Can't find what you need?
Contact Us
Home
Apply
Schedules
Schedules
Standings
Location
Documents
Team Documents
Check In
Teams
Accepted Teams
Past Results
2019 Results
2018 Results
2017 Results
2016 Results
2015 Results
2014 Results
Messaging
Lodging
Referees
Coach Registration
Attending Coaches
Recruits - Boys
Recruits - Girls
DIVISIONS
VENUES
Find Game
Game #:
Destin Soccer Shootout
Schedule
Standings
Morgan Sports Center Schedule
Saturday
5/18/2024
2:15 PM
#00200
H:
2013- Real FC - Gold
A:
GULFSOUTH SC 13 BOYS WHITE
0
1
Under 11 Boys First Division
Field 4
Saturday
5/18/2024
2:15 PM
#00143
H:
STEAMERS FC 2012G BLUE
A:
ECR G2013 Academy
1
1
Under 12 Girls First Division
Field 5
Saturday
5/18/2024
2:15 PM
#00041
H:
UNION 10 MOBILE 2012/13 BOYS
A:
Honeybadger
1
0
Under 12 Boys First Division
Field 6
Saturday
5/18/2024
2:30 PM
#00116
H:
SSC 10B Storm Elite
A:
GBFA BREAKERS '10/'11 BOYS
0
2
Under 14 Boys First Division
Field 1
Saturday
5/18/2024
2:30 PM
#00119
H:
LA Fire 10B White
A:
RSC 2010 Boys Red
0
0
Under 14 Boys First Division
Field 2
Saturday
5/18/2024
2:30 PM
#00077
H:
UNION 10 MOBILE 2012 BOYS
A:
RAD FC 11B
1
0
Under 13 Boys First Division
Field 3
Saturday
5/18/2024
2:30 PM
#00002
H:
Chivas Boys 2015 Mas que un sueno.
A:
GULFSOUTH RUSH 15 BOYS
0
3
Under 09/10 Coed
Field 7
Saturday
5/18/2024
2:30 PM
#00208
H:
2014 PPRD Westbank Elite
A:
PCFC 2014
0
6
Under 10 Boys First Division
Field 8
Saturday
5/18/2024
3:00 PM
#00201
H:
STEAMERS FC 2013B BLUE
A:
Navarre United 2013 Boys
4
0
Under 11 Boys First Division
Field 4
Saturday
5/18/2024
3:00 PM
#00144
H:
STEAMERS FC 13 BLUE
A:
GBFA BREAKERS '13/'14 Girls
1
0
Under 12 Girls First Division
Field 5
Saturday
5/18/2024
3:00 PM
#00042
H:
PCFC 2012
A:
KH BAY UNITED B2012
1
2
Under 12 Boys First Division
Field 6
Saturday
5/18/2024
3:15 PM
#00126
H:
Navarre United 06 Boys
A:
Soccer Innovations 05B Westbank Elite
1
1
Under 18/19 Boys First Division
Field 1
Saturday
5/18/2024
3:15 PM
#00078
H:
KH Bay United B2011
A:
Roma
2
2
Under 13 Boys First Division
Field 2
Saturday
5/18/2024
3:15 PM
#00125
H:
Radfc 05-07
A:
SSC 06B Storm Elite
1
1
Under 18/19 Boys First Division
Field 3
Saturday
5/18/2024
3:15 PM
#00001
H:
Chivas 2015-2014 Mas que un Sueno
A:
STEAMERS FC 2014 BLUE
0
2
Under 09/10 Coed
Field 7
Saturday
5/18/2024
3:15 PM
#00209
H:
GULFSOUTH SC 14 Boys White
A:
RADFC 2014/15 M/F
0
2
Under 10 Boys First Division
Field 8
Saturday
5/18/2024
4:00 PM
#00118
H:
CHIVAS FC 2011-2010
A:
GBFA BREAKERS '10/'11 Boys
4
0
Under 14 Boys First Division
Field 1
Saturday
5/18/2024
4:00 PM
#00121
H:
DALTON FC 2010 WHITE
A:
LA Fire 10B White
6
0
Under 14 Boys First Division
Field 2
Saturday
5/18/2024
4:00 PM
#00079
H:
CHIVAS FC 2012
A:
Union 10 Mobile 2012 Boys
3
1
Under 13 Boys First Division
Field 3
Saturday
5/18/2024
4:00 PM
#00147
H:
GEORGIA STORM SA 13G GOLD
A:
STEAMERS FC 2012G BLUE
5
1
Under 12 Girls First Division
Field 4
Saturday
5/18/2024
4:00 PM
#00190
H:
HFC THUNDER 14B NAVY
A:
SSA 14
4
1
Under 11 Boys Second Division
Field 5
Saturday
5/18/2024
4:00 PM
#00043
H:
Honeybadger
A:
AYSO128 ALLIANCE PREDATORS WHITE
0
1
Under 12 Boys First Division
Field 6
Saturday
5/18/2024
4:00 PM
#00004
H:
SSA 15/16 Boys
A:
CHIVAS BOYS 2015 MAS QUE UN SUENO.
