Teams by Division

Under 11 Girls Blue

TeamNationals
11 (11U) HFC Red G 
CESA 2011G Black 
CISC 11G Pre ECNL S 
FCC11GRed 
FMU 2011 Girls Select I 
Mavericks 2011 Girls 
PISA Hurricanes 11G 
SCUFC 11 Girls Pre 1 

Under 11 Girls Tan

TeamNationals
11 (11U) CISC North NM Blue G 
11 (11U) CISC North Silver G 
11U CISC North LKN Blue G 
CESA 2012G Black 
CSC 11 Girls Navy North 
FMU 2011 Girls Select II 
SCUFC 11 Girls Pre 2 
SCUFC 12 Girls Blue 

Under 11 Boys Blue

TeamNationals
11 (11U) WCWAA Black 
2011 Gold North 
Cainhoy Athletic 11B United 
Carolina Velocity FC Sunderland 
CESA 2011B BLACK 1 
FC Athletico 11 Bayern 
SC Surf MP 11 Blue 
SCUFC 11 Boys Pre 1 

Under 11 Boys Tan

TeamNationals
11 (11U) CISC North LKN Tan 
11 (11U) WHYFC Blue 
2011 CISC North Pre-Academy Tan 
CESA 2011B BLACK 2 
CISC 2011 South YC Blue 
Coast 11 Red 
Mavericks 2011 Boys 
SCUFC 11 Boys Pre 2 

Under 11 Boys Navy

TeamNationals
11 (11U) CISC North NM Tan 
CASA 11 Boys 
CESA 2011 B White 
CESA 2011 B White 2 
PISA Hurricanes 11B 
SC Surf NA 11 Blue 
SCUFC 11 Boys Premier Blue 
WUFA 2011 Boys Navy 

Under 11 Boys White

TeamNationals
11 (11U) CISC East Cab Blue 
11 (11U) CISC North NM Navy 
2011 ASA 
CISC YC 2011 Boys Tan 
Coast 11 Black 
FMU 2011 Boys Select I 
FMU 2011 Boys Select II 
SCUFC 11 Boys Premier Red 

Under 12 Girls Blue

TeamNationals
10 (12U) WAA Girls Blue G 
10 (12U) WHYFC Ladies JDP G 
10 CISC PE North G 
BA CLT South 2010 Girls 
CISC North NM Silver G 
SC Surf 10 Pre GAL 

Under 12 Girls Tan

TeamNationals
10 (12U) HFC Red G 
10 (12U) WCWAA Black G 
10 (12U) WHYFC Ladies White G 
11 (11U) CISC PE North G 
Coast 10G Red 
Mavericks 2010 Girls 

Under 12 Girls Navy

TeamNationals
10 (12U) CISC North Nm Navy G 
CASA Pride 2010 Girls 
CESA 2010G White 
Charlotte Independence NM Tan 
FMU 2010 Select Girls 
FMU 2010 Select II Girls 
Mill Tega United ‘10 Girls 
PISA Hurricanes 10G 

Under 12 Boys Blue

TeamNationals
10 (12U) HFC Red 
10 WFC Pre-Academy North 
Charlotte Independence 2010 Pre Academy South 
CISC 2010B North Pre-Academy Blue 
FC Athletico 10 Dortmund 
SC Surf 10 Pre ECNL 

Under 12 Boys Tan

TeamNationals
10 (12U) CISC South Mat Blue 
10 NCFC White North 
CESA 2010B Red 1 
CISC 2010B North Pre-Academy Tan 
FCC 10 Red 
WHYFC 11 White 

Under 12 Boys Navy

TeamNationals
10 (12U) WAA Waxhaw Blue 
10 NCFC Red North 
2011 CISC North Pre-Academy Blue 
Charlotte Independence 2010 PreAcad Sth Tan 
Mavericks 2010 Boys 
Ncfc 10 Red South 

Under 12 Boys White

TeamNationals
10 (12U) HFC White 
10 NCFC White South 
CASA Pride 2010 Boys 
DISA Milan 
Mavericks 2010/2011 Development 
SC Surf NA 10 Blue 

