigail Paolicchi
 
11 (11U) WFC Pumas North G
U11 born in 2011
11UG 2nd EAST
Primary Team Officia: Cheryl Sova
Scheduling Contact: Tristan Wierbonski
 
11 (11U) WFC Royals G
U11 born in 2011
11UG 1st EAST H/A
Primary Team Officia: Mike Lamb
Scheduling Contact: Brian Miller
 
10 (12U) WFC Flash North G
U12 born in 2010
12UG 2nd EAST1
Primary Team Officia: Karyn Roth
Scheduling Contact: Tristan Wierbonski D2
 
10 (12U) WFC Pre-Academy Blue G
U12 born in 2010
12UG 1st EAST H/A
Primary Team Officia: Brian Coley
Scheduling Contact: Jordan Beck
 
09 (13U) WFC Pre-Acad Blue JRs
U12 born in 2010
13UB 2nd EAST2
Primary Team Officia: Nathaniel Bolds
Scheduling Contact: Lawrence (Ade) Taiwo
 
09 (13U) WFC Blue G
U13 born in 2009
13UG NLPC
Primary Team Officia: Christy Kern
Scheduling Contact: Glen Tourville
 
09 (13U) WFC Gold North G
U13 born in 2009
13UG ELITE EAST
Primary Team Officia: Jodi Bailey
Scheduling Contact: Jared Musante
 
09 (13U) WFC Pre-Acad South JRs G
U13 born in 2009
13UG 2nd EAST
Primary Team Officia: Braulio Rivera
Scheduling Contact: Ryan Hanson
 
09 (13U) WFC Blue
U13 born in 2009
13UB NLPC
Primary Team Officia: Alison Rosenfeld
Scheduling Contact: Simone Bracalello
 
09 (13U) WFC Gold North
U13 born in 2009
13UB 1st EAST
Primary Team Officia: Richard Hollingworth
Scheduling Contact: Joel Bristol
 
09 (13U) WFC Crew
U13 born in 2009
13UB 2nd EAST2
Primary Team Officia: Kathryn Cole
Scheduling Contact: Juan Torres
 
09 (13U) WFC Crystal Palace
U13 born in 2009
13UB 2nd EAST1
Primary Team Officia: Jeremy Bridges
Scheduling Contact: JOSEPH MORTON
 
09 (13U) WFC Dortmund
U13 born in 2009
13UB 2nd EAST2
Primary Team Officia: Jason Horn
Scheduling Contact: Jordan Crutchfield D2
 
09 (13U) WFC Man City
U13 born in 2009
13UB ELITE WEST
Primary Team Officia: Gordon Robinson
Scheduling Contact: Washington Mogollon D2
 
09 (13U) WFC Pre-Acad North JRs
U13 born in 2009
13UB ELITE EAST
Primary Team Officia: Ashley Jones
Scheduling Contact: Santiago Fusilier
 
09 (13U) WFC Pre-Acad South JRs
U13 born in 2009
13UB ELITE EAST
Primary Team Officia: Stephanie Kinley
Scheduling Contact: Santiago Fusilier
 
09 (13U) WFC Wolves
U13 born in 2009
13UB ELITE EAST
Primary Team Officia: Crystal Fernandez
Scheduling Contact: Juan Torres
 
09 (13U) WFC Pre-Acad Gold JRs
U13 born in 2009
13UB 2nd EAST1
Primary Team Officia: Jessica Oliveira
Scheduling Contact: Santiago Fusilier
 
09 (13U) WFC PA Black North JRs
U13 born in 2009
13UB 2nd EAST2
Primary Team Officia: Elizabeth Popp
Scheduling Contact: Taylor Kyle
 
08 (14U) WFC Blue G
U14 born in 2008
14UG PREMIER
Primary Team Officia: Laura Wolgin
Scheduling Contact: Joshua Norkus
 
08 (14U) WFC Black G
U14 born in 2008
14UG 1st EAST
Primary Team Officia: Angelo Fella
Scheduling Contact: Marcus Cronin
 
08 (14U) WFC Gold North G
U14 born in 2008
14UG PREMIER
Primary Team Officia: Heather Wilson
Scheduling Contact: Mike Atkinson
 
08 (14U) WFC Bayern Munich
U14 born in 2008
14UB 1st EAST
Primary Team Officia: April Bauder
Scheduling Contact: Sal Bundu D2
 
08 (14U) WFC Gold North
U14 born in 2008
14UB PREMIER
Primary Team Officia: Elizabeth Gardner
Scheduling Contact: Kevin Burke
 
08 (14U) WFC Frankfurt
U14 born in 2008
14UB 1st EAST
Primary Team Officia: Christopher Rossini
Scheduling Contact: Washington Mogollon D2
 
