MENU
Contact Event
Event Tasks
My Account
Login to view your account
Soccer in college
Colleges
Tournaments
Leagues
Teams
Athletes
USA Rank
How USA Rank works
View Rankings
SincSports
Sinc My Team
Upcoming Events
Promote Your Event
Help & Support
Searchable Help
Contact Us
Home
Apply
Schedules
Schedules
Standings
Scoring
Information
ALTERNATE DIRECTIONS
Venues
Documents
Team Documents
Check In
Teams
Applied Teams
Register
College List
Log In / Sign Up
People Search
Event Search
USA Rank ID
Search
Can't find what you need?
Contact Us
Teams by Division
Under 8 Boys Blue Division
Team
Atlanta Fire 2016/17 B Elite 2
Atlanta Furious U8
Inter Atlanta FC 16B Wizards
PSA U8A
RU DeKalb Pre-Academy (Inter Mia)
Under 8/9 Girls Blue Division
Team
All-In FC Buford 2015G GREEN
Ambush SC G15 Red
Augusta Arsenal 2015/16 Green
Steamers FC G2016 Blue
Under 9 Boys Blue Division
Team
Ambush SC B15 White
Athens United 15B Gold
Atlanta Furious U9
FC Sudamerica 2015 Boys
Under 9 Boys Silver Division
Team
Atlanta Fire 2015 B Gold 2
Rush Union B2015 Royal
Steamers FC 2015B Academy
Triumph 15B Green
Under 9 Boys White Division
Team
ASC Wolves 7
EADL 2015 B Blue
Rush Union B2015 Azul
Triumph 15B White
Under 9 Boys Black Division
Team
Athens United 15B Green
Georgia Express 2015B Gainesville
Inter Atlanta FC 15B Royal
Triumph 15B Grey
Under 10 Girls Blue Division
Team
Ambush SC G14 White
LSA14G
Rush Union G2014 Rush
STEAMERS FC 2014 BLUE
Under 10 Girls Silver Division
Team
All-In FC Buford 14G Green
Atlanta Fire South 14G
Augusta Arsenal 14 Girls - Green
Inter Atlanta FC 14G Royal
Lady Wolves 7 (2015/2014)
STEAMERS FC 2014G WHITE
Under 10 Boys Blue Division
Team
Atlanta Furious U10
FC Sudamerica 2014 Boys
Inter Atlanta FC 14B Black
Rush Union B2014 Royal
Under 10 Boys Silver Division
Team
Atlanta Fire 2014 B Gold 1
Atlanta Fire 2014 B Silver 1
Inter Atlanta FC 14B Navy
Rush Union B2014 Azul
Steamers FC Blue 14
UFA 15B Premier
Under 10 Boys White Division
Team
Georgia Express 14B Elite
PSA U10A
Triumph 14B Black
Wolves 7
Under 10 Boys Black Division
Team
Atlanta Fire 2014 B Bronze 1
Georgia Express 2014B Premier
Steamers FC White 14
Triumph 14B White
Under 11 Girls Blue Division
Team
Augusta Arsenal 2013G
Georgia Impact SC 13G Premier
Inter Atlanta FC 13G Navy
SMC Girls 13
STEAMERS FC 2013 WHITE
Under 11 Boys Blue Division
Team
Ambush SC B13 Red
Atlanta Furious U11
FC Sudamerica 2013 Boys
STEAMERS FC 2013B BLUE
Under 11 Boys Silver Division
Team
AFU South 2013B Silver
ASC Wolves 9
Rush Union Navy 2013b
Steamers 2013 Boys White
Under 11 Boys White Division
Team
EADL 2013 B Blue
Georgia Express 13B
Inter Atlanta FC 13B Gray
SMC 13
Under 12 Girls Blue Division
Team
AFU South 13G Gold
LSA 12G SCCL Gold
Rush Union DeKalb G2012 Black
Rush Union G2013 Royal
Steamers FC 13 Blue
STEAMERS FC 2012G BLUE
Under 12 Boys Blue Division
Team
Augusta Arsenal 2012 B Navy
AUSA 2012B Gold
GSA North 12B Red
Steamers FC 2012 Blue
Steamers FC 2012 White
Under 12 Boys Silver Division
Team
Athens United 12B Green
Augusta Arsenal 2012 B White
FC Sudamerica 2012 Boys
Inter Atlanta FC 12B Royal
Wolves 9
Display Settings
Select the options that you'd like to display on the team list page
Which teams should be displayed to the public?
Schedules
Edit Selection
Additional Diplay options:
Default Division:
-
Adult
U19
U18
U17
U16
U15
U14
U13
U12
U11
U10
U09
U08
U07
U06
U05
U04
-
Boys
Girls
Co Ed
USA Rank
Pictures
Seed
Club
State
Team Link
Preview
Needed
Status
Venues
Nationals
Request
Team Sort:
Sort by Team Name
Sort by Seed
Sort by USA Rank
Division Sort:
Sort by Age
Sort by Gender
Venues through:
2/17/2024
2/18/2024
12/31/2399
Advanced Sort:
SINC Content Manager