Charlotte Independence SC (CISC)  
Beth BalintStaff Access
Dave CartonStaff Access
Thomas FinlayStaff Access
Martinez CarlosStaff Access
Leslie GerwitzStaff Access
Chris HuddyStaff Access
Emily McMillanStaff Access
more


Registration closed on : 8/20/2021 at 11:59 PM
TeamContacts 
11 (11U) CISC North LKN Blue G
U11 born in 2011
11UG 2011 2ND WEST H/A
Scheduling Contact: Mena Rojas
Primary Contact: Tammy Buckshi
 
11 (11U) CISC North NM Blue G
U11 born in 2011
11UG 2011 1ST WEST
Scheduling Contact: Katie Gallagher
Primary Contact: Katie Gallagher
 
11 (11U) CISC North NM Tan G
U11 born in 2011
11UG 2011 3RD WEST1 H/A
Scheduling Contact: Elisabeth Henshaw
Primary Contact: Elisabeth Henshaw
 
11 (11U) CISC North Silver G
U11 born in 2011
11UG 2011 2ND WEST H/A
Scheduling Contact: Stephen Sweeney
Primary Contact: Stephen Sweeney
 
11 (11U) CISC PE North G
U11 born in 2011
11UB 2011 2ND WEST
Scheduling Contact: Emily McMillan
Primary Contact: Emily McMillan
 
11 (11U) CISC East Cab Blue
U11 born in 2011
11UB 2011 3RD WEST2
Scheduling Contact: Kabeni Massalay
Primary Contact: Kabeni Massalay
 
11 (11U) CISC North LKN Blue
U11 born in 2011
11UB 2011 2ND PIEDMONT
Scheduling Contact: Scot Mann
Primary Contact: Scot Mann
 
11 (11U) CISC North LKN Tan
U11 born in 2011
11UB 2011 3RD WEST2
Scheduling Contact: Ryan Lutrell
Primary Contact: Ryan Lutrell
 
11 (11U) CISC North NM Blue
U11 born in 2011
11UB 2011 2ND WEST
Scheduling Contact: Drew Everhart D2
Primary Contact: Drew Everhart D2
 
11 (11U) CISC South Mat Blue
U11 born in 2011
11UB 2011 3RD WEST1
Scheduling Contact: JOHN RADMAN
Primary Contact: JOHN RADMAN
 
11 (11U) CISC North NM Navy
U11 born in 2011
11UB 2011 3RD WEST1
Scheduling Contact: Jacob Ortega
Primary Contact: Jacob Ortega
 
11 (11U) CISC North NM Tan
U11 born in 2011
11UB 2011 3RD WEST2
Scheduling Contact: Sam Kakitsis
Primary Contact: Sam Kakitsis
 
10 (12U) CISC North Lkn Blue G
U12 born in 2010
12UG 2010 2ND WEST
Scheduling Contact: Chad Metzler
Primary Contact: Chad Metzler
 
10 (12U) CISC North Nm Blue G
U12 born in 2010
12UG 2010 2ND WEST
Scheduling Contact: Jacob Landry
Primary Contact: Jacob Landry
 
10 (12U) CISC North NM Navy G
U12 born in 2010
12UG 2010 3RD WEST1
Scheduling Contact: Nicholas Cappadora
Primary Contact: Nicholas Cappadora
 
10 (12U) CISC North NM Silver G
U12 born in 2010
12UG 2010 1ST PIEDMONT H/A
Scheduling Contact: Stephen Sweeney
Primary Contact: Stephen Sweeney
 
10 (12U) CISC North NM Tan G
U12 born in 2010
12UG 2010 3RD WEST2
Scheduling Contact: Adam Ahrens
Primary Contact: Adam Ahrens
 
10 (12U) CISC PE North G
U12 born in 2010
12UB 2010 1ST WEST
Scheduling Contact: Emily McMillan
Primary Contact: Emily McMillan
 
10 (12U) CISC East Cab Blue
U12 born in 2010
12UB 2010 3RD WEST1
Scheduling Contact: Juan Vazquez
Primary Contact: Juan Vazquez
 
10 (12U) CISC North NM Blue
U12 born in 2010
12UB 2010 2ND WEST
Scheduling Contact: Christian Mcarthur
Primary Contact: Marco Lehmer
 
10 (12U) CISC North NM Navy
U12 born in 2010
12UB 2010 3RD WEST2
Scheduling Contact: Sam Rodgers
Primary Contact: Erin Abbitt
 
10 (12U) CISC North NM TAN
U12 born in 2010
12UB 2010 3RD WEST2
Scheduling Contact: Ryan Santee
Primary Contact: Ryan Santee
 