08 (14U) WFC Wolfsburg
U14 born in 2008
14UB 2nd EAST1
Primary Team Officia: Lissy Wood
Scheduling Contact: Micheal McKeel
 
08 (14U) WFC Blue
U14 born in 2008
14UB PREMIER
Primary Team Officia: Kimberly Jarema
Scheduling Contact: Sal Bundu D2
 
08 (14U) WFC Boca North
U14 born in 2008
14UB 2nd EAST1
Primary Team Officia: Erin Clark
Scheduling Contact: Joel Bristol
 
07 (15U) WFC Fiorentina
U15 born in 2007
15UB 1st EAST
Primary Team Officia: Roman Stanula
Scheduling Contact: Beth Royall
 
07 (15U) WFC Lazio
U15 born in 2007
15UB 2nd EAST1
Primary Team Officia: JOSEPH MORTON
Scheduling Contact: JOSEPH MORTON
 
07 (15U) WFC Napoli
U15 born in 2007
15UB 2nd EAST1
Primary Team Officia: Mathew Hooker
Scheduling Contact: Mathew Hooker
 
07 (15U) WFC Benfica
U15 born in 2007
15UB PREMIER
Primary Team Officia: Stuart Brown
Scheduling Contact: William Davis
 
07 (15U) WFC Blue
U15 born in 2007
15UB PREMIER
Primary Team Officia: tom Ritz
Scheduling Contact: Sallieu Bundu
 
07 (15U) WFC Gold North
U15 born in 2007
15UB PREMIER
Primary Team Officia: Jenny Lahiff
Scheduling Contact: Kevin Burke
 
07 (15U) WFC Real Madrid
U15 born in 2007
15UB PREMIER
Primary Team Officia: Caleb Norkus
Scheduling Contact: Simone Bracalello
 
07 (15U) WFC Impact North
U15 born in 2007
15UB 1st EAST
Primary Team Officia: Taylor Kyle
Scheduling Contact: David Moore
 
06 (16U) WFC Blue
U16 born in 2006
16UB PREMIER
Primary Team Officia: Albert Drohan
Scheduling Contact: Joey Valenti
 
06 (16U) WFC Inter Milan North
U16 born in 2006
16UB PREMIER
Primary Team Officia: Hassan Pinto
Scheduling Contact: Hassan Pinto
 
06 (16U) WFC Gold North
U16 born in 2006
16UB PREMIER
Primary Team Officia: Jenny Lahiff
Scheduling Contact: Kevin Burke
 
06 (16U) WFC Leeds United
U16 born in 2006
16UB 1st EAST
Primary Team Officia: Brent Jones
Scheduling Contact: Washington Mogollon D2
 
06 (16U) WFC Liverpool
U16 born in 2006
16UB 1st EAST
Primary Team Officia: Laura Brinn
Scheduling Contact: Tiyiselani Shipalane
 
06 (16U) WFC Manchester North
U16 born in 2006
16UB 2nd EAST
Primary Team Officia: Tristan Wierbonski D2
Scheduling Contact: Tristan Wierbonski D2
 
05 (17U) WFC Aston Villa North
U17 born in 2005
17UB 2nd PIEDMONT
Primary Team Officia: Aaron Hall
Scheduling Contact: Aaron Hall
 
05 (17U) WFC Blue
U17 born in 2005
17UB PREMIER
Primary Team Officia: Deren Winn
Scheduling Contact: Mark Jonas
 
05 (17U) WFC South
U17 born in 2005
17UB 1st EAST
Primary Team Officia: Brooke Myers
Scheduling Contact: Mike Moltzon
 
05 (17U) WFC Atalanta JRs
U17 born in 2005
17UB 2nd PIEDMONT
Primary Team Officia: Terri O'Laughlin
Scheduling Contact: Simone Bracalello
 
05 (17U) WFC Juventus
U17 born in 2005
17UB PREMIER
Primary Team Officia: Sarah London
Scheduling Contact: Tiyiselani Shipalane
 
05 (17U) WFC Roma
U17 born in 2005
17UB 2nd EAST
Primary Team Officia: Caleb Norkus
Scheduling Contact: Joey Valenti D2
 
05 (17U) WFC Milan
U17 born in 2005
17UB 2nd EAST
Primary Team Officia: Joseph Valenti D2
Scheduling Contact: Joseph Valenti D2
 
03 (19U) WFC Leicester City
U19 born in 2003
19UB 1st EAST
Primary Team Officia: Ryan Hanson
Scheduling Contact: Ryan Hanson
 
03 (19U) WFC Barcelona
U19 born in 2003
19UB 1st EAST
Primary Team Officia: Wayne Bell
Scheduling Contact: Kimberly Kulp D2
 


NCCSL 2022 1/15/2022 NEW NC088 classic@ncsoccer.org S629393
© 2022 SincSports   |   Privacy Policy