Search


North Carolina FC Youth (NCFC)  
Bryan BachelderStaff Access
Jean HogsheadStaff Access
Robert JohnstonStaff Access
Becky JordanStaff Access
Jason "Buddha" KeyesStaff Access
Jonathan LopezStaff Access
Victoria (DO NOT MERGE) RohdeStaff Access
Nicole TurnerStaff Access
John BradfordStaff Access
Jamie CortiStaff Access
more


Registration closed on : 5/18/2022 at 11:59 PM
TeamContacts 
2ND GRADE CARY FOG
U06 born in 2016
Under 08 Boys Gold Division C
Coach: Chad Trevithick
Manager: Julie Jackyra
 
1ST GRADE CHATHAM FLAMES
U06 born in 2016
Under 07 Boys Gold Division B
Coach: Franklin Roye
Manager: Franklin Roye
 
1ST GRADE CARY SANDSTORM G
U07 born in 2015
Under 07 Girls Gold Division
Coach: Jeri Roccaro
Manager: Macy Fisher
 
1ST GRADE CARY SPRITES G
U07 born in 2015
Under 07 Girls Gold Division
Coach: Michael Abete
Manager: Michael Abete
 
1ST GRADE RAL SPIDERS G
U07 born in 2015
Under 07 Girls Gold Division
Coach: Brandi Morales-Espinal
Manager: Jennifer Oxford
 
1ST GRADE RAL MIGHTY CHIPMUNKS G
U07 born in 2015
Under 07 Girls Gold Division
Coach: Matt Schoolfield
Manager: Matt Schoolfield
 
1ST GRADE WF MACAWS G
U07 born in 2015
Under 07 Girls Gold Division
Coach: Russ Bennett
Manager: Kathryn Keens
 
1st GRADE CARY SUPERNOVAS G
U07 born in 2015
Under 07 Girls Gold Division
Coach: Nigel Wheeler
Manager: Nigel Wheeler
 
1ST GRADE RAL GAZELLES G
U07 born in 2015
Under 07 Girls Gold Division
Coach: Brett Frenier
Manager: Brett Frenier
 
1ST GRADE WF SPARROWS G
U07 born in 2015
Under 07 Girls Gold Division
Coach: John Georgiou
Manager: Bryan Woodlief
 
1ST GRADE CARY ECLIPSES
U07 born in 2015
Under 07 Boys Gold Division A
Coach: Michael Seifert
Manager: Chris Norton
 
CARY 1ST GRADE CARY SOLAR
U07 born in 2015
Under 07 Boys Gold Division B
Coach: Chris Ketchuck
Manager: Chris Ketchuck
 
1ST GRADE HSFV COTTON MOUTHS
U07 born in 2015
Under 07 Boys Gold Division A
Coach: Jen Beck
Manager: Jen Beck
 
1ST GRADE RAL GLADIATORS
U07 born in 2015
Under 07 Boys Gold Division B
Coach: Danilton Clarke
Manager: Danilton Clarke
 
1ST GRADE RAL RAZZMATAZZ
U07 born in 2015
Under 07 Boys Gold Division A
Coach: Mary-Grace Flythe
Manager: Mary-Grace Flythe
 
1ST GRADE WF ORIOLES
U07 born in 2015
Under 07 Boys Gold Division A
Coach: Zack Johnson
Manager: Zack Johnson
 
1ST GRADE CARY HAILSTORM
U07 born in 2015
Under 07 Boys Gold Division B
Coach: Heather Marino
Manager: Kevin Marino
 
1st GRADE CARY MOONWALKERS
U07 born in 2015
Under 07 Boys Gold Division A
Coach: Hemant Vishwasrao
Manager: Erik Davis
 
1st GRADE CARY SPACEHUNTERS
U07 born in 2015
Under 07 Boys Gold Division B
Coach: Ben Park
Manager: Ben Park
 
1ST GRADE RAL WANDERERS
U07 born in 2015
Under 07 Boys Gold Division B
Coach: Paul Mobley
Manager: Jeremy Pyle
 
1ST GRADE RAL RIOT
U07 born in 2015
Under 07 Boys Gold Division A
Coach: Brian Perkins
Manager: Brian Perkins
 
1ST GRADE CARY TORNADOES
U07 born in 2015
Under 07 Boys Gold Division B
Coach: Eric Wunderle
Manager: Eric Wunderle
 
1ST GRADE RAL SHRIMP
U07 born in 2015
Under 07 Boys Gold Division B
Coach: Nick Kinney
Manager: Nick Kinney
 