1
3
Under 09/10 Coed
Field 7
Saturday
5/18/2024
4:00 PM
#00207
H:
RADFC 2014/15 M/F
A:
FLORIDA ROOTS 14B ELITE
0
5
Under 10 Boys First Division
Field 8
Saturday
5/18/2024
4:45 PM
#00080
H:
RAD FC 11B
A:
KH BAY UNITED B2011
0
1
Under 13 Boys First Division
Field 1
Saturday
5/18/2024
4:45 PM
#00127
H:
Soccer Innovations 05B Westbank Elite
A:
RADFC 05-07
0
1
Under 18/19 Boys First Division
Field 2
Saturday
5/18/2024
4:45 PM
#00128
H:
SSC 06B STORM ELITE
A:
Navarre United 06 Boys
4
0
Under 18/19 Boys First Division
Field 3
Saturday
5/18/2024
4:45 PM
#00202
H:
GULFSOUTH SC 13 Boys White
A:
STEAMERS FC 2013B BLUE
0
2
Under 11 Boys First Division
Field 4
Saturday
5/18/2024
4:45 PM
#00191
H:
Radfc -2014 -- Athletic
A:
FOOTBALLERS 2014
1
2
Under 11 Boys Second Division
Field 5
Saturday
5/18/2024
4:45 PM
#00044
H:
STEAMERS FC 2012 WHITE
A:
PCFC 2012
7
0
Under 12 Boys First Division
Field 6
Saturday
5/18/2024
4:45 PM
#00003
H:
STEAMERS FC 2014 BLUE
A:
Real Boys- 16/17
1
0
Under 09/10 Coed
Field 7
Saturday
5/18/2024
4:45 PM
#00211
H:
PCFC 2014
A:
GULFSOUTH SC 14 Boys White
5
0
Under 10 Boys First Division
Field 8
Saturday
5/18/2024
5:30 PM
#00192
H:
SSA 14
A:
TFC - CORINTH U10 BOYS
0
3
Under 11 Boys Second Division
Field 4
Saturday
5/18/2024
5:30 PM
#00148
H:
GBFA BREAKERS '13/'14 Girls
A:
Emerald Coast Rush 2013G Academy
0
0
Under 12 Girls First Division
Field 5
Saturday
5/18/2024
5:30 PM
#00045
H:
AYSO128 ALLIANCE PREDATORS WHITE
A:
Union 10 Mobile 2012/13 Boys
1
0
Under 12 Boys First Division
Field 6
Saturday
5/18/2024
5:45 PM
#00117
H:
RSC 2010 BOYS RED
A:
Dalton FC 2010 WHITE
1
0
Under 14 Boys First Division
Field 1
Saturday
5/18/2024
5:45 PM
#00107
H:
GEORGIA STORM 09G ELITE
A:
Emerald Coast Rush 09G Select I
4
0
Under 15 Girls First Division
Field 2
Saturday
5/18/2024
5:45 PM
#00108
H:
CHIVAS 2010/11G
A:
Inter Atlanta FC 10G Blue
2
0
Under 15 Girls First Division
Field 3
Saturday
5/18/2024
5:45 PM
#00005
H:
Real Boys- 16/17
A:
CHIVAS 2015-2014 MAS QUE UN SUENO
0
3
Under 09/10 Coed
Field 7
Saturday
5/18/2024
5:45 PM
#00210
H:
FLORIDA ROOTS 14B ELITE
A:
2014 PPRD Westbank Elite
8
0
Under 10 Boys First Division
Field 8
Saturday
5/18/2024
6:15 PM
#00203
H:
Navarre United 2013 Boys
A:
2013- REAL FC - GOLD
1
2
Under 11 Boys First Division
Field 4
Saturday
5/18/2024
6:15 PM
#00193
H:
HFC Thunder 14B White
A:
RADFC -2014 -- ATHLETIC
2
3
Under 11 Boys Second Division
Field 5
Saturday
5/18/2024
6:15 PM
#00046
H:
KH Bay United B2012
A:
STEAMERS FC 2012 WHITE
0
1
Under 12 Boys First Division
Field 6
Saturday
5/18/2024
6:30 PM
#00006
H:
GULFSOUTH Rush 15 Boys
A:
SSA 15/16 Boys
0
0
Under 09/10 Coed
Field 7
Saturday
5/18/2024
6:45 PM
#00101
H:
UNION 10 MOBILE 2012 GIRLS
A:
Radfc 2011/12
2
0
Under 13 Girls First Division
Field 1
Saturday
5/18/2024
6:45 PM
#00081
H:
Roma
A:
CHIVAS FC 2012
0
3
Under 13 Boys First Division
Field 2
Saturday
5/18/2024
6:45 PM
#00100
H:
GBFA BREAKERS '12 GIRLS
A:
Navarre United 2012 Girls
1
0
Under 13 Girls First Division
Field 3
Saturday
5/18/2024
7:00 PM
#00145
H:
ECR G2013 Academy
A:
GEORGIA STORM SA 13G GOLD
0
3
Under 12 Girls First Division
Field 4
Saturday
5/18/2024
7:00 PM
#00146
H:
EMERALD COAST RUSH 2013G ACADEMY
A:
Steamers FC 13 Blue
2
0
Under 12 Girls First Division
Field 5
Saturday
5/18/2024
7:30 PM
#00120
H:
Chivas FC 2011-2010
A:
SSC 10B Storm Elite
1
1
Under 14 Boys First Division
Field 1
Saturday
5/18/2024
7:30 PM
#00109
H:
NAVARRE UNITED 09 GIRLS
A:
Emerald Coast Rush 09G Select I
2
1
Under 15 Girls First Division
Field 2
Saturday
5/18/2024
7:30 PM
#00110
H:
GULFSOUTH SC 09 GIRLS
A:
Chivas 2010/11G
1
0
Under 15 Girls First Division
Field 3
Saturday
5/18/2024
7:45 PM
#00194
H:
TFC - CORINTH U10 BOYS
A:
HFC Thunder 14B Navy
2
0
Under 11 Boys Second Division
Field 4
Saturday
5/18/2024
7:45 PM
#00195
H:
FOOTBALLERS 2014
A:
HFC Thunder 14B White
2
0
Under 11 Boys Second Division
Field 5
Saturday
5/18/2024
8:15 PM
#00103
H:
Radfc 2011/12
A:
GBFA BREAKERS '12 GIRLS
0
2
Under 13 Girls First Division
Field 2
Saturday
5/18/2024
8:15 PM
#00102
H:
Navarre United 2012 Girls
A:
UNION 10 MOBILE 2012 GIRLS
0
1
Under 13 Girls First Division
Field 3
Saturday
5/18/2024
9:00 PM
#00111
H:
Navarre United 09 Girls
A:
Georgia Storm 09G Elite
0
0
Under 15 Girls First Division
Field 2
Saturday
5/18/2024
9:00 PM
#00112
H:
Inter Atlanta FC 10G Blue
A:
GULFSOUTH SC 09 GIRLS
0
1
Under 15 Girls First Division
Field 3
Sunday, May 19, 2024
Sunday
5/19/2024
8:00 AM
#00161
H:
Navarre United 09 Boys
A:
KHBU 2009B
1
4
Under 15/16 Boys First Division
Field 1
Sunday
5/19/2024
8:00 AM
#00162
H:
RADfc 09
A:
COLUMBIA YOUTH SOCCER BOYS 2009
0
2
Under 15/16 Boys First Division
Field 2
Sunday
5/19/2024
8:00 AM
#00163
H:
Vinotinto Academy FC
A:
INTER ATLANTA FC 08B BLACK
1
3
Under 15/16 Boys First Division
Field 3
Sunday
5/19/2024
8:00 AM
#00204
H:
NAVARRE UNITED 2013 BOYS
A:
GULFSOUTH SC 13 Boys White
4
2
Under 11 Boys First Division
Field 4
Sunday
5/19/2024
8:00 AM
#00047
Semi Final
H:
AYSO128 ALLIANCE PREDATORS WHITE
A:
KH Bay United B2012
3
1
Under 12 Boys First Division
Field 5
Sunday
5/19/2024
8:00 AM
#00048
Semi Final
H:
STEAMERS FC 2012 WHITE
A:
Union 10 Mobile 2012/13 Boys
10
0
Under 12 Boys First Division
Field 6
Sunday
5/19/2024
8:00 AM
#00212
Semi Final
H:
PCFC 2014
A:
RADFC 2014/15 M/F
3
0
Under 10 Boys First Division
Field 7
Sunday
5/19/2024
8:00 AM
#00213
H:
GULFSOUTH SC 14 BOYS WHITE
A:
2014 PPRD Westbank Elite
7
1
Under 10 Boys First Division
Field 8
Sunday
5/19/2024
9:30 AM
#00082
Semi Final
H:
KH BAY UNITED B2011
A:
Union 10 Mobile 2012 Boys
5
1
Under 13 Boys First Division
Field 1
Sunday
5/19/2024
9:30 AM
#00104
H:
Radfc 2011/12
A:
NAVARRE UNITED 2012 GIRLS
0
6
Under 13 Girls First Division
Field 2
Sunday
5/19/2024
9:30 AM
#00205
H:
STEAMERS FC 2013B BLUE
A:
2013- Real FC - Gold
7
0
Under 11 Boys First Division
Field 4
Sunday
5/19/2024
9:30 AM
#00149
Semi Final
H:
GEORGIA STORM SA 13G GOLD
A:
Steamers FC 13 Blue
3
2
Under 12 Girls First Division
Field 5
Sunday
5/19/2024
9:30 AM
#00150
Semi Final
H:
EMERALD COAST RUSH 2013G ACADEMY
A:
ECR G2013 Academy
6
4
Under 12 Girls First Division
Field 6
Sunday
5/19/2024
9:30 AM
#00007
Semi Final
H:
STEAMERS FC 2014 BLUE
A:
Chivas Boys 2015 Mas que un sueno.
4
1
Under 09/10 Coed
Field 7
Sunday
5/19/2024
9:30 AM
#00008
Semi Final
H:
GULFSOUTH RUSH 15 BOYS
A:
Chivas 2015-2014 Mas que un Sueno
5
1
Under 09/10 Coed
Field 8
Sunday
5/19/2024
11:00 AM
#00113
Final
H:
GEORGIA STORM 09G ELITE
A:
GULFSOUTH SC 09 Girls
2
0
Under 15 Girls First Division
Field 1
Sunday
5/19/2024
11:00 AM
#00114
Consolation
H:
Navarre United 09 Girls
A:
CHIVAS 2010/11G
1
2
Under 15 Girls First Division
Field 2
Sunday
5/19/2024
11:00 AM
#00122
Final
H:
CHIVAS FC 2011-2010
A:
RSC 2010 Boys Red
5
1
Under 14 Boys First Division
Field 3
Sunday
5/19/2024
11:00 AM
#00198
Consolation
H:
SSA 14
A:
HFC Thunder 14B White
4
1
Under 11 Boys Second Division
Field 4
Sunday
5/19/2024
11:00 AM
#00196
Semi Final
H:
TFC - Corinth U10 Boys
A:
RADFC -2014 -- ATHLETIC
2
4
Under 11 Boys Second Division
Field 5
Sunday
5/19/2024
11:00 AM
#00197
Semi Final
H:
FOOTBALLERS 2014
A:
HFC Thunder 14B Navy
9
3
Under 11 Boys Second Division
Field 6
Sunday
5/19/2024
11:00 AM
#00214
Final
H:
FLORIDA ROOTS 14B ELITE
A:
PCFC 2014
6
0
Under 10 Boys First Division
Field 7
Sunday
5/19/2024
11:00 AM
#00009
Consolation
H:
Real Boys- 16/17
A:
SSA 15/16 BOYS
1
2
Under 09/10 Coed
Field 8
Sunday
5/19/2024
12:30 PM
#00130
H:
RADFC 05-07
A:
Navarre United 06 Boys
2
0
Under 18/19 Boys First Division
Field 1
Sunday
5/19/2024
12:30 PM
#00129
H:
Soccer Innovations 05B Westbank Elite
A:
SSC 06B STORM ELITE
1
2
Under 18/19 Boys First Division
Field 2
Sunday
5/19/2024
12:30 PM
#00084
Final
H:
CHIVAS FC 2012
A:
KH Bay United B2011
5
1
Under 13 Boys First Division
Field 3
Sunday
5/19/2024
12:30 PM
#00206
Final
H:
STEAMERS FC 2013B BLUE
A:
GULFSOUTH SC 13 Boys White
2
0
Under 11 Boys First Division
Field 4
Sunday
5/19/2024
12:30 PM
#00050
Final
H:
AYSO128 Alliance Predators White
A:
STEAMERS FC 2012 WHITE
3
6
Under 12 Boys First Division
Field 5
Sunday
5/19/2024
12:30 PM
#00152
Final
H:
GEORGIA STORM SA 13G GOLD
A:
Emerald Coast Rush 2013G Academy
3
0
Under 12 Girls First Division
Field 6
Sunday
5/19/2024
12:30 PM
#00010
Final
H:
STEAMERS FC 2014 BLUE
A:
GULFSOUTH Rush 15 Boys
3
0
Under 09/10 Coed
Field 7
Sunday
5/19/2024
2:00 PM
#00165
Final
H:
Columbia Youth Soccer Boys 2009
A:
INTER ATLANTA FC 08B BLACK
1
2
Under 15/16 Boys First Division
Field 1
Sunday
5/19/2024
2:00 PM
#00106
Final
H:
GBFA BREAKERS '12 GIRLS
A:
Union 10 Mobile 2012 Girls
2
1
Under 13 Girls First Division
Field 2
Sunday
5/19/2024
2:00 PM
#00166
Final
H:
KHBU 2009B
A:
EMERALD COAST RUSH 09B SELECT II
2
3
Under 15/16 Boys First Division
Field 3
Sunday
5/19/2024
2:00 PM
#00049
Consolation
H:
Honeybadger
A:
PCFC 2012
0
3
Under 12 Boys First Division
Field 4
Sunday
5/19/2024
2:00 PM
#00199
Final
H:
Radfc -2014 -- Athletic
A:
FOOTBALLERS 2014
1
7
Under 11 Boys Second Division
Field 5
Sunday
5/19/2024
2:00 PM
#00151
Consolation
H:
STEAMERS FC 2012G BLUE
A:
GBFA BREAKERS '13/'14 Girls
2
2
Under 12 Girls First Division
Field 6
Past 24 Hours
Past 3 Days
Past Week
Past 10 Days
Click any team name to see the full schedule for that team.
For further information on the standings, contact the tournment director
All
Fit on Page
Administrative Functions
Publish
Extract all games in the schedule to a spreadsheet on your computer
Refresh all of the hardcopy schedules AND standings
Reset divisons with crossover games
Enter a game number to go to the division that includes that game
Update the text that will be displayed when the schedules are offline
Add Offline Text
Update the text that will be displayed on the schedule page when the schedules are online
Add Schedule Text
Update the text that will be displayed on the standings page when the schedules are online
Add Standings Text
Update the text that will be displayed onthe bracket page when the schedules are online
Add Bracket Text
Update the text that will print on the bottom of the schedule printouts
Add Text to Print-out
Screen to display standings which can be displayed on a large monitor for teams
Spin
Schedule Options for all Divisions
Default Division
All
Under 09/10 Coed
Under 10 Boys First Division
Under 11 Boys First Division
Under 11 Boys Second Division
Under 12 Girls First Division
Under 12 Boys First Division
Under 13 Girls First Division
Under 13 Boys First Division
Under 14 Boys First Division
Under 15 Girls First Division
Under 15/16 Boys First Division
Under 18/19 Boys First Division
Default Round
1
Post Scores
Yes
No
No Points
Group Display
Team Only
Club/Team
Team/Club
Team/State
Division Menu
3 Level (U18)
3 Level (90)/91
3 Level 90/(91)
Division only
Custom
Schedule
By Venue
Schedule
By Club
Game Sort
Date, Time, Field
Date, Field, Time
Hide UnScheduled
Public
Staff
First Display Day
Last Display Day
Start next day at midnight
Full Div.
Report
Codes
Link
H/A
Schedules
Standings
Brackets
Standings
Games Played
Wins
Losses
Ties
Percent
Goals For
Goals For Max
Goals Against
Goals Against Max
Percent
Goal Differential
Goal Differential Max
Points
Tie Breaker
Show
Links
All
Win/Tie/Loss
Sequence
Age/Sex
Name
Sex/Name
Age/Sex Rev
Game Information
Add a Game
Refresh
Game date and time
Enter date only
Enter date only (Show pending)
Unscheduled
Date:
Time:
Home Score:
Away Score:
Overtime
Shootout
Dbl Forfeit
Forfeit
Text Msg
Select Home Team
Determine by points
Determine from prior game
Override
Home:
Winner
Loser
Select Away Team
Determine by points
Determine from prior game
Override
Away:
Winner
Loser
Select a Venue/Field
Type in a field name
Venue:
Field:
Venue:
Type:
Round Robin
Consolation
Play In
Final
Semi Final
Quarter Final
Sweet 16
Round of 32
Round of 64
Round of 128
Round of 256
Third Place
Fifth Place
Seventh Place
Ninth Place
Eleventh Place
Thirteenth Place
Fifteenth Place
Seventeenth Place
Nineteenth Place
Twenty-first Place
Twenty-third Place
Twenty-fifth Place
Twenty-seventh Place
Twenty-ninth Place
Final (Gold)
Final (Silver)
Final (Bronze)
Final (Seeding)
Final (Cust)
Final - If Necessary
To Winner Bracket
Points game
- Game counts in standings
Game was cancelled
Advanced Options
Home Card
Code
Away Card
Cards
Override Points:
Home:
NO
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
0
00
-1
-2
-3
-4
-5
-6
-7
-8
-9
-10
Away:
NO
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
0
00
-1
-2
-3
-4
-5
-6
-7
-8
-9
-10
Crew
Icons
Home
Away
SincSports Only
Round:
Game:
Division:
Game:
Update Game 2 (Group and TeamNo)
10265
0
DESTINSS
2024
DESTINSS
teamclub
Y
0
NoCodes
Morgan Sports Center
RADFC
2024
5/12/2024
Set Max Differential
Schedule View
From
To
GO
Contact Event
Get in Sinc
Contact Us
LOGIN
LOGIN
DESTINSS
0
SincSports Alert
Handle Alert
SINC Content Manager