10 (12U) CISC South Mat Blue
U12 born in 2010
12UB 2010 1ST WEST
Scheduling Contact: Powell Williams
Primary Contact: Powell Williams
 
10 (12U) CISC North NM White
U12 born in 2010
12UB 2010 3RD WEST2
Scheduling Contact: Jason Strange
Primary Contact: Erica Walsh
 
10 (12U) CISC North LKN BLUE
U12 born in 2010
13UB 2009 3RD PIEDMONT
Scheduling Contact: Fil Wilkinson
Primary Contact: Fil Wilkinson
 
09 (13U) CISC NORTH NM BLUE G
U13 born in 2009
13UG 2009 2ND WEST
Scheduling Contact: Megan Gill
Primary Contact: Megan Gill
 
09 (13U) CISC NORTH NM NAVY G
U13 born in 2009
13UG 2009 3RD WEST H/A
Scheduling Contact: Jacob Landry
Primary Contact: Jacob Landry
 
09 (13U) CISC NORTH NM TAN G
U13 born in 2009
13UG 2009 3RD WEST H/A
Scheduling Contact: Jacob Landry
Primary Contact: Jacob Landry
 
09 (13U) CISC North LKN Blue G
U13 born in 2009
13UG 2009 2ND WEST
Scheduling Contact: Robert Cardelle
Primary Contact: Robert Cardelle
 
09 (13U) CISC North Lkn Blue
U13 born in 2009
13UB 2009 3RD PIEDMONT
Scheduling Contact: Kenny Bonilla
Primary Contact: Kenny Bonilla
 
09 (13U) CISC North NM Blue
U13 born in 2009
13UB 2009 2ND WEST
Scheduling Contact: Drew Everhart
Primary Contact: Wendy Kimball
 
09 (13U) CISC North NM Navy
U13 born in 2009
13UB 2009 3RD WEST
Scheduling Contact: Nicholas Cappadora
Primary Contact: Robert Falk
 
09 (13U) CISC North NM Tan
U13 born in 2009
13UB 2009 3RD PIEDMONT
Scheduling Contact: Ryan Santee
Primary Contact: Meghan Thinnes
 
09 (13U) CISC East Cab Blue
U13 born in 2009
13UB 2009 2ND WEST
Scheduling Contact: Adam Williams
Primary Contact: Adam Williams
 
09 (13U) CISC South Mat Blue
U13 born in 2009
13UB 2009 1ST WEST
Scheduling Contact: Exequiel Villegas
Primary Contact: Exequiel Villegas
 
09 (13U) CISC South Mat Tan
U13 born in 2009
13UB 2009 2ND WEST
Scheduling Contact: Ariel Morales
Primary Contact: Ariel Morales
 
08 (14U) CISC EAST CAB BLUE G
U14 born in 2008
14UG 2008 3RD WEST H/A
Scheduling Contact: James McCulloch
Primary Contact: James McCulloch
 
08 (14U) CISC NORTH LKN BLUE G
U14 born in 2008
14UG 2008 2ND WEST
Scheduling Contact: Stephen Sweeney
Primary Contact: Stephen Sweeney
 
08 (14U) CISC North NM Blue G
U14 born in 2008
14UG 2008 2ND WEST
Scheduling Contact: Jacob Landry
Primary Contact: Jacob Landry
 
08 (14U) CISC East Cab Blue
U14 born in 2008
14UB 2008 1ST WEST
Scheduling Contact: Juan Vazquez
Primary Contact: Juan Vazquez
 
08 (14U) CISC North NM Blue
U14 born in 2008
14UB 2008 3RD WEST2 H/A
Scheduling Contact: Wes Holifield
Primary Contact: Aimee Mascioli
 
08 (14U) CISC South Mat Blue
U14 born in 2008
14UB 2008 2ND WEST
Scheduling Contact: Martinez Carlos
Primary Contact: Martinez Carlos
 
08 (14U) CISC West GC Blue
U14 born in 2008
14UB 2008 1ST WEST
Scheduling Contact: Andrew Ward
Primary Contact: Andrew Ward
 
08 (14U) CISC North Lkn Blue
U14 born in 2008
14UB 2008 3RD WEST2 H/A
Scheduling Contact: Kenny Bonilla
Primary Contact: Kenny Bonilla
 
08 (14U) CISC North NM Tan
U14 born in 2008
14UB 2008 3RD WEST2 H/A
Scheduling Contact: Nicholas Cappadora
Primary Contact: Ryan Jones
 
07 (15U) CISC NORTH NM BLUE G
U15 born in 2007
15UG 2007 PREMIER
Scheduling Contact: Robert Dubiel
Primary Contact: Angie Regan
 