2ND GRADE RAL CRICKETS G
U08 born in 2014
Under 08 Girls Gold Division A
Coach: Samuel Cohen
Manager: Samuel Cohen
 
2ND GRADE RAL NUGGETS G
U08 born in 2014
Under 08 Girls Gold Division A
Coach: Jeffrey Zaney
Manager: Jeffrey Zaney
 
2ND GRADE RAL ROOSTERS G
U08 born in 2014
Under 08 Girls Gold Division B
Coach: Matthew Healey
Manager: Matthew Healey
 
2ND GRADE RAL SALAMANDERS G
U08 born in 2014
Under 08 Girls Gold Division B
Coach: Andrew Bentley
Manager: Aaron White
 
2ND GRADE WF WOODPECKERS G
U08 born in 2014
Under 08 Girls Gold Division B
Coach: Michael Dunlap
Manager: Rich Belongia
 
2ND GRADE CARY SKY G
U08 born in 2014
Under 08 Girls Gold Division A
Coach: Ryan Bermudez
Manager: Ryan Bermudez
 
2ND GRADE GARNER PANDAS G
U08 born in 2014
Under 08 Girls Gold Division B
Coach: Geoff Simmons
Manager: Geoff Simmons
 
2ND GRADE HILLANDALE DRAGONS G
U08 born in 2014
Under 08 Girls Gold Division B
Coach: Jamie Lau
Manager: Amy Lau
 
2ND GRADE RAL MARLINS
U08 born in 2014
Under 08 Boys Gold Division A
Coach: Jonathan Boling
Manager: Jonathan Boling
 
2ND GRADE RAL STINGRAYS
U08 born in 2014
Under 08 Boys Gold Division A
Coach: Oliver Bacasse
Manager: Oliver Bacasse
 
2ND GRADE RAL STRIPES
U08 born in 2014
Under 08 Boys Gold Division B
Coach: Andy Medlin
Manager: Andy Medlin
 
2ND GRADE CARY BREAKERS
U08 born in 2014
Under 08 Boys Gold Division A
Coach: David Johnson
Manager: Morris Hamilton
 
2ND GRADE CARY EL NINOS
U08 born in 2014
Under 08 Boys Gold Division B
Coach: Thomas Grant
Manager: Kristy Halani
 
2ND GRADE DCH AVENGERS
U08 born in 2014
Under 08 Boys Gold Division C
Coach: Trey Hunt
Manager: Trey Hunt
 
2ND GRADE GARNER MARGAY
U08 born in 2014
Under 08 Boys Gold Division B
Coach: Anteneh Abraham
Manager: Anteneh Abraham
 
2ND GRADE HSFV SNAKES
U08 born in 2014
Under 08 Boys Gold Division A
Coach: Jonathan Cape
Manager: Jess Wilson
 
2ND GRADE RAL MONSTARS
U08 born in 2014
Under 08 Boys Gold Division B
Coach: Eric Thomas
Manager: Danielle Thomas
 
2ND GRADE RAL STEALTH
U08 born in 2014
Under 08 Boys Gold Division C
Coach: Jeremy Pyle
Manager: Meghan Pyle
 
2ND GRADE CARY OUTLANDERS
U08 born in 2014
Under 08 Boys Gold Division C

Manager: Bradley Morrison
 
2ND GRADE RAL HOTSPUR
U08 born in 2014
Under 08 Boys Gold Division C
Coach: Michael Fulton
Manager: Michael Fulton
 
1ST GRADE RAL OXEN
U08 born in 2014
Under 07 Boys Gold Division A
Coach: Megan Singleton
Manager: Megan Singleton
 
3RD GRADE RAL SHIELDS G
U09 born in 2013
Under 09 Girls Gold Division
Coach: Toby Lathan
Manager: Toby Lathan
 
3RD GRADE CARY PLUTOS G
U09 born in 2013
Under 09 Girls Gold Division
Coach: Erik Wikstrom
Manager: Erik Wikstrom
 
3RD GRADE RAL DAREDEVILS
U09 born in 2013
Under 09 Boys Gold Division
Coach: Jennifer Guy
Manager: STEPHEN GUY
 
3RD GRADE RAL MUSTANGS
U09 born in 2013
Under 09 Boys Gold Division
Coach: Hiram Manilla
Manager: Laura Vire
 