Under 12 Boys Silver

TeamNationals
10 (12U) CISC North NM TAN 
CEFC 2010 Boys 
CESA 2010B Red 2 
Coast 10 Black 
FMU 2010 Boys Select II 
PISA Hurricanes 10B 
SC Surf MP 10 Black 
WUFA 2010 Boys Navy 

Under 12 Boys Bronze

TeamNationals
10 (12U) CISC North NM Navy 
10 (12U) HFC Hendersonville Wht 
BA CLT South 2011 Boys 
CESA 2010 Boys White 1 
CESA 2010 Boys White 2 
CISC South Lancaster White 10 
FMU 2010 Boys Select I 

Under 13 Girls Blue

TeamNationals
09 (13U) CISC North LKN Blue G 
CEFC 2009 Girls 
CESA 2010G Pre-ECNL 
Charlotte Metro FC 2009 Girls Black 
SC Surf MP 09 Blue 

Under 13 Girls Tan

TeamNationals
09 (13U) CISC North NM Navy G 
09 (13U) CISC North NM Tan G 
09 (13U) HFC White G 
Charlotte Metro FC 2009Girls Yellow 
FMU 2009 Select 
PISA Hurricanes 09G 
SC Surf MP 09 Black 
SCUFC 10 Girls Pre-ECNL 1 

Under 13 Boys Blue

TeamNationals
09 NCFC White South Boys 
09 WFC Blue 
CISC 09 B ECNL RL North 
Coast 09 Red 

Under 13 Boys Tan

TeamNationals
09 (13U) CISC East Cab Blue 
09 (13U) CISC South Mat Blue 
09 (13U) HFC Red 
09 (13U) WFC Crystal Palace 
09 WFC Crew 
CISC South 09B ECRL 
SCUFC 10 Boys Pre-ECNL 1 
WUFA 09 Boys Navy 

Under 13 Boys Navy

TeamNationals
09 (12U) NCFC Red South 
09 (13U) WCWAA Silver 
2009 ASA Stingers Red 
CEFC 2009 Boys 
Coast 10 Red 
SC Surf 09 Blue 
SCUFC 10 Boys Pre-ECNL 2 

Under 13 Boys White

TeamNationals
09 (13U) CISC South Mat Tan 
09 (13U) WHYFC White 
09 B YC Blue 
2009 ASA Stingers Black 
CASA 09 Premier Boys 
CESA 2009B Select Black 
Coast 09 Black 
FMU 2009 Select 

Under 14 Boys Blue

TeamNationals
08 (14U) HFC Red 
08 (14U) NCFC White North 
08 (14U) WCWAA Black 
CESA 08B Challenge 
CESC 08 Boys Orange 
FMU 2008 Select I 
PISA Hurricanes 08B 
WFC 08 NPL North 

Under 14 Boys Tan

TeamNationals
08 (14U) CISC West GC Blue 
08 (14U) HFC Hendersonville Wht 
08 (14U) NCFC Red South 
08 (14U) WFC Wolfsburg 
08 ECNL RL North 
CISC 08B ECNL Futures South 
Lexington SA 08 Boys Gold 
WUFA 08 Boys Navy 

Under 14 Boys Navy

TeamNationals
08 (14U) CISC East Cab Blue 
CESA 08B Select Black 
CESC 08 Boys Blue 
CISC 08 YC Boys Blue 
Coast 08 Red 
FMU 2008 Select II 

Under 14/15 Girls Blue

TeamNationals
07 (15U) CISC North Lkn Blue G 
07 (15U) WHYFC Ladies White G 
08 ECNL RL South 
08 Wake FC DPL 
CISC 08 South YC Blue G 
CISC YC 07 Girls Blue 
PISA Hurricanes 08G 
SCUFC 07 Girls Challenge 