07 (15U) CISC EAST CAB BLUE G
U15 born in 2007
15UG 2007 3RD WEST H/A
Scheduling Contact: Juan Sosa
Primary Contact: Juan Sosa
 
07 (15U) CISC NORTH LKN BLUE G
U15 born in 2007
15UG 2007 1ST WEST
Scheduling Contact: Fil Wilkinson
Primary Contact: Fil Wilkinson
 
07 CISC NORTH NM TAN G
U15 born in 2007
15UG 2007 2ND WEST H/A
Scheduling Contact: Cory Munro
Primary Contact: Rochelle Reisig
 
07 (15U) CISC SOUTH MAT BLUE G
U15 born in 2007
15UG 2007 1ST WEST
Scheduling Contact: Luis Echeverry
Primary Contact: Martinez Carlos
 
07 CISC South MAT Tan G
U15 born in 2007
15UG 2007 2ND WEST H/A
Scheduling Contact: mucho masiyiwa
Primary Contact: Martinez Carlos
 
06 (16U) CISC East Cab Blue G
U16 born in 2006
16UG 2006 1ST WEST
Scheduling Contact: Adam Williams
Primary Contact: Adam Williams
 
06 (16U) CISC NORTH NM BLUE G
U16 born in 2006
16UG 2006 1ST WEST
Scheduling Contact: Robert Dubiel
Primary Contact: Robert Coughlin
 
06 (16U) CISC NORTH LKN BLUE G
U16 born in 2006
16UG 2006 3RD WEST H/A
Scheduling Contact: Matt Bice
Primary Contact: Matt Bice
 
06 (16U) CISC NORTH NM TAN G
U16 born in 2006
16UG 2006 1ST WEST
Scheduling Contact: Gueswende Kyemtore
Primary Contact: charlie farnham
 
06 (16U) CISC SOUTH MAT BLUE G
U16 born in 2006
16UG 2006 2ND WEST H/A
Scheduling Contact: Jeffrey Jarrett
Primary Contact: Martinez Carlos
 
05 CISC NORTH LKN BLUE G
U17 born in 2005
17UG 2005 1ST WEST
Scheduling Contact: Robert Cardelle
Primary Contact: Robert Cardelle
 
05 (17U) CISC NORTH NM BLUE G
U17 born in 2005
17UG 2005 PREMIER
Scheduling Contact: Rhem Stubbs
Primary Contact: Shelley Suter
 
05 (17U) CISC NORTH NM NAVY G
U17 born in 2005
17UG 2005 2ND WEST
Scheduling Contact: Nicholas Cappadora
Primary Contact: Amy Dawson
 
05 CISC NORTH NM TAN G
U17 born in 2005
17UG 2005 2ND WEST
Scheduling Contact: Robb Bolar
Primary Contact: Anne Kleckner
 
05 (17U) CISC SOUTH MAT BLUE G
U17 born in 2005
17UG 2005 1ST WEST
Scheduling Contact: Martinez Carlos
Primary Contact: Martinez Carlos
 
04 (18U) CISC NORTH LKN TAN G
U18 born in 2004
18/19UG 03/04 1ST WEST1
Scheduling Contact: Robert Cardelle
Primary Contact: Robert Cardelle
 
04 (18UG) CISC NORTH NM BLUE G
U18 born in 2004
18/19UG 03/04 PREMIER WEST
Scheduling Contact: David Crutchfield
Primary Contact: Terra Maitra
 
04 (18U) CISC NORTH NM TAN G
U18 born in 2004
18/19UG 03/04 1ST WEST1
Scheduling Contact: Scott Wolfe
Primary Contact: Michelle Shields
 
04 (18U) CISC SOUTH MAT BLUE G
U18 born in 2004
18/19UG 03/04 1ST WEST2
Scheduling Contact: Brittany Downs
Primary Contact: Martinez Carlos
 
03 (19) CISC South MAT Blue G
U19 born in 2003
18/19UG 03/04 PREMIER WEST
Scheduling Contact: jack vandum
Primary Contact: Martinez Carlos
 
03 (19U) CISC Composite North G
U19 born in 2003
19UG 2003 NLPC
Scheduling Contact: Mena Rojas
Primary Contact: Mena Rojas
 
04 CISC NORTH LKN BLUE G
U19 born in 2003
18/19UG 03/04 PREMIER WEST
Scheduling Contact: Nick Brown
Primary Contact: Nick Brown
 


NCFL 2021 8/14/2021 NEW NC020 classic@ncsoccer.org S617193 20 6/18/2019 Accepted
© 2021 SincSports   |   Privacy Policy