3RD GRADE CARY MARS
U09 born in 2013
Under 09 Boys Gold Division
Coach: Matthew Howard
Manager: Matthew Howard
 
3RD GRADE CARY ASTROS
U09 born in 2013
Under 09 Boys Gold Division
Coach: Anthony Masino
Manager: Greg Deleruyelle
 
3RD GRADE WF HAWKS
U09 born in 2013
Under 09 Boys Gold Division
Coach: Kurt Koenig
Manager: Kurt Koenig
 
4TH GRADE CARY BLAZE G
U10 born in 2012
Under 10 Girls Gold Division
Coach: Tim Moreci
Manager: Tim Moreci
 
4TH GRADE CARY FLARES G
U10 born in 2012
Under 10 Girls Gold Division
Coach: Mary Mccachren
Manager: Mary Mccachren
 
4TH GRADE WF ANGRY BIRDS G
U10 born in 2012
Under 10 Girls Gold Division
Coach: Jason Mazzio
Manager: Jason Mazzio
 
4TH GRADE WF CUCKOOS G
U10 born in 2012
Under 10 Girls Gold Division
Coach: Tom Boucher
Manager: Tom Boucher
 
4TH GRADE RAL PRIDE G
U10 born in 2012
Under 10 Girls Gold Division
Coach: Joshua Burton
Manager: Lynne Peterson
 
4TH GRADE HSFV GARTER SNAKES G
U10 born in 2012
Under 10 Girls Gold Division
Coach: Scott Duffy
Manager: Jamie Measmer
 
3RD GRADE Rec Cup POWER OTTERS
U10 born in 2012
Under 09 Girls Gold Division
Coach: Alyssa Hockaday
Manager: Alyssa Hockaday
 
4TH GRADE CARY CYCLONES
U10 born in 2012
Under 10 Boys Gold Division
Coach: David Hofberg
Manager: David Hofberg
 
4TH GRADE RAL WIZARDS
U10 born in 2012
Under 10 Boys Gold Division
Coach: Tom Mullen
Manager: David Galloway
 
4TH GRADE CARY ORCAS
U10 born in 2012
Under 10 Boys White Division
Coach: Cory Zawis
Manager: Jeff Cariani
 
4TH GRADE CARY MONSOON
U10 born in 2012
Under 10 Boys White Division
Coach: Shaun Lamb
Manager: Mike Kostek
 
4TH GRADE HILLANDALE BARRACUDAS
U10 born in 2012
Under 10 Boys Gold Division
Coach: Nicole Walley Baker
Manager: Nicole Walley Baker
 
4TH GRADE HILLANDALE SPURS
U10 born in 2012
Under 10 Boys White Division
Coach: Jeffrey Thompson
Manager: Jeffrey Thompson
 
4TH GRADE RAL CHAOS
U10 born in 2012
Under 10 Boys White Division
Coach: Marc Grimmett
Manager: Juliette Grimmett
 
4TH GRADE RAL JEDI
U10 born in 2012
Under 10 Boys Gold Division
Coach: Drew Martin
Manager: Drew Martin
 
4TH GRADE RAL NIGHTMARE
U10 born in 2012
Under 10 Boys White Division
Coach: David Hoover
Manager: Karen Hohenstein
 
4TH GRADE CARY METEORS
U10 born in 2012
Under 10 Boys Gold Division
Coach: Courtney Martin
Manager: Stephen Rawson
 
5TH GRADE RAL CHINCHILLAS G
U11 born in 2011
Under 11 Girls White Division
Coach: Jeffrey Duncan
Manager: Jeffrey Duncan
 
5TH GRADE RAL DESTROYERS G
U11 born in 2011
Under 11 Girls Gold Division
Coach: Allen Cobb
Manager: Lewis Dunn
 
5TH GRADE RAL PATRIOTS G
U11 born in 2011
Under 11 Girls Gold Division
Coach: Jason Brown
Manager: Blake Smith
 
5TH GRADE CARY SHOOTING STARS G
U11 born in 2011
Under 11 Girls White Division
Coach: Marcelo Deodato
Manager: Marcelo Deodato
 
5TH GRADE CARY THORNS G
U11 born in 2011
Under 11 Girls Gold Division
Coach: Steven Greene
Manager: Jose Castillo
 
5TH GRADE RAL FORCE G
U11 born in 2011
Under 11 Girls White Division
Coach: Zeke Creech
Manager: Denisse Lemos
 