Under 14/15 Girls Tan

TeamNationals
07 (15U) CISC North NM Tan G 
07 (15U) CISC South MAT Tan G 
08 (14U) CISC East Cab Blue G 
08 (14U) CISC North LKN Blue G 
08 (14U) HFC Hendersonville G 
CESC 07 Girls Orange 
FMU 2007 Select 
SCUFC 08 Girls Challenge 

Under 15 Boys Blue

TeamNationals
07 WFC Blue 
CESC 07 Boys Orange 
CESC 08 Boys Silver 
Coast 07 Red 
CUSC 07B Blue 
Wake FC 07 Npl North 

Under 15 Boys Tan

TeamNationals
07 WFC South NPL 
CEFC 2007 Boys 
CESA 07B Select Red 
Charlotte Metro FC 2007 Boys Black 
CISC 07B East Cab Blue 
CSC 07 Boys Navy 

Under 15 Boys Navy

TeamNationals
07 B YC Blue 
2007 ASA Stingers 
Coast 07 Black 
FMU 2007 Select 
SC Surf NA 07 Blue 

Under 16 Girls Blue

TeamNationals
06 (16U) CISC North NM Tan G 
06 (16U) CISC South Mat Blue G 
06 (16U) HFC Hendersonville G 
06 (16U) WFC Spirit G 
FCC 06G Red 
Mill Tega United 06 Girls 

Under 16 Boys Blue

TeamNationals
CESA 06B Challenge 
Charlotte Metro FC 2006 Boys Black 
CISC 06 B ECNL Futures South 
CISC 07B Academy North 
Coast 06 Red 
DISA Boyz 
Inter Development Futbol 06 
MTU Boys 06 

Under 16 Boys Tan

TeamNationals
06 BOYS YC BLUE 
CESA 06B Select Red 
CESA Anderson 06B 
CRFC SKY 06 
FMU 2006 Boys Select 
SC Surf NA 06 Blue 

Under 16/17 Girls Blue

TeamNationals
05 (17U) CISC North Lkn Blue G 
05 (17U) CISC North NM Tan G 
06 (16U) WCWAA Black G 
CEFC 05 Girls 
Coast 06g Red 
ERFC 2006 G 

Under 16/17 Girls Tan

TeamNationals
05 (17U) CISC North NM Navy G 
05 (17U) HFC White G 
06 (16U) CISC North Lkn Blue G 
LASA United Hornets 2005 

Under 16/17 Boys Blue

TeamNationals
05 (17U) WFC NPL North 
CESA Anderson 05B Select 
CISC 06B Pro Academy 
Darlington School Soccer Academy 05 
FC Athletico Madrid 
SCUFC 06 Boys ECNL-RL 

Senior Girls Blue

TeamNationals
03 (19U) NCFC White South G 
04 (18U) CISC North Lkn Blue G 
04 (18U) CISC South Mat Blue G 
Bulls SC 03G Red 
CISC 05 G ECNL Futures South 
Coast 04G Red 
PISA Hurricanes 03G 
SCUFC 03/04 Girls Challenge 

Senior Girls Tan

TeamNationals
05 (17U) NCFC White South G 
Bulls 05 Girls 
CISC 05 G YC Blue 
ERFC 2005 G 
PISA Hurricanes 05G 
SCUFC 05 Girls Challenge 

Senior Girls Navy

TeamNationals
03G CISC YC Blue 
04 (18U) DUFC Warriors G 
CESC 03 Girls Orange 
Coast 03G Black 
University City Futbol Club UCFC GIRLS 

Senior Boys Blue

TeamNationals
BA CLT South 200304 Boys 
CESA 04/03 Boys Challenge Black 
CISC-SC 03 B YC Blue 
Coast 03 Red U19 Boys 
SCUFC 04 Boys Piedmont 
WFC North 

Under 19 Boys Tan

TeamNationals
2005 ASA 
CEFC 2004 Boys 
CESA 04/03B Challenge Red 
CISC 04 South YC Blue 
Coast 03 Black 
FMU 2005 Select 
Lexington SA 03 Red 
Vallense 04 Navy 

© 2021 SincSports   |   Privacy Policy