5TH GRADE RAL COMMANDERS G
U11 born in 2011
Under 11 Girls White Division
Coach: MaryAdelaide Riddick
Manager: MaryAdelaide Riddick
 
5TH GRADE RAL LOGGERS
U11 born in 2011
Under 11 Boys White Division
Coach: Danny Dean
Manager: Cyrus Vescio
 
Liverpool
U11 born in 2011
Under 11 Boys Gold Division
Coach: Patrick Millikan
Manager: Patrick Millikan
 
5TH GRADE RAL CREW
U11 born in 2011
Under 11 Boys Gold Division
Coach: Travis Wicker
Manager: Amedeo De Risi
 
5TH GRADE RAL DAREDEVILS
U11 born in 2011
Under 11 Boys White Division
Coach: Mark Landis
Manager: Mark Landis
 
5TH GRADE RAL DESTROYERS
U11 born in 2011
Under 11 Boys Gold Division
Coach: John Connors
Manager: Brent Anthony
 
5TH GRADE RAL PATRIOTS
U11 born in 2011
Under 11 Boys Gold Division
Coach: Carlos Espinosa Vanegas
Manager: Kisha Hill
 
5TH GRADE CARY TORNADOS
U11 born in 2011
Under 11 Boys White Division
Coach: Jeffrey Mimnaugh
Manager: Ade Lee
 
5TH GRADE GARNER PUMAS
U11 born in 2011
Under 11 Boys White Division
Coach: Justin Walton
Manager: Cassandra Walton
 
5TH GRADE HILLANDALE THUNDER
U11 born in 2011
Under 11 Boys Gold Division
Coach: Mike Lee
Manager: Mike Lee
 
5TH GRADE HILLANDALE LIGHTNING
U11 born in 2011
Under 11 Boys White Division
Coach: Michael Ashdown
Manager: Michael Ashdown
 
6TH GRADE CARY FUSION HURRICANES G
U12 born in 2010
Under 12 Girls Gold Division
Coach: Parth Amin
Manager: Allison Keelor
 
6TH GRADE WF SCREAMING EAGLES G
U12 born in 2010
Under 12 Girls Gold Division
Coach: Adam Diaz
Manager: Adam Diaz
 
6TH GRADE CARY AVALANCHE G
U12 born in 2010
Under 12 Girls Gold Division
Coach: Marto Vincent
Manager: Nick Kirchem
 
6TH GRADE RAL RAMPAGING PUGS G
U12 born in 2010
Under 12 Girls Gold Division
Coach: Shiny Narahari
Manager: Shiny Narahari
 
5TH GRADE WF THUNDERBIRDS
U12 born in 2010
Under 12 Girls Gold Division
Coach: Joesph Buglino
Manager: Juan Ferrer
 
6TH GRADE CARY BLAZE
U12 born in 2010
Under 12 Boys Gold Division
Coach: Donald Link
Manager: Cameron Snyder
 
6TH GRADE RAL SCORPIONS
U12 born in 2010
Under 12 Boys White Division
Coach: Benjamin Allaire
Manager: Benjamin Allaire
 
6TH GRADE WF SEAHAWKS
U12 born in 2010
Under 12 Boys Gold Division
Coach: Blake Greiter
Manager: Michael Henderson
 
6TH GRADE RAL BISON
U12 born in 2010
Under 12 Boys Gold Division
Coach: Daniel Smith
Manager: Daniel Smith
 
6TH GRADE WF THUNDERBIRDS
U12 born in 2010
Under 12 Boys White Division
Coach: Anthony Flanagan
Manager: Anthony Flanagan
 
6TH GRADE RAL WARRIORS
U12 born in 2010
Under 12 Boys White Division
Coach: Travis Wicker
Manager: Theo McCormick
 
7th Grade Rec Cup FlameBreakers G
U13 born in 2009
Under 14 Girls Gold Division
Coach: John Zaloom
Manager: John Zaloom
 
7TH GRADE RAL RAIDERS
U13 born in 2009
Under 13 Boys Gold Division
Coach: Josh Thompson
Manager: Josh Thompson
 
7TH GRADE WF FIREBIRDS
U13 born in 2009
Under 13 Boys Gold Division
Coach: Andy Puetzer
Manager: Larry Schneeberg
 
7TH GRADE RAL CRUSH
U13 born in 2009
Under 13 Boys Gold Division
Coach: Denes Kovacs
Manager: Seth Peterson
 
7TH HILLANDALE BULL CITY STRIKERS
U13 born in 2009
Under 13 Boys Gold Division
Coach: Travis Mulhauser
Manager: John Gillmor D2
 
7TH GRADE DCH DEFENDERS
U13 born in 2009
Under 13 Boys Gold Division
Coach: Brenda Funes
Manager: Brenda Funes
 
8TH/9TH GRADE RAL STRIKERS G
U15 born in 2007
Under 16 Girls Gold Division
Coach: Daniel Waller
Manager: Dave Wolstromer
 
8th GRADE CARY NOVAS G
U15 born in 2007
Under 16 Girls Gold Division
Coach: Manish Changela
Manager: Manish Changela
 
7TH GRADE WF RAVENS G
U15 born in 2007
Under 14 Girls Gold Division
Coach: Juan Ferrer
Manager: Brian Shumate
 
HS CARY WAVE
U15 born in 2007
Under 16 Boys Gold Division
Coach: Kimberly Carr
Manager: Kimberly Carr
 
8TH GRADE GARNER BENGALS
U15 born in 2007
Under 14 Boys Gold Division
Coach: Chris James
Manager: Chris James
 
8TH GRADE RAL ACES
U15 born in 2007
Under 14 Boys Gold Division
Coach: Gabriel Gardner
Manager: Mark Coffey
 
8TH GRADE RAL MUTINY
U15 born in 2007
Under 14 Boys Gold Division
Coach: Luis Chacon
Manager: Kinge Mbella
 
8TH GRADE RAL PIRATES
U15 born in 2007
Under 14 Boys Gold Division
Coach: Peter Anderson
Manager: Peter Anderson
 
8TH GRADE WF CONDORS
U15 born in 2007
Under 14 Boys Gold Division
Coach: Joesph Buglino
Manager: Emil Alexander
 
8TH/9TH GRADE RAL DIAMONDS G
U16 born in 2006
Under 16 Girls Gold Division
Coach: Charles Futrell
Manager: Matt Harrell
 
HS Rec Cup SONIC CRANES
U16 born in 2006
Under 16 Boys Gold Division
Coach: Andrew Semyanko
Manager: Jesse Edwards
 
HS DCH WOODCROFT G
U18 born in 2004
Under 19 Girls Gold Division
Coach: Charles Muiruri
Manager: JEREMY ADAMS
 
HS RAL ANGELS G
U18 born in 2004
Under 19 Girls Gold Division
Coach: Robert Clausen
Manager: Robert Clausen
 
HS CARY SCORCHERS G
U18 born in 2004
Under 19 Girls Gold Division
Coach: David Teague
Manager: David Teague
 
HS WF FALCONS G
U18 born in 2004
Under 19 Girls Gold Division
Coach: Christopher Long
Manager: Curt Hallinger
 
HS GARNER CHEETAHS G
U18 born in 2004
Under 19 Girls Gold Division
Coach: Christopher Norwood
Manager: Anders Rydberg
 
HS RAL FIRECRACKERS G
U18 born in 2004
Under 19 Girls Gold Division
Coach: Matthew Healey
Manager: Matthew Healey
 
HS RAL YELLOWJACKETS
U18 born in 2004
Under 19 Boys Gold Division
Coach: Gabriel Gardner
Manager: Patricia Gardner
 
HS WF RAPTORS
U18 born in 2004
Under 19 Boys White Division
Coach: David Crank
Manager: David Crank
 
HS CARY EARTHQUAKES
U18 born in 2004
Under 19 Boys White Division
Coach: Andrew Semyanko
Manager: Chris Boyd
 
HS WF ORIOLES
U18 born in 2004
Under 19 Boys Gold Division
Coach: Kevin Hidenfelter
Manager: Andy Puetzer
 
HS HILLANDALE UNITED
U18 born in 2004
Under 19 Boys Gold Division
Coach: Marlon Vasquez
Manager: Vincent Miller
 
HS GARNER COUGARS
U18 born in 2004
Under 16 Boys Gold Division
Coach: Stevie Locklear
Manager: Sara Locklear
 
HS RAL DEFEATERS
U18 born in 2004
Under 16 Boys White Division
Coach: Eric Hilliard
Manager: Eric Hilliard
 
HS RAL DRAGONS
U18 born in 2004
Under 16 Boys White Division
Coach: Luis Chacon
Manager: Carter Kennemur
 


NCFCRC 2022 5/21/2022 NO NC016 tournaments@ncfcyouth.com S564613 20 3/23/2021 Accepted
© 2022 SincSports   |   Privacy